MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LocoMatt-Let's dance - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LocoMatt-Let's dance (/temat-locomatt-let-s-dance)

Strony: 1 2


LocoMatt-Let's dance - Loco - 26.06.2014

[Obrazek: HAKzXCf.jpg]
Jako że jutro oficjalnie żegnam się z gimbazą zrobiłem z tej okazji taki dancowy traczek. Jak zwykle ze słabym miksem i brakiem basu ale co tam :) Czekam na (nie)miłe komentarze :P



RE: LocoMatt-Let's dance - FL FAN - 26.06.2014

Bas jest, ładne zdjęcie na froncie - wyczuwam tutaj alegorię nostalgii w związku z pożegnaniem świata gimbazy ;)

Ciekawa i pełna ekspresji oraz dwuznaczności melodia na pożegnanie. W sam raz jakby nie patrzeć na początek czegoś nowego i zarazem zakończenie dawnego etapu w życiu. Gratulacje !


RE: LocoMatt-Let's dance - Thomas - 26.06.2014

Motyw przyjemny, koncept ciekawy. Bass jak na mój gust mógłby być nieco mocniejszy (więcej dołu by nie zaszkodziło). Haty trochę biją po uszach. Podoba mi się pluck, ładna barwa. Przydałoby się trochę bardziej przyłożyć do miksu, ale tragicznie nie jest. Lead w 0:15 wchodzi jakby znikąd, mógłbyś go dać na lekki cutoff od początku i w 0:15 wyeksponować :)


RE: LocoMatt-Let's dance - Zirds - 26.06.2014

Ładnie wszystko brzmi, Gratulacje!

Co do stylu/gatunku VRDM* wszystko brzmi tak samo i się szybko nudzi.



*VRDM - Village Remiza Dance Music


RE: LocoMatt-Let's dance - Loco - 27.06.2014

@FL Dzięki za wszystko, a zdjęcie takie mi wpadło w łapsa XD
@Thomas Bas to moja pięta achillesowa więc zdaje sobie z tego sprawę. Lead w początkowej wersji był z LP ale potem z niego zrezygnowałem i zrobiłem tak jak teraz jest.
@ZZ Właśnie nie ma tego perefixu a chciałem go dać, chyba napiszę petycję od jego dodanie.


RE: LocoMatt-Let's dance - Squirrel wax - 27.06.2014

gówno, nie dam rady słuchać


RE: LocoMatt-Let's dance - Loco - 27.06.2014

@Sivelis
Dzięki :)
[Obrazek: 0QcvEnB.png]
xd


RE: LocoMatt-Let's dance - Faden - 28.06.2014

Calvinowskie to takie. Komercyjne to takie. Niejestem wielkim tego fanem, ale do auta i na impreze w sam raz. Jak na ten styl to porzadnie to zrobiles i juz wyciagnales z niego wszystko co powinno byc. Podzielam zdanie kolegi, ze szybko sie nudzi. Skoro robisz taka muze to zadbaj o wokal, zeby to naprawde zabrzmialo tak jak powinno. Moze jakis remix? Polecam te stronke
http://www.acapellas4u.co.uk/portal.php:)
Ps. Kolegi wyzej co powiedzial, ze gowno to niesluchaj, bo on muze na "photoshopie" robi.;)


RE: LocoMatt-Let's dance - Bounceteck - 28.06.2014

Zgadzam się z opinią wyżej, że "Calvinowskie". Autentycznie pierwsze skojarzenie po osdłuchu xd. Ale naprawdę kawał dobrej roboty. A czy szybko się nudzi... Mnie tam się wszystko szybko nudzi :D


RE: LocoMatt-Let's dance - Loco - 29.06.2014

@Faden Dzięki za opinię. Osobiście uważam że większość tego typu utworów się nudzi jak są bez wokalu bo mają prostą budowę (czyt. EDM xD). Może w końcu postaram się o jakiś wokal, mimo że o to nie łatwo.
@Bouncetack jw :)


RE: LocoMatt-Let's dance - Revnotes - 29.06.2014

Synth od 0:15 wchodzi moim zdaniem zbyt głośno, a że to na samym wstępie, to mnie tak uderzyło ;) Bass faktycznie jest, po prostu miks się dusi, a wszystkie dźwięki są strasznie suche, takie wręcz syczące. Gratuluję zakończenia pewnego etapu.


RE: LocoMatt-Let's dance - Loco - 30.06.2014

Co do suchych dźwięków, polecasz dawać reverb przed czy po sidechainie? Zawsze się zastanawiałem która opcja jest lepsza.


RE: LocoMatt-Let's dance - Revnotes - 30.06.2014

Ja pogłosy mam na oddzielnych kanałach, do których wysyłam sygnał z insertu z synthem. Jeżeli dźwięk staje się przesadnie jazgotliwy możesz go również ujarzmić nieco korekcją oraz kompresją, dobry efekt daje również layering, a nóż jak dodasz kolejną warstwę zabrzmi to jeszcze głębiej i pełniej. Wszystkie chwyty dozwolone, jeden trik się sprawdzi w jednym projekcie drugi w drugim, sposób dotarcia do celu nie jest aż tak istotny, chyba że trzeba postarać się odciążyć komputer, ale dla samego brzmienia finalnego nie ma żadnego znaczenia, bo słuchacz do projektu Ci zaglądał nie będzie, interesuje go gotowe danie.


RE: LocoMatt-Let's dance - Loco - 30.06.2014

Czyli właściwie dajesz reverb za sidechainem (reverb nie jest ucinany),ja w tym kawałku mam dany przed i go ucina możliwe że przez to jest tak sucho.
Layeringi i te inne znam, czasami aż przesadzam kombinując z tym XD
Ogólnie dzięki za rady :)


RE: LocoMatt-Let's dance - Revnotes - 30.06.2014

Wszystko zależy od pogłosu, czy fraza "bramkowany pogłos" jest Ci znana? Ja zapinam kompresor za mocniejszymi pogłosami i steruję je albo sygnałem stopy, albo samym np. wokalem, jeżeli wokalu dotyczy pogłos, dzięki temu dany dźwięk w tym przypadku wokal przebija się, a prócz tego ma ciekawą otoczkę.


RE: LocoMatt-Let's dance - Loco - 30.06.2014

O tym nie słyszałem. Na pewno się przyda! Jeszcze raz dzięki (i pewnie nie ostatni) :)


RE: LocoMatt-Let's dance - Rush Raw - 2.07.2014

Fajna ta nutka! Kawał dobrej roboty. Chociaż faktycznie kojarzy się troche z Calvinem Harrisem. :D


RE: LocoMatt-Let's dance - Stiopa - 3.07.2014

Dokładnie Elnanter, pogłos na wysyłce najlepiej nadaje soczystości dla brzmienia. :)
Jeśli chodzi o poziom to jak na ukończonego gimbazjalistę, niezły XD
Jeśli chodzi o błędy to podpiszę się pod syczeniem i suchością.
Pozdro :D


RE: LocoMatt-Let's dance - Loco - 3.07.2014

Cytat:Dokładnie Elnanter, pogłos na wysyłce najlepiej nadaje soczystości dla brzmienia. Smile
Największa szkoda że mój DAW nie daje mi takiej możliwości XD
Dzięki :)


RE: LocoMatt-Let's dance - Revnotes - 3.07.2014

Nie posiadasz możliwości routingu poszczególnych kanałów? Do tego wystarczy, abyś sygnał wychodzący z danego inserta mógł podzielić na dwa tory, jeden główny do mastera, a drugi pomocniczy gdzie wysyłasz tylko jakieś 20-30% oryginalnego sygnału i na tym kanale właśnie sadzasz wtyczkę pogłosową.