MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA abyssMB - Looking At The Street - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA abyssMB - Looking At The Street (/temat-electronica-abyssmb-looking-at-the-street)



abyssMB - Looking At The Street - abyssMB - 25.07.2014

zamieszczam poprawiony kawałek o nowym tytule " Looking At The Street" mam nadzieję, że komuś przypadnie do gustu, krytykujcie, doradźcie co poprawić. <bubu>




RE: abyssMB - Looking At The Street - FELIX G - 25.07.2014

Moim zdaniem beat i wszystkie snare'y brzmia strasznie amatorsko jakby to bylo zrobione na zwyklych systemowych samplach, ktore pojawiaja sie na samym poczatku jak wlaczasz Fl Studio. Kawalek od 2:40 jakby to powiedziec nie pasuje, lubie dysonanse, ale one tez musza miec jakis sens, pobaw sie moze i zmien jakies nuty, albo synth. Nie podoba mi sie tez saw, ktory wchodzi od 1:29. Nie czuje tego tracku sorry :(

Jest tez pare dobrych rzeczy to m.in pomysl utworu, najwazniejsza jego czesc. Rozbudowa, technika itp to wszystko przyjdzie z czasem i mozna sie tego nauczyc, ale najwazniejsza jest kreatywnosc, jesli nie masz pomyslow to tak jakbys mowil nie uzywajac alfabetu. W twoim przypadku tak nie jest, track moze spodoba sie bardziej innym, sam nie gustuje za bardzo w tym gatunku, ale chcialem sie tylko podzielic kilkoma wskazowkami, nie odbierz tego jako jakis hate. Nie jest zle, keep it up :)


RE: abyssMB - Looking At The Street - Zirds - 25.07.2014

Nie ucz abyssa robić muzyki kolego :). To, że użył prostych nawet i presetowych sampli nie znaczy, że jest początkującym producentem. Ciekawe jaka by była Twoja reakcja na utwory od Bit Shiftera albo Null Sleep'a czy Trash80, którzy robią muzykę za pomocą Gameboy'ów, pewnie też powiedziałbyś, że brzmi to jak ze starych gierek i jest słabe technicznie. :)

W tym dziale większość userów ma już swój wyrobiony styl i techniki, więc większość wrzucanych tutaj utworów jest dziełem, którego nie da się zaszufladkować, a co za tym idzie każdy robi swoje, a to że się jednemu nie podoba... Trudno. Robimy to przede wszystkim DLA NAS SAMYCH!

Pozdro.


RE: abyssMB - Looking At The Street - FELIX G - 26.07.2014

1. Nie uwazam, ze jest poczatkujacym producentem.

2. Nie mialem zamiaru sie wymadrzac tylko dac kilka wskazowek, ktore (WEDLUG MNIE) moga pomoc. Chyba po to jest ten dzial. Osobiscie wole kiedy ktos mi cos podpowie niz napisze ,,10/10 dobra nuta''.

3. Slyszalem utwory wymienionych artystow i sa ciekawie rozbudowane, nie wiem dlaczego wywnioskowales, ze uznalbym je za slabe technicznie. Podobaja mi sie bo sa oryginalne :)

4. Chyba uznales, ze moja intencja bylo obrazenie Abyssa. W zadnym wypadku. Chcialem tylko powiedziec co mysle, ale widze, ze lepiej siedziec cicho.


RE: abyssMB - Looking At The Street - Zirds - 26.07.2014

Nic z tych rzeczy. Pomyślałem tylko, że... w sumie masz racje w punkcie nr 2.

Sorry i pozdro.


RE: abyssMB - Looking At The Street - Sleeper - 26.07.2014

10/10 dobra nuta


A tak serio to jest troche w nie moim stylu ta perka a glownie chodzi mi o ten werbel ktory kompletnie nie ma mocy.
Wiadomo ze to kwestia gustu tak wiec mi sie srednio podoba ten kawalek...no po prostu nie moj gust :)
Ale to co mi sie podoba to ze fajnie gra sobie to pianinko, nadaje takiej pozytywnej energii tutaj i to jest na wielki +.
Pozdro!


RE: abyssMB - Looking At The Street - abyssMB - 26.07.2014

ZetZet dzięki za odsłuch i obronę :) , myśle żę Felix wytknął mi to , co mu się nie podoba w moim kawałku , a to forum jest od tego :).
Felix Gondwana dzięki za odsłuch i konstruktywną krytykę . Jestem ostatnią osobą, która obraża się za słowa krytyki :). Każdy komentarz pozwala unikać powielania błędów.
Przyznaję jak zauważyłeś : jeden z werbli i jeden clap jest FL-owski, ale dwa inne werble są wykręcane na 3OSC, może brzmią podobnie i z mała mocą jak te Z FL-a, ale nie chciałem by waliły po głowie./może kiedyś doprowadzę do tego że brzmienia FLa będą uznawane za dobre i profesjonalne ale dużo pracy przede mną :D/
Kawałek to pianino i dysonanse , łączenie brzmień "teoretycznie" nie pasujących do siebie. Postanowiłem celowo łączyć niepasujące i zastosować terapię szokową, która działa tylko przy pierwszym przesłuchaniu . Jak kiedyś powiedział któryś z aktorów lubimy słuchać tylko to co już znamy :), dlatego większość ludzi lubi kawałki grane codziennie w radio bo zna je na pamięć.
Ja szukam i będę szukał dalej innej drogi niemodnej , oryginalnych połączeń przy wykorzystaniu znanych, często nie pasujących do siebie brzmień /kiedyś komuś przypadną do gustu i je wykorzysta lub zostaną zapomniane :)/.
Dlatego teraz wykręcając odmianę Mammoth Leada na 3 OSC - włączylem go do kawałka w którym najważniejsze jest pianino i to daje taki efekt. Zgadzam się z Tobą, że zmiana pewnych nut w tym Leadzie może przynieść lepszy efekt, ale nie chcę rezygnować z tego dziwnego połączenia.
Jestem wdzięczny za każdą konstruktywną krytykę, dlatego Felix , komentuj, doradzaj , bo konstruktywna krytyka jest podstawą tego forum. Mam nadzieję, że nie stracisz cierpliwości słuchając moich nowych kawałków i skomentujesz następne , które wrzucę :).
Czekam na Twoje produkcje .

Sleeper dzięki za odsłuch i pozytywnie odebrane pianino, bo ono w tym kawałku jest najważniejsze.


RE: abyssMB - Looking At The Street - Adamzzz - 30.07.2014

Oryginalny i ciekawy klimat. Jedyne co mi trochę przeszkadza to ten beat. Tak jakby trochę nie pasował do tego co się dzieje "dookoła", ale myślę że to tylko wina stopy. Myślę że gdyby grała tak samo jak ten werbel w 4:32 (w tym samym rytmie) to lepiej by się to wszystko kleiło. To jedyna taka moja uwaga, bo poza tym jest super :)