MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Faden Hookz - 1 2 3 4 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Faden Hookz - 1 2 3 4 (/temat-house-faden-hookz-1-2-3-4)



Faden Hookz - 1 2 3 4 - Faden - 22.07.2014

Przedostatni utwor z mojej epki. Ciezko mi okreslic jaki to rodzaj "House" Ucze sie caly czas czegos nowego i tak to u mnie wychodzi...:)



To jest najnowsza wersja. Pozmienialem sporo i podkrecilem efekty oraz dorzucilem co nieco jako zamiennik. Juz wiem o co chodzilo z tym "pitchem" i wy*****em to co niepotrzebne, ale zawsze znajdzie sie cos do poprawy. Milego sluchania i dziekuje za 3 gwiazdki :)


RE: Faden Hookz - 1 2 3 4 - RaNi/Works - 22.07.2014

Na samym początku pustka. Kick na low passie (miał być chyba jako taki wypełniacz) niezbyt się sprawdził.
Woxy na podbitych wysokich Hz niestety nie są one przyjazne w odbiorze.
Po 2 minutach wyraźnie odczuwalna jest monotonia.
Klimat niestety taki nijaki....
po 3:02 Miłe zaskoczenie, dodatkowe noty w bassline nieco uprzyjemniły odsłuch
w 3:35 fajny ambientowy smaczek niestety to coś spitchowane mało tu pasuje.
W buildzie brak mocy. Jednak przyznam że druga część utworu jest dużo lepsza... Nieukrywam jednak że przydało by się sporo urozmajceń.
Ogólnie biorąc całokształt utworu to muszę przyznać że nie jest on taki głupi. Trochę odjąć, trochę dodać i byłby całkiem git kawałek. ;)


RE: Faden Hookz - 1 2 3 4 - Faden - 22.07.2014

Zgadzam sie ze poczatek zamula i zbyt dlugo to trwa. Przemyslalem to i owo i zdecydowalem, ze utne pierwsze 30sec. Oprocz tego przebuduje utwor tak, aby to mialo rece i nogi. Co do vocalu, to obetne jego wysokie tony EQ a jak to niewyjdzie to sie go pozbede. Oczywiscie pokombinuje z roznymi bajerami, aby nabral mocy. I tak jestem zadowolony, bo w porownaniu do tego co bylo, to niebo a ziemia. Wazne, ze jest tam cos co ci sie podoba, czyli warto kminic dalej. Ja nielubie zostawiac starych utworow i zaczynac nowe, tym bardziej ze melo tu jest moje wlasne. Dzieki za opinie i rade. Napewno twoje slowa niepojda na marne.;)


RE: Faden Hookz - 1 2 3 4 - Revnotes - 22.07.2014

Brzmi to dosyć dziwnie, ale są momenty lepsze i gorsze tj. do 30 sekundy pozbył bym się tego. Później w miarę sensowne intro i od 1:00 znów jest słabo. Sporo bawisz się efektami, rozrzucając w panoramie poszczególne elementy, ale robisz to ze zbyt dużym rozmachem i efekt wychodzi mega amatorski, niestety to nie jest to men. W breaku chyba najbardziej to słychać, dźwięków 3 na krzyż, a mimo to gra chaotycznie. Jeśli miałbym Ci coś doradzać, to zbastuj z tą panoramą, na razie naucz się jakoś sensownie to wszystko aranżować i robić podstawowy miks eq/compression/reverb.


RE: Faden Hookz - 1 2 3 4 - eimear - 23.07.2014

Słucham i uszom nie wierzę, Ty któryś mieszał z g* większość producentów nie pokazałeś w swoich (a przesłuchałem trzy) utworach nic <ziewa>
Zarzucasz każdemu a także z osobna brak big roomowego "wzwodu" a sam przesłuchiwałeś swoje kawałki ?
Jak krytykowałeś innych myślałem, że mam do czynienia z takim Adamem Małyszem polskiego Flstudio, a tu cienko..
Jakbyś miesiąc temu zasiadł, przy czym nie brakuje Ci zapasu teoretycznych pojęć jakiegoś akustyka realizatora - brawo.
Teoria - pięć , praktyka - dobry, siadaj - pała
Ja myślę, że nawet w głowie nie będzie Ci odpisać na tego posta, bo jak zaznaczyłeś w poprzednim temacie uwielbiasz konstruktywną krytykę a moja jest w nawiązaniu do trzech przesłuchiwanych kawałków, które tu wrzuciłeś. To taka jakby opinia na łamach djmag - wyobraź sobie.
Na razie to szlifuj umiejętności a nie pojęcia, naucz się budować bity, od tego dużo zależy jak poprowadzisz całość utworu
aha i nie zwracaj uwagę na "gwiazdki" - to nie wyznacznik skilla <bubu>


RE: Faden Hookz - 1 2 3 4 - Faden - 24.07.2014

Do Elnantera:
Jeszcze nad nim pracuje i napewno zastanowie sie nad tym co napisales.

Do Eimeara:
To co teraz do mnie mowisz, brzmi tak jakbym ublizal ludziom, a ja tego nierobie tylko sie wypowiadam. Takie jest moje zdanie. Moze wlasnie dzieki temu byli tacy co po moich postach ruszyli do przodu. Jak komus sie to niepodoba to zapraszam wyrzygac swoje "hejty" Niestety nieskacze tak wysoko jak Malysz, ale staram sie grac cos innego niz wszyscy i nieuwazam ze jestem jakims wielkim specjalista. Poza tym "nieuwielbiam" konstruktywnej krytyki, bo uwielbiam "sex":D
Gwiazdki sa w wiekszosci od zwyklych sluchaczy, ktorzy niepatrza na to tak ja my i jakos niepotrafie sobie wyobrazic, ze to "Dj Mag":)


RE: Faden Hookz - 1 2 3 4 - Audionectic - 24.07.2014

Fajne elementy i melodie ale jak podkreslil Elnanter,Brak spójniejszego aranżu.W tym wałku przynajmniej wszystko gra w tonacji,Miks i ostateczne wykończenie też dośc srednio.Spokojnie,wszystko przyjdzie z czasem.Tylko od Ciebie zależy jak szybko :D
Jest też dosc sucho.Wypróbuj jakis reverb na wysylce (send)i dodaj instrumentom odpowiedniej przestrzeni akustycznej czy coś.Niektóre elementy jakby oderwane z miksu.


RE: Faden Hookz - 1 2 3 4 - Faden - 25.07.2014

To ciekawe co napisales, ale znow niewiem co jest nie tak z miksem? Z tym "powrotem" na revernbie o ktorym piszesz to dobry pomysl i spojrze na to. Niestety tego utworu niewybrano i mysle, aby trzymac sie stylu poprzednich utworow...


RE: Faden Hookz - 1 2 3 4 - eimear - 26.07.2014

Faden będę leciał wg. Twojego stylu i odpisywał swoim postem na Twój, a co tam
mija kilka dni, klikam "play" Twojego utworu i... stary...
Ty słyszysz ??!!??!! - jest cienizna
odpal losowy utwór z youtuba i swój
jest różnica ? jak myślisz ? znajdzie się wydawca ?
nie no tak rozumiem, ty tylko uzyłeś za dużo tego i tamtego, masz za mało MB pamięci w kompie ale masz abletona który czyni Cię mistrzem
czekasz na "konstruktywną krytykę" - której większość z was, forumowych narcyzów, tak naprawdę nie chce ale pisze bo jakoś porządniej to wtedy wygląda w temacie
jesteś zaje bi ście ciekawym człowiekiem, zastanawiasz mnie wiesz ? no i po co ta Twoja obrona na kazdy komentarz ?
jestem już długo w społecznościach uzytkowników flstudio, reason itp. bedzie już z 7 lat
powiem Ci tak, jesteś kolego naprawdę w szarym końcu ze swoimi produkcjami..
jak piszesz o wydawcach to... <omg>