MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio : Przeciąganie plików do programu [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio : Przeciąganie plików do programu [Rozwiązany] (/temat-fl-studio-fl-studio-przeciaganie-plikow-do-programu-rozwiazany)



FL Studio : Przeciąganie plików do programu [Rozwiązany] - Trusted - 18.07.2014

Problem prosty wręcz banalny, aczkolwiek dla mnie bardzo irytujący.

[Obrazek: zLXjRD8.png?1]

Co dziwne jeszcze kilka dni temu mogłem bez problemowo przenosić pliki w ten
sposób, musiałem pewnie którymś razem coś namieszać w opcjach.

Będę wdzięczny za każdą pomoc. ;)


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - headlike - 18.07.2014

A próbowałeś przenosić plik przytrzymując prawy klawisz myszki lub scroll? ;)


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - Trusted - 18.07.2014

(18.07.2014, 16:13)Vic L!ke napisał(a): A próbowałeś przenosić plik przytrzymując prawy klawisz myszki lub scroll? ;)

Niestety, nadal nie działa. :(


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - headlike - 18.07.2014

A spróbuj tak:
[Obrazek: 1759932.jpeg]


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - Head - 18.07.2014

Bardzo irytujący przypadek... Wav'y możesz normalnie przenosić ? MP3 grają bez problemu w odtwarzaczu ?
Ciekawe....A próbowałeś zaktualizować kodek'a ?


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - headlike - 18.07.2014

(18.07.2014, 17:34)Headwave napisał(a): Bardzo irytujący przypadek... Wav'y możesz normalnie przenosić ? MP3 grają bez problemu w odtwarzaczu ?
Ciekawe....A próbowałeś zaktualizować kodek'a ?

W czym aktualizacja kodeka może pomóc? Przecież kodek jest odpowiedzialny za odtwarzanie dźwięku, a nie za przenoszenie plików. ;)


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - Head - 18.07.2014

Zdziwiłbyś się.... jak oprogramowanie ma rozpoznać ścieżkę dźwięku zapisaną w mp3 skoro przypuszczalnie jej nie ma w systemie ???


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - headlike - 18.07.2014

(18.07.2014, 18:05)Headwave napisał(a): Zdziwiłbyś się.... jak oprogramowanie ma rozpoznać ścieżkę dźwięku zapisaną w mp3 skoro przypuszczalnie jej nie ma w systemie ???

Do FL Studio można przenieść nawet zdjęcie. Tylko nie będzie wydawać dźwięku, i nie ma WaveForm'a. Sam sprawdzałem. Więc nie gadaj głupot, że to przez kodeka.


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - Head - 18.07.2014

heh :D naucz się dokładnie czytać a potem podważaj moje argumenty. Koniec spamu.

"....jak oprogramowanie ma rozpoznać ścieżkę dźwięku zapisaną w mp3 skoro przypuszczalnie jej nie ma w systemie "

Cytat:Nawet gdyby system nie potrafił odczytać MP3, to i tak, by załadował plik, tylko nie było, by WaveForm'u i ogólnie dźwięku. Więc przyczyna na pewno nie siedzi w kodeku.

A skąd masz taką pewność, że nie pomoże ? Wszechwiedzący raczej nie jesteś. Zamiast bez sensu komentować, weź się za ogarnianie fla czy abletona. Pzdr


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - headlike - 18.07.2014

(18.07.2014, 18:18)Headwave napisał(a): heh :D naucz się dokładnie czytać a potem podważaj moje argumenty. Koniec spamu.

"....jak oprogramowanie ma rozpoznać ścieżkę dźwięku zapisaną w mp3 skoro przypuszczalnie jej nie ma w systemie "

Nawet gdyby system nie potrafił odczytać MP3, to i tak, by załadował plik, tylko nie było, by WaveForm'u i ogólnie dźwięku. Więc przyczyna na pewno nie siedzi w kodeku.


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - Xorbolanid - 18.07.2014

Uruchom FL Studio jako administrator, mi pomagało. Dobrze też z profilem "Extended Memory" jak masz więcej niż 3GB RAM.

Ponadto, czasem jest tak, że nie ma waveformu ale plik jest załadowany, i możesz go odtwarzać ;)


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - Trusted - 18.07.2014

(18.07.2014, 17:27)Vic L!ke napisał(a): A spróbuj tak:
[Obrazek: 1759932.jpeg]

Bardzo mała grafika ciężko na niej coś zauważyć jednak widzę na niej próbę
wrzucenia pliku od razu do step sequencer'a co niestety też nie przynosi rezultatu.

[Obrazek: m%C3%B3j%20problem.png]

Daje też film do pobrania jak to wygląda : http://www8.zippyshare.com/v/8349729/file.html

(18.07.2014, 17:34)Headwave napisał(a): Bardzo irytujący przypadek... Wav'y możesz normalnie przenosić ? MP3 grają bez problemu w odtwarzaczu ?
Ciekawe....A próbowałeś zaktualizować kodek'a ?

Mp3, midy, Wavy tak samo jak możesz zobaczyć na grafice.
W zwykłym odtwarzaczu śmiga bez zająknięcia.
Przed chwilą pobrałem i zainstalowałem aktualizacje kodeka bezskutecznie.


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - headlike - 18.07.2014

Jak chcesz powiększyć obrazek to wystarczy na niego kliknąć! ;)
A spróbuj przenieść plik do przeglądarki, a z przeglądarki do playlisty czy patternu. :)


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - Trusted - 18.07.2014

(18.07.2014, 18:26)Vene napisał(a): Uruchom FL Studio jako administrator, mi pomagało. Dobrze też z profilem "Extended Memory" jak masz więcej niż 3GB RAM.

Ponadto, czasem jest tak, że nie ma waveformu ale plik jest załadowany, i możesz go odtwarzać ;)

Otwieram jako administrator i zwykłego Fl'a i wersję Extended Memory mam 8GB.
Dzieje się to samo ale możesz mieć sporo racji ziomek
i po prostu jest możliwe, że spaprałem coś w uprawnieniach bo FL pyta mnie o zezwolenia
a kiedyś tego nie robił.

I bardzo ważny fakt który już na wstępie powinienem sprawdzić to mogę bez problemu
importować w ten sposób pliki do wersji FL'a 8 :

[Obrazek: m%C3%B3j%20problem.png]


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - Evennumbers - 18.07.2014

Prawym na ikonke FL, właściwości, zakładka Zgodność, odznacz "uruchom program w trybie zgodność:"


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu - Trusted - 18.07.2014

Boże... Ten problem był tak banalny, że aż mi wstyd... xD
Dziękuje wszystkim bardzo za szybkie i dobre podpowiedzi.
Punkty się posypały. ;)

Standardowo daje rozwiązanie dla wszystkich przyszłych pokoleń ;)

[Obrazek: rozwi%C4%85zanie.png]


RE: FL Studio : Przeciąganie plików do programu [Rozwiązany] - Revnotes - 18.07.2014

Pewnie nie wniesie to zbyt wiele do tematu, ale ja normalnie używam funkcji "drag and drop" z odznaczoną tą opcją i działa mimo to. Też kiedyś miałem ten problem, ale nie mogłem sobie z tym poradzić, także na pewno przyda się na przyszłość. W moim przypadku FL po prostu sam się naprawił lub spowodowałem to nieświadomie.