MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Hardhunter - Front 2 Back - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Hardhunter - Front 2 Back (/temat-hardstyle-hardhunter-front-2-back)



Hardhunter - Front 2 Back - Spidfirerz - 25.07.2014

Witam , przedstawiam wam kawałek który należy do mojej grupy "nieskończonych i nigdy nie dokończonych " . Dzieje się tak ponieważ moje życie z producingiem nieźle już mi kiedyś szarpało nerwy ....Moje dyski z save'yami i potrzebnymi rzeczami parę razy już były formatowane bez mojej wiedzy . Chyba każdy z was chyba wie jak to boli jak robicie sobie dobry kawałek i ktoś wam to usunie albo zapis projektu sam się zjeb*e bądź komp odmówi posłuszeństwa . <sciana> Dlatego najlepiej mieć w ciul kopi na innych dyskach na płytach i jak by ktoś chciał to nawet na dyskietkach :P Ten kawałek robiłem przez parę godzin .. Co z tego ... jak wszystkie składniki mam usunięte i i nie umiem go odtworzyć , bo zrobiłem już go dobrą chwile temu :) Proszę o rozwagę :P bo jak bym go dopieścił to wszyscy byście w remizie "gumolit pozdzierali" <żart> . Pozdrawiam :)





RE: Hardhunter - Front 2 Back - OProject - 25.07.2014

Popraw sobie link, i ten drugi do sc pod profilem.


RE: Hardhunter - Front 2 Back - Spidfirerz - 25.07.2014

powinno już działać:)


RE: Hardhunter - Front 2 Back - Trusted - 25.07.2014

Nareszcie ktoś coś wstawił do tego działu :D

Początek ciekawie zainicjowany z pluck'ów mi się bardzo podoba
jednak mi tutaj minimalnie brakuje efektu eksplozji na wejściu. ;)
0:07 ładnie sobie te pluck'i grają ja tu sobie wyobrażam cicho wchodzące pady lub arp pod spodem
ale to tylko taka moja chora wizja :P
No i jeszcze jedno rzuca się mi w oczy często wspominany zwykły szum z filtrem
na przejściach takich jak 0:06, 0:19 dzięki niemu utwór staje się bardziej "płynny".
Po pluck'ach wchodzi oryginalny lead 0:19 podoba mi się on, ciekawi mnie jego waveform itp :P
No i wokal czysty chociaż trochę go urywa pod koniec.
0:26 ten snare nie jest tu zbytnio potrzebny.

Potem mamy climax :)
Leady w nim mi się naprawdę podobają.
Nie co gorzej z kick'iem sam nie jestem dobry w ich kręceniu dlatego nie chcę Cie mocno krytykować
Ale po prostu na wyższym pitch'u traci całe chrupnięcie może to wina złego pitch'owania.

No i na koniec beacior.
Wystarczy jeden szybki screech na wzrastającym pitch'u i była by miazga ;)

Ogółem jak dla mnie ładny traczek, dobra robota :)
Czekam na kolejne utwory, mam nadzieje, że wylecę z kapci ;)
plusik za track i 5 gwiazdek ode mnie bo teraz można wątki oceniać.
Powodzenia w kolejnych produkcjach :D


RE: Hardhunter - Front 2 Back - Spidfirerz - 25.07.2014

Wykręcić dobrego Kicka jest naprawdę ciężko :/ ale kick to wizytówka jak to mówią :) No wiesz Trusted jak na parę godzin w jednym dniu to nie jest tak złe :D mimo wszystko dzięki za rade ;P Miałem lepsza wersje ale poszła razem z formatem ;/ jak i inne kawałki .


RE: Hardhunter - Front 2 Back - Trusted - 25.07.2014

(25.07.2014, 10:48)Hardhunter DJ napisał(a): Wykręcić dobrego Kicka jest naprawdę ciężko :/ ale kick to wizytówka jak to mówią :) No wiesz Trusted jak na parę godzin w jednym dniu to nie jest tak złe :D mimo wszystko dzięki za rade ;P Miałem lepsza wersje ale poszła razem z formatem ;/ jak i inne kawałki .

Łeee jak na kilka godzin to naprawdę bardzo ładnie ;)

Jak teraz posłuchasz mojego ostatniego wrzucanego kawałka
to uznasz, że nie umiem kick'a zrobić ale w między czasie udało mi
się zrobić mały progres i wierz mi lub nie ale tutorial Łysego :
https://www.youtube.com/watch?v=6FMTHAsNSGI

Bardzo pomaga.
Użycie odpowiednich layer'ów w pokazany na tym
tucie sposób może dać dobre efekty.
Przede wszystkim dodanie zwykłego 909 i stworzenie efektu "ruchomego" kick'a
no i zgranie całości żeby potem wyciąć z niej dolne częstotliwości
i dodać do reszty jako chrupnięcie.

Ale ogólnie to katorga bo kręcisz kick np przez 2 tygodnie i gówno wychodzi
już tak mi się zdarzyło kilka razy.


RE: Hardhunter - Front 2 Back - Spidfirerz - 25.07.2014

Oglądałem to kiedyś :P Headhunterz to GAY :P . ja krece na EQ i na Camel Phat plus inne efecty . Z tym ze krecisz kick przez dwa tyg i dalej nic to prawda bo mam tak samo :P . No ale do doskonałości trzeba dążyć :)


RE: Hardhunter - Front 2 Back - OProject - 25.07.2014

Lead i melo dobre, wokal pasuje idealnie ;)
Wszystko dobrze ogarnięte do momentu jak wchodzi kick, który kuleje i dla mnie psuje cały kawałek :P
Ale jak piszesz że nie skończone itp. to wiadomo, może kiedyś coś zdziałasz dalej z tym trackiem a wystarczyło by tak "nie wiele"... zrobić nowy kick xd
"Headhunterz to GAY" <hehe>
Jakbyś dopracował ten utwór, sieknął jakiś lepszy kick to dałbym 4... a dam 3/3.5 na zaliczenie xd... bo piąteczka tylko dla najlepszych z najlepszych (może się kiedyś doczekam tutaj :)
Pozdro xd


RE: Hardhunter - Front 2 Back - Head - 26.07.2014

Już myślałem że nie doczekam przed wyjazdem tracka w tym dziale :D

Tak od początku zaczynam:
*Intro ładne, ale puste. Brakuje mi prostych raiserów - dłuższego szumu, eksplozji - tyczy się to pierwszej fazy intro. Do tego dobry przestrzenny pad i powinno być git. Rzuca mi się w uszy wejście wokalu, brakuje tego wstępu, czegoś co by przygotowało słuchacza na uderzenie. Słychać tam krótki, ale jednak za krótki riser, coś jak syczący revers crasha. Mam wrażenie, że snare nie gra równo z melo.
Dobra melodia na dobrym leadzie w starym nustylowym stylu.
*Wchodzi kick i przez chwilę fajnie to gra dopóki nie zacząłeś go pitchować. Brakuje suba i podkręconego taila. Kilka dobrych przejść i bajerka :)
*Break idealnie pasuje do climaxa, tyle że znowu brakuje tu tego eksploużyn na początku ;P
*Zamiast tego outro, 2 climax z padem, albo jakąś melodyjką która by grała sb pod spodem.
Tak to gra sb ten kick z perką + przejścia z melo, nie zaskoczyło mnie to. W dodatku trochę krótkie ;P heheh trochę beke miałem z tego crasha na końcu ;D

Nie biorąc pod uwagę tego co napisałem wyżej muszę Cię pochwalić. Dobry oldskoolowy track, raczej przemyślany, + za lead, bardzo mi się podoba. Wokal DV8 wiadomo z czego, taki trochę krótki bootleg stworzyłeś, a szkoda że krótki ;)

Dawno rozpocząłeś przygodę z produkcją ? He bo nie wiem jak mam się ze sb porównywać :D :D
No i witam w dziale Hardstyle/Hardcore :) Liczę, że będziesz aktywnym komentatorem, bo jednak nie za wiele osób tu zagląda :(

PZDR i powodzenia w dalszej twórczości ;]

Edit: Nie martw się Old, 5 doczekasz i to szybko, ale od kogo to nw, progress u wszystkich bardzo szybko rośnie, także pewnie niedługo będzie trzeba przedłużyć te gwiazdki do 5, bo nie będzie wiadomo jak tu oceniać ;)


RE: Hardhunter - Front 2 Back - Spidfirerz - 26.07.2014

Snare tam nie idzie równo bo był tam z vocalem nagrany ja to wyrównałem ale w tej lepszej wersji to było ,która poszła z dymem :) track jest krótki bo to był przebłysk weny która poszła się jeba* :/ ,chyba nie czytałeś tego co napisałem w temacie @Headwave :) Mam jeszcze parę kawałków na warsztacie nie skończonych mogę dodać DEMÓWE :P ale nie bd tak spamował trackami :) dzięki wszystkim za opinie :) Miło ,ze komentujecie i wygłaszacie swoje opinie co do budowy :) :P