MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Słuchawki do miksu do 250 zł. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Słuchawki do miksu do 250 zł. (/temat-sluchawki-do-miksu-do-250-zl)

Strony: 1 2


Słuchawki do miksu do 250 zł. - FearSyndrome - 5.07.2014

Witajcie :3

ogólnie najwięcej produkuje w nocy a moje słuchawki (AKG K518 DJ) po raz kolejny padły. Na monitorach ciężko produkować o tej porze także mógłby mi ktoś polecić jakieś nienajgorsze słuchawki do 250 zł do mixu wstępnego?

Miałem na uwadze
-AKG K77 jednak internety mówią mi, że nie ma basu
-AKG K99 jednak internety mówią mi, że jakość dźwięku jest słaba i basu też nie ma
-Audio-Technica ATH M20X - nie wiem czy dadzą rade, jak myślicie?
-Koss UR-40 - znajomy polecił

zaznaczam że produkuje DnB i Dubstep


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - headlike - 5.07.2014

Potrzebujesz dużo basu? Hmmm... Zobacz na te słuchawki. http://allegro.pl/basowe-sluchawki-pioneer-se-mj751-z-pokretlem-bass-i4370289032.html Mają dobry bass i jeszcze pozwalają go regulować. Czytałem opinie i są bardzo dobre. :)

A jak chcesz coś tańszego to: http://allegro.pl/sluchawki-dj-numark-hf-125-sluchawki-sklep-gw-fv-i4381563869.html
Może bass w nich jest nieco gorszy niż w Pionkach, ale tylko trochę. :) A różnice w cenie są kolosalne. ;)


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - Grisha - 5.07.2014

raczej podbicie bassu w słuchawkach, za bardzo nie pomoże w produkcjach, a wrecz moze zaskodzic na całość miksu. Cena maks 250 zł, czy możesz dozbierac troche wiecej ?


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - abyssMB - 5.07.2014

niestety za 250 zł może być cięzko , Najlepsze słuchawki to takie, które Ci nic nie upiększą a przedstawiaja spectrum takie jakim jest
ja kupiłem Beyerdynamic DT 770pro i są genialne, no ale trochę kosztują.
Dobrze jest pójść do mediamarkt tam mają sporo słuchawek tańszych i droższych łącznie z tanimi i drogimi modelami AKG oraz innych markowych firm poświęcić z 2 godziny odsłuchać i wybrać te najlepsze dla siebie.
Ale jeżeli chcesz dobre słuchawki to musisz poświecić około 650zł
Beyerdynamic DT 770 pro /zamknięte/ są od 600 do 700zł na ceneo / zwracaj uwage na impedację/ do kompa 80 Ohm do wzmacniacza 250 Ohm lub 300Ohm/
Beyerdynamic DT 990 Pro 250 Ohm / otwarte / od 650zł /
tu na forum przeczytałem opinie o słuchawkach i po odsłuchaniu kilku modeli tylko DT 770 mi podeszły i nie żałuję.
to co jest drogie na początku jest ogólnie tanie, czasami warto wydać dużo więcej ale potem człowiek nie żałuje .


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - Kael - 5.07.2014

Jeśli nie stać Cię na lepsze markowe słuchawki to może przetestuj jakieś "podróby". Wiem, że te słowa mogą wystawić mnie na pośmiewisko, ale np. miałem na głowie Superlux HD 668 i byłem totalnie zszokowany. Materiały średniej jakości, chiński plastik itd, ale same przetworniki zdają się grać na wysokim poziomie, nie wiem jak to możliwe, bo ich cena nie przekracza 150 pln, a grają na prawdę przyzwoicie.


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - Trusted - 5.07.2014

(5.07.2014, 12:48)Kael napisał(a): Jeśli nie stać Cię na lepsze markowe słuchawki to może przetestuj jakieś "podróby". Wiem, że te słowa mogą wystawić mnie na pośmiewisko, ale np. miałem na głowie Superlux HD 668 i byłem totalnie zszokowany. Materiały średniej jakości, chiński plastik itd, ale same przetworniki zdają się grać na wysokim poziomie, nie wiem jak to możliwe, bo ich cena nie przekracza 150 pln, a grają na prawdę przyzwoicie.

Nie wyśmieje cię przynajmniej ja bo mam
białe Superlux HD 681 EVO i jestem z nich bardzo zadowolony. :)
Może nie jest to plastik i guma wysokich lotów, ale model EVO nie wygląda już tak źle
jak HD 668 o których mówisz.
Nie mam za bardzo porównania bo to pierwsze normalne studyjne słuchawki jakie mam ale
jak tylko przerzuciłem się ze zwykłych biedronkowych słuchawek na Superluxy
nie wiedziałem co się tak naprawdę dzieje - różnica była nie do opisania.
Te pasmo przenoszenia 10Hz - 30kHz to chyba nie jest żart. ;)

Od siebie polecam.
Zalety : długi kabel 3m i 1m, dobre brzmienie za tą cenę, doczepiany kabel
Wady : brak możliwości regulacji, średnie plastiki


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - FearSyndrome - 5.07.2014

Ogarne czy jakiś sklep w okolicy da mi możliwość posłuchania na tych superluxach.
A macie jakieś opinie o AKG K77?


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - headlike - 5.07.2014

Cytat:bierz te AKG sluchawy bo w tej kategorii cenowej są ok
Cytat:Za te 100-120zl to warto kupic te k77.
Cytat:uważam, że na dobry początek AKG z tej "półki" są dobrymi słuchawkami i z pewnością będziesz zadowolony

Jak widzisz powyżej opinie są dobre. Ale wybór należy do ciebie. :)

PS. Opinie z Estrada i Studio. ;)


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - Zirds - 5.07.2014

(5.07.2014, 12:48)Kael napisał(a): Jeśli nie stać Cię na lepsze markowe słuchawki to może przetestuj jakieś "podróby". Wiem, że te słowa mogą wystawić mnie na pośmiewisko, ale np. miałem na głowie Superlux HD 668 i byłem totalnie zszokowany. Materiały średniej jakości, chiński plastik itd, ale same przetworniki zdają się grać na wysokim poziomie, nie wiem jak to możliwe, bo ich cena nie przekracza 150 pln, a grają na prawdę przyzwoicie.


Ja sobie ostatnio kupiłem Superlux HD 662 F z bardziej płaską charakterystyką pasma.


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - FearSyndrome - 5.07.2014

Superluxów niestety nie kupie w ciemno a żaden sklep w okolicy ich nie ma co wiąże się z tym, że nie będę jak miał ich sprawdzić :C


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - FearSyndrome - 5.07.2014

Rafał, spokojnie xDD


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - Grisha - 5.07.2014

dobrze by było, jakbyś miał możliwość przetestowac sobie słuchawki przed kupnem, bo pamietam, jak kiedys z nudów przesłuwiałem sobie różne sluchawki i np Senki za 700 zł brzmiały gorzej, jak tańsze tej samej firmy o prawie 400 zł :P


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - Revnotes - 5.07.2014

Cytując za serwisem GazetaPrawna.pl:

"Internauta ma prawo zwrócić co do zasady każdy towar kupiony w internecie w ciągu 10 dni liczonych od daty otrzymania przesyłki. Co więcej, w sytuacji gdy e-sklep nie poinformował go o takim prawie (np. na swojej stronie lub w przesyłce), może odesłać towar nawet w czasie do trzech miesięcy od jego otrzymania."

Link do artykułu: http://serwisy.gazetaprawna.pl/poradnik-konsumenta/artykuly/576968,nietrafiony_prezent_z_internetu_mozna_odeslac_sprzedawcy_bez_podania_przyczyny_i_otrzymac_zwrot_pieniedzy.html

Nikogo nie namawiam do nieprzemyślanych zakupów, wręcz przeciwnie, ale w niektórych sytuacjach jeżeli nie można inaczej, to można rozważyć inną drogę...


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - Zirds - 6.07.2014

(5.07.2014, 18:53)slupe1337 napisał(a):
(5.07.2014, 18:27)FearSyndrome napisał(a): Superluxów niestety nie kupie w ciemno a żaden sklep w okolicy ich nie ma co wiąże się z tym, że nie będę jak miał ich sprawdzić :C

nie ma co się dziwić że nie możesz sprawdzić, mieszkasz na zadupiu xDDDDDDDDDDDD Bierz superluxy do produkcji i tak nie zrobisz nic tak samo jak i nie zrobiłeś do tego czasu B|


Na żadnych słuchawkach do takiej kwoty nie uzyskasz tego, co zrobiłbyś na sprzęcie za 1000 zł.


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - FearSyndrome - 6.07.2014

E tam, tu bym polemizował bo nawet Skrillex (możecie narzekać że przeklamowany shit etc etc ale ja i tak uważam, że koleś jest wielki) robił Scary Monsters na jednym głośniku i słabym laptopie, teraz mamy o wiele lepszy sprzęt niż on miał jak zaczynał. Do tego polak, który wygrał konkurs na remix The Bloody Beetroots (EARGASMGOD polecam serdecznie gościa) robi na słabych głośnikach i subwooferze a robi sztosy :D według mnie tu chodzi bardziej o skilla

chyba wezme te AKG K 77, dużo osób mówi mi, że ogólnie są dobre ale cudów mam się nie spodziewać + po przesiadce z k518 mogę czuć brak basu ale spróbuje chyba B) I tak pewnie kiedyś będę się przesiadał na lepsze. :D
kupować prawdopodobnie będę w poniedziałek ale jak ktoś ma jeszcze jakieś git propozycje to możecie zostawić tu, chętnie ogarne


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - headlike - 6.07.2014

Jeszcze poszperałem trochę w necie i znalazłem Kruger-Matz. Pasmo przenoszenia dość szerokie (20Hz - 20000Hz), a po za tym design też jest super. ;) http://allegro.pl/kruger-matz-sluchawki-hi-fi-drewno-super-basowe-i4374813234.html


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - Zirds - 6.07.2014

Ale samo pasmo nie wiele tu zdziała bo głównie chodzi o charakterystykę samego pasma. Czy jest odpowiednio spłaszczone aby bez większych zniekształceń najlepiej oddać to co powinno brzmieć naturalnie - w sensie studyjnie.


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - K0R1N - 6.07.2014

http://www.ceneo.pl/12079977 polecam.


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - Zirds - 6.07.2014

(6.07.2014, 13:50)K0R1N napisał(a): http://www.ceneo.pl/12079977 polecam.


Kupie je jako drugi odsłuch ponieważ czytałem gdzieś, że też mają dobrze zrównoważone brzmienie.


RE: Słuchawki do miksu do 250 zł. - FearSyndrome - 6.07.2014

Teraz pochwalę bardzo aukcje internetowe. Koleś sprzedawał Senki HD215 prawie nieużywane i wylicytowałem je na 150 :DD stan jak nowe, ma pudelko, gwarancje etc Heart
dzieki za wszelkie propozycje btw