MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. (/temat-inny-odsluch-w-fl-i-inny-poza-nim)



Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - MinimalMike - 18.07.2014

Witam , problem wygląda tak:
Gdy pracuję w fl używam ASIO4ALL , wszystko słychać w porządku tak jak chcę.
Gdy renderuję i odsłuchuję mój utwór "z pulpitu" słychać go w dużo gorszej jakości i nie chodzi tu o to, że nagrałem go w 128kb/s a nie 320, sądzę że problem leży w sterownikach.
Czy ktoś wie jak temu zaradzić??


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - headlike - 18.07.2014

Może spróbuj coś poprzestawiać w opcjach renderowania. ;)

#edit Spróbuj w takiej konfiguracji:
[Obrazek: 1760087]


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - MinimalMike - 18.07.2014

Tak mam , tylko że bez Split mixer tracks. O dziwo np ten starotwy projekt SEAMLESSA renderuje sie w porządku i słychać też dobrze. Tylko ten mój coś źle renderuje :D


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - Head - 18.07.2014

Mix cienki pewnie i dlatego. He moje pierwsze tracki też brzmiały "dobrze" tylko na flu... :D
Resampling na maxa czyli 512 ale to nic nie zmieni


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - MinimalMike - 18.07.2014

Nie chodzi o mix. Po prostu coś jest nie tak z IN i OUT mixerze wg mnie.


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - Revnotes - 18.07.2014

Czy w ustawieniach audio (w FL Studio) masz zaznaczone - Auto close device? Jeżeli tak, po zminimalizowaniu lub zamknięciu aplikacji przechodzisz na sterowniki podstawowe swojej karty, choć różnica nie powinna być raczej wychwytywana. Sprawdź czy nie ustawiłeś w odtwarzaczu jakiegoś korektora, być może dźwięk jest degradowany już po wyrenderowaniu.



RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - MinimalMike - 18.07.2014

Wina nie leży w odtwarzaczach bo puszczam znane piosenki i grają dobrze , wina też nie leży w Auto close device, KAŻDY projekt po wyrenderowaniu jest nie tak czysty jak w FL studio , z dobrym mixem , tylko ma sie wrażenie jakby zostały obcięte wysokie częstotliwości...


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - Loco - 18.07.2014

Zasada numer 1, najpierw .wav, potem wav do mp3.


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - MinimalMike - 18.07.2014

Mógłby mi ktoś pokazać na screenie własne ustawienia ASIO?


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - Revnotes - 18.07.2014

(18.07.2014, 22:36)LocoMatt napisał(a): Zasada numer 1, najpierw .wav, potem wav do mp3.

Ok. słyszałem co nieco na ten temat, ale mimo wszystko nie zauważyłby różnicy w takiej MP3'ce, bo kompresja prędzej czy później i tak ten dźwięk zdegraduje. Ja rozumiem, że tutaj nie chodzi o jakąś minimalną zmianę? Mam rację MinimalMike?

Spróbuj w ustawieniach audio zaznaczyć opcję - Reset plugins on transport.



RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - MinimalMike - 18.07.2014

Niestety opcja Reset plugins on transport również nic nie dała. Tu chodzi o dość dużą różnicę, każdy by to usłyszał. Nie jakaś malutka zmiana , znacząca .


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - MinimalMike - 18.07.2014

[Obrazek: file.html]
[Obrazek: file.html][Obrazek: file.html][Obrazek: file.html]

Moje ustawienia


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - Revnotes - 18.07.2014

Na dziś wyczerpałem pomysły, oczywiście możesz zmienić ustawienia parametrów, które na rendering nie mają wpływu, ale żeby nie było - Playback tracking mam Driver i suwak Offset na środku. Widzę, że Resampling ostro masz pojechany, nie przycinają Ci się projekty przy 256-point sinc?



RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - MinimalMike - 18.07.2014

Nie przycinają się projekty. CO nowego odkryłem. To nagranie , odsłuchujac z telefonu brzmi dobrze. Ale na komputerze nie.


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - Revnotes - 18.07.2014

Czyli przyczyna nie leży w DAW a w sterowniku lub odtwarzaczu na kompie.


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - MinimalMike - 18.07.2014

W sterowniku tak sądzę, no ale dlaczego zmiana zachodzi tylko na wyrenderowanych plikach a nie na wszystkich pioseknach?


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - MinimalMike - 18.07.2014

Co jeszcze zawuażam. W tej tabelce gdzie wybiera się ASIO lub podstawowy sterownik dźwięku, nagrany kawałek brzmi tak samo jak w fl studio ale gdy jest zaznaczone "podstawowy sterownik dźwięku' natomiast ASIO nadaje takiej rześkości i jasności w piosence. Wiesz o co chodzi.


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - MinimalMike - 18.07.2014

Naprawione:)


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - Head - 18.07.2014

Pochwal się co zrobiłeś aby w razie problemu ktoś nie pytał 2 raz


RE: Inny odsłuch w fl i inny poza nim. - Zirds - 19.07.2014

(18.07.2014, 23:06)Elnanter napisał(a):
Na dziś wyczerpałem pomysły, oczywiście możesz zmienić ustawienia parametrów, które na rendering nie mają wpływu, ale żeby nie było - Playback tracking mam Driver i suwak Offset na środku. Widzę, że Resampling ostro masz pojechany, nie przycinają Ci się projekty przy 256-point sinc?

Lekko offtopując: też chciałem tak odpisać, ale jakoś mi się nie chciało ;)