MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Produkcja - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Produkcja (/temat-produkcja)



Produkcja - greentruster - 30.06.2014

Witam,

takie tematy męczą, wiem. Ale każdy ma swoją jazdę i chciałby dostać odpowiedź na swój problem. Z góry dziękuję. :) PanNóż aka Knifeman, OldscoolProject za Twe rady ozłocę.
nie potrzebuję konkretnego typowania modeli sprzętu/ DAW'ów które będą mi potrzebne żeby zacząć kleić muzykę na komputerze. Potrzebuję cząsteczki wiedzy, ukierunkowania mnie na tor co będzie mi potrzebne do takich operacji.
Sam DAW nie wystarcza mi zabardzo, potrzebuję kontrolera z klawiaturą.
Oscyluję w kierunku live performance również i wykorzystywania gramofonów plus mikser dwukanałowy, który już posiadam.
Wzmacniacz mam Technicsa SU 800 do napędzenia Bose Studiocraft 300 (tymczasowo) z przesiadką na Cambridge Azur A540. Chyba że będzie lepszym rozwiązaniem zastosowanie monitorów. Odsłuch na tych kolumnach mi odpowiada. Tutaj też prosiłbym o rade
Słuchawki DT770 250Ohm.
W co zainewstować na początek? Klawiatura sterująca? Co ułatwi mi obsługę DAWów. Kłopot jest w obsłudze myszką i klawiaturą.
Potrzebowałbym grooveboxa mam upatrzone smaczki jak electribe esx,YAMAHA RM1x, maszyne perkusyjną marzenie- Roland tr 909, sampler tu mam kłopot, syntezator juno, moog, nord.
I tu zaczynają się moje schody.
Od czego zacząć aby to połączyć w jedną całość i móc narazie tworzyć na pc swoje pomysły.
Interfejs audio?
Live performance na drugi plan póki co.


RE: Produkcja - Loco - 30.06.2014

Podstawa to jest opanować samo oprogramowanie. Kontrolery itp. to są drugo, a czasami trzeciorzędne sprawy. Najpierw polecam dobrze się zapoznać z "środowiskiem" pracy. Aczkolwiek jeżeli kolega chce już coś kupić i ma warunki u siebie to kupiłbym na początek jakieś klawisze, one jedynie ci ułatwią sprawę tworzenia melodii (ale tylko ułatwią bo nigdy nie zagrasz idealnie i będzie trzeba poprawiać ręcznie). Sam korzystam jedynie z myszki i klawiatury (takiej do pisania xD) oraz słuchawek za kilka dyszek. Groveboxy, samplery, syntezatory trzeba odstawić na dalszy plan bo one za ciebie pracy nie odwalą. Trzeba najpierw nabrać umiejętności, a potem inwestować.


RE: Produkcja - greentruster - 30.06.2014

To święte słowa.
Pytanie nie było: co odwali za mnie całą robotę a ja będę leżał na łóżku z piwem a muzyka sama zagra.
Pytanie moje to co możecie wg. siebie doradzić na początek.
Bez mądrości rodem z Zakonu Jedi Starej Republiki bo to żeby środowisko opanować to oczywista sprawa.
Frustruje mnie fakt, gdy brakuje mi potencjometru, suwaka, gałki, pitcha etc. pod ręką podczas live RECu.


RE: Produkcja - OProject - 30.06.2014

Co jest potrzebne do tworzenia:
Najważniejszy oczywiście Daw, tutaj sam sobie wybierz ale jaki to bez różnicy bo to Ty tworzysz a program ci tylko to umożliwia.
Odsłuch masz spoko, słuchawki porządne, w monitory studyjne możesz zainwestować ale to jak chcesz.
Ja tworze na tym co mam, szału nie ma ale da się, generalnie to co do konkretnych sprzętów to Ci nie doradzę bo sam mam tylko myszkę, głośniki, słuchawki i tymczasowo karte usb za 11 zł.... warunki spartańskie xd
Co do marzeń to też bym chciał 909 i 303 :D Alpha juno-2, Nordleada, Jp-8000....ale to drogie zabawki :(
Klawiatura sterująca na pewno ci się przyda, oczywiście taka z wieloma gałkami i suwakami,
interfejs również przydatny ale ogólnie odsłuchy i interfejs polepszy ci tylko jakość dźwięku.
Nie wiem czy potrzebny ci sampler bo teraz większość daw'ów ma wbudowane samplery.
Ja na sam początek radził bym ci klawiaturę sterującą, oczywiście to zależy jaką... czy potrafisz grać na klawiszach no i ile masz kasy... do grania live ważne żeby miała sporo gałek :D
Coś jak to (Pierwszy lepszy model):
http://www.intermusic-pro.com/upload/productos/mpk49.jpg


RE: Produkcja - Loco - 30.06.2014

Jak tak to polecam zaopatrzyć się w klawisze które mają również gałki, otrzymujemy wtedy podwójną funkcjonalność.


RE: Produkcja - OProject - 30.06.2014

Kontroler najważniejszy, masz tam gałki pitch i modwheel :D
Albo coś takiego bez klawiszy :P
[Obrazek: 8487.jpg]


RE: Produkcja - Knifeman - 30.06.2014

te mpk 49 to dobry punkt zaczepienia gdy chcesz ale jeszcze nie wiesz dokładnie co ci się najlepiej przyda - wszystko po trochu

..mnie też ten model kusi


RE: Produkcja - greentruster - 30.06.2014

Dzięki Pany za konkrety.
Zdefragmentowaliście moje procesy myślowe, teraz skuteczniej czuję jasną stronę mocy ;)
Miałem styczność z klawiszami/ nie powiem że potrafię grać/ kombinuje.
Co do MPK49 to rozsądne rozwiązanie, zawiesiłem się na Behringerze Ucontrol UMX 250/ Arturia the factory 32 klawisze.
Co do samplera rozwialiście też moje wątpliwości chwała.
Myślałem właśnie nad Behringer BCF2000 albo u control.
Na początek rozglądnę się za klawiaturą.
O pieniądzach nie ma co debatować ;) Wiele ich nie ma. Wszystko w granicach rozsądku z ceną dostosowaną do najniższej krajowej.

Last one; miksy z gramofonów przesyłać do komputera mogę jedynie za pomocą interfejsu audio?
Próba podłączania kablem (2xcinch/1xstereo mini jack) z wyjść miksera/ wzmacniacza do wejscia mikrofonowego w lapku zakończyły się fiaskiem, sprzężenie/buczenie +brak sygnału..