MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Avicii - All You Need Is Love (Woland Dub Bootleg) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Avicii - All You Need Is Love (Woland Dub Bootleg) (/temat-progressive-avicii-all-you-need-is-love-woland-dub-bootleg)



Avicii - All You Need Is Love (Woland Dub Bootleg) - Charles Vaxx - 7.07.2014

Takie tam z nudów , może komuś się spodoba : >


RE: Avicii - All You Need Is Love (Woland Dub Bootleg) - Revnotes - 7.07.2014

Przykro mi, ale nie spodobał mi się ten numer. W breakach jest bardzo pusto i cicho, dobrze że próbowałeś uspokoić napięcie, ale wystarczy zrezygnować z paru elementów, nie trzeba od razu wszystkiego wyciszać o połowę. W dropach natomiast panuje nieład, po prostu nie znalazłeś tam miejsca dla wszystkich instrumentów. Zauważ, że stopy praktycznie nie słychać, a powinien to być najgłośniejszy instrument w miksie. Proponuję na wszystko z wyjątkiem stopy (nie słyszałem tutaj basu, wiec zakładam, że go nie ma) nałożyć filtr górnoprzepustowy z odcięciem w rejonie 100Hz i nachyleniem tak przynajmniej 12dB na oktawę (jeżeli nie wiesz co to takiego wygoogluj, serio), zrobi się przejrzyściej i usłyszysz stopę. Niestety do świetnego miksu prowadzi wyboista i długa droga, więc nie jestem w stanie w jednym poście wkleić Ci wszystkich drogowskazów.


RE: Avicii - All You Need Is Love (Woland Dub Bootleg) - Charles Vaxx - 7.07.2014

Ok dzięki dzięki


RE: Avicii - All You Need Is Love (Woland Dub Bootleg) - Faden - 7.07.2014

Tak spojrzalem na forum i widze remix avicii i pomyslalem znowu lipa. Mam dostep do domu kolegi na 45dni i moge go wykorzystac jako studio, takze rzuce okiem troche na technike. Po pierwsze nierezygnuj tu z niczego bo to wszystko pieknie mozna zmixowac ze soba. Po drugie stopa ma za duzo wysokich tonow na EQ i przez to lead na 1:52 miazdzy ci ja okrutnie, ale zacznijmy od poczatku. Lead powinien byc w intro porzadnie odfiltrowany, za szybko wjechales. Po frazie lepiej. Sama prostota tego leadu mnie buja do tanca. Przejscie na break jak na ten styl jest spoko i nic niestrzeba tam kombinowac. Potem sam break i piano tez doskonale, ale tez fraza na refren, niepowiem ze doskonala, ale na ten utwor w zupelnosci wystarczy. Dalej znow bez filtra i lead za szybko wjechal. Wrzuc w refren jakies "filtry" i " gate" To powinno dodac koloru. Mozesz takze pobawic sie "pitch" aby sie nienudzilo. Perkusyjne frazy tu sa zwyczajne i mozna to zrobic lepiej. To tyle o refrenie i znow break i znow ten brak filtra, a w tej muzyce to nieodlaczne. Zmniejszylbym troszeczke "reverb" na lead. Na "hat" jest go za duzo i zajmuje zbyt duzo miejsca. "Clap" za glosny i sucho w nim troche. Zamiast na "hat" wrzuc w "Clap" Koncowka porzila mnie maxymalnie. Czemu niepociagnales tam bassu? Czemu "clap" na koncu zamiast po refrenie z basem, a dopiero potem same "drumy" Ogolem totalna komercja, ale potanczyc mozna i mimo twoich bledow dalej mnie buja. Radzilbym posiedziec dluzej, bo pomysl dobry, a jak zmiescic wszystkie dzwieki razem, to kombinuj panorama i EQ, bo sama glosnoscia niewystarczy


RE: Avicii - All You Need Is Love (Woland Dub Bootleg) - Charles Vaxx - 7.07.2014

Ok lecą plusy za komenty dzięki dzięki , ogólnie no jest komercja i raczej siędzę w techno i minimalach ale ten numer jakoś tak mnie urzekł w oryginale i po prostu chciałem sam go odtworzyć ;) lecą plus za cenne rady panowie :)


RE: Avicii - All You Need Is Love (Woland Dub Bootleg) - headlike - 18.07.2014

W intrze chyba nutki pomyliłeś. W leadach trochę pusto. Drop spoko. I oczywiście tak jak powiedzieli wyżej koledzy brak mixu. A i jeszcze w outrze mógłbyś stopniowo rozładowywać "napięcie", a tu się tak nagle robi cicho. ;)