MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Fame Tweak Digital 25 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Fame Tweak Digital 25 (/temat-fame-tweak-digital-25)



Fame Tweak Digital 25 - headlike - 16.07.2014

Siemka chłopaki! Ostatnio przeglądałem internet i natrafiłem na bardzo ciekawą klawiaturę dwu-oktawową Fame Tweak Digital 25. Nie będę podawał linków chyba, że ktoś chce.

Więc, co myślicie o tej klawiaturze?
Sprawdzi się?
Okej. To, by było na tyle. Liczę na szybkie odpowiedzi. :)

Aha. I chciałem jeszcze zapytać czy tą klawiaturę będzie można użyć jako interfejs MIDI do mojego keyboarda. Da się tak? Bo wiem z pewnych źródeł, że Fame ma dwa porty MIDI (DIM).


RE: Fame Tweak Digital 25 - Zirds - 16.07.2014

Znaczy jak Interfejs?

Interfejs MIDI to taka jakby przejściówka pomiędzy jednym sprzętem MIDI i drugim sprzętem MIDI, a komputerem czy tam innym urządzeniem obsługującym.

Taka klawiatura nie jest interfejsem MIDI, jest tylko kontrolerem MIDI czyli za pomocą komunikatów MIDI z portu MIDI OUT wysyła sygnał do komputera, który ma taki sam port MIDI lub do którego podłączony jest właśnie interfejs MIDI zawierający port MIDI IN.
Jeżeli nie masz takiego portu to zamiast MIDI możesz sterować z klawiatury Fame lub jakiejkolwiek innej podobnej klawiatury sterującej MIDI/USB za pomocą USB do komputera i tak samo używać jej jak za pomocą komunikatów MIDI.

I nie myl pojęć pomiędzy Interfejsem audio a interfejsem MIDI ponieważ są to zupełnie dwie różnie rzeczy.
Jest na rynku dużo interfejsów audio, które mają wbudowany interfejs MIDI, ale interfejsów MIDI z int. audio już praktycznie nie ma.

Co do samej klawiatury FAME i jej dwóch wejść MIDI to nie wejścia, a wyjście i wejście (OUT/IN), jednym wyprowadzasz kablem (OUT) MIDI do interfejsu MIDI (IN), który jest podłączony do komputera i tak sobie grasz (jeżeli posiadasz interfejs MIDI), a drugim (MIDI IN) wejściem w klawiaturze.

Lepiej to jest opisane tutaj Połączenia MIDI


RE: Fame Tweak Digital 25 - headlike - 16.07.2014

Aha! Czyli nie ma możliwości podłączenia keyboard'a do komputera przez tą klawiaturę MIDI, tak? A sama klawiatura? Przyda się do małego "pseudo" studia?


RE: Fame Tweak Digital 25 - Zirds - 16.07.2014

(16.07.2014, 8:19)ZetZet napisał(a): Jeżeli nie masz takiego portu to zamiast MIDI możesz sterować z klawiatury Fame lub jakiejkolwiek innej podobnej klawiatury sterującej MIDI/USB za pomocą USB do komputera i tak samo używać jej jak za pomocą komunikatów MIDI.

Za pomocą USB sobie podpinasz do komputera i za pomocą USB kabla wysyłasz komunikaty MIDI, które sobie potem przyporządkowujesz pod Abletona.

Tutaj masz wytłumaczone jak to zrobić:




RE: Fame Tweak Digital 25 - headlike - 16.07.2014

Dobra. Zostawmy to MIDI w spokoju. :)
Teraz tylko mam pytanie o samą klawiaturę: czy jest ona porządna? Tzn: z jakich materiałów jest wykonana. Czy nic się nie będzie psuć, pękać, palić?


RE: Fame Tweak Digital 25 - Zirds - 16.07.2014

Nie wiem, jest wielu producentów i modeli klawiatur sterujących. Najlepiej poszukać sobie recenzji na temat tej klawiatury.
Zazwyczaj są one zrobione z dobrego materiału, ale już jego wytrzymałość zależy od tego jak Ty będziesz dbał o takie sprzęty i w miarę domowy sposób je eksploatował to powinny Ci służyć lata.


RE: Fame Tweak Digital 25 - headlike - 16.07.2014

Ciężko w necie znaleźć recenzję o tym sprzęcie. Chyba mało popularne w Polsce. Rozejrzę się jeszcze trochę.


RE: Fame Tweak Digital 25 - Zirds - 16.07.2014



Jak widać po filmiku to całkiem porządny sprzęt jak na tak niską cenę. A jeżeli szukasz jeszcze taniej to polecam brać używki.

A poza tym znalazłem, że ta klawiatura, którą chcesz kupić FAME to jest klon klawiatury M-audio Axiom 25.

I lepiej by było gdybyś zainwestował jednak w M-audio niż w podróbkę bo wtedy masz pewność serwisu i gwarancji bo M-Audio mimo, że to średnia półka i ekonomiczne wyroby to jednak już długo trzyma się na rynku.

A teraz obrazkowe porównanie:

FAME - [Obrazek: DA190947-19D2-4C28-A8C1-DF2E41B1E418.JPEG]


M-Audio Axiom - [Obrazek: Axiom_25.jpg]


M-audio są droższe, ale na olx idzie znaleźć dobre używki
http://olx.pl/oferta/klawiatura-midi-m-audio-axiom-25-CID751-ID4Nfgz.html#20fdba7ab5



ps. Za pomoc i wyczerpujące odpowiedzi należy się Plusik (znajdziesz go w prawym dolnym rogu [Obrazek: postbit_thx.png] )


RE: Fame Tweak Digital 25 - headlike - 17.07.2014

Okej! Dzięki za... wszystko. :D I oczywiście masz [Obrazek: postbit_thx.png]. Tak jak chciałeś. ;)


RE: Fame Tweak Digital 25 - DaveMilla - 17.07.2014

Najlepszym sposobem na kupno klawiatury midi jest wycieczka do sklepu.Kiedyś miałem ten sam problem,przeczytałem sporo recenzji i kupiłem w ciemno sterownik midi z klawiaturą młoteczkową ,zachwalany w wielu postach na różnych forach.Obecnie kurzy się on pod łóżkiem :)A to dla tego że nie miałem wcześniej do czynienia z żadnym instrumentem klawiszowym.Musisz się zastanowić czy w ogóle będziesz z tego w pełni korzystał i czy nie przeznaczyć pieniędzy na coś innego co może mieć wpływ na produkcję kawałków.Na przykład kupno lepszych monitorów :)Pozdrawiam