MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Divid3d - Soundwave - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Divid3d - Soundwave (/temat-dubstep-divid3d-soundwave)



Divid3d - Soundwave - divid3d - 29.07.2014



Mój pierwszy dubstepowy kawałek. Dopiero co zacząłem przygodę z tworzeniem muzyki. Wszelka krytyka mile widziana :)


RE: Divid3d - Soundwave - Abaddon - 29.07.2014

Od samego początku rzuca się w ucho przytłumiony werbel. Pianino całkiem spoko. Talerzyki potrzebują trochę więcej wysokich Hz. Bejsy zaczynające się od 1:23 są kompletnie niepotrzebne, rujnują klimat. 2:18, dobre wyciszenie, hatsy wchodzą sobie powoli. Kompozycja jest wporządku, tylko więcej popracować nad samymi dźwiękami, nad brzmieniem. I ogólnie na całym utworze leży chyba trochę zbyt mocna kompresja, mało przestrzeni. Ale jeżeli to Twój pierwszy utwór to i tak jest bardzo dobrze. Pozdrawiam i ciśnij dalej. :)


RE: Divid3d - Soundwave - devil's infection - 29.07.2014

jak ty dopiero co zacząłeś przygodę z tworzeniem muzyki to jestem pod wrażeniem bo zwykle taki początek brzmi... "inaczej'' :D ( no chyba że wcześniej szkoliłeś sam warsztat)
po za kilkoma błędami technicznymi (kolega wyżej wymienił) to utworek na prawde przyjemny


RE: Divid3d - Soundwave - divid3d - 29.07.2014

(29.07.2014, 23:09)Abaddon napisał(a): Od samego początku rzuca się w ucho przytłumiony werbel. Pianino całkiem spoko. Talerzyki potrzebują trochę więcej wysokich Hz. Bejsy zaczynające się od 1:23 są kompletnie niepotrzebne, rujnują klimat. 2:18, dobre wyciszenie, hatsy wchodzą sobie powoli. Kompozycja jest wporządku, tylko więcej popracować nad samymi dźwiękami, nad brzmieniem. I ogólnie na całym utworze leży chyba trochę zbyt mocna kompresja, mało przestrzeni. Ale jeżeli to Twój pierwszy utwór to i tak jest bardzo dobrze. Pozdrawiam i ciśnij dalej. :)

haha, a wydawało mi się, że ten bass właśnie fajnie brzmi . Dzięki za opinie ! :D


RE: Divid3d - Soundwave - Devv - 29.07.2014

Owszem bass jest fajny, tylko dużo razy podobne patche słyszałem, znajdź inspirację i dodaj coś od siebie.


RE: Divid3d - Soundwave - STLKR CLL - 30.07.2014

O kurde, ten track jest po prostu mega! Osobiście nie lubię dubstepu (przez stosowane w niektórych utworach "rysowanie gwoździem blachy"), ale ten kawałek to coś fajnego, co można posłuchać równie dobrze jak Szwecki house. Gratulacje za nutę.


RE: Divid3d - Soundwave - Mich - 30.07.2014

Bas fajny ale nie pasuje do początkowej części utworu, zgadzam się zę trochę rujnuje klimat. Ale melo mi się podoba, kompozycja przemyślana. Przyjemnie się słuchało. Zgadzam się ogólnie z Abbadonem. Co rozumiesz przez początek? Bo jeśli to np. 1 czy 2 utwór to jest naprawdę bardzo dobry utwór. Pozdro :)


RE: Divid3d - Soundwave - divid3d - 30.07.2014

(30.07.2014, 10:11)Mich napisał(a): Bas fajny ale nie pasuje do początkowej części utworu, zgadzam się zę trochę rujnuje klimat. Ale melo mi się podoba, kompozycja przemyślana. Przyjemnie się słuchało. Zgadzam się ogólnie z Abbadonem. Co rozumiesz przez początek? Bo jeśli to np. 1 czy 2 utwór to jest naprawdę bardzo dobry utwór. Pozdro :)

Ogólnie bawię się w tworzenie muzyki z około miesiąc, to jest mój pierwszy który skończyłem. Dzięki za opinię ! :)


RE: Divid3d - Soundwave - divid3d - 30.07.2014

dzięki wszystkim za opinie! bardzo doceniam zarówno te negatywne jak i pozytywne ! :)


RE: Divid3d - Soundwave - Necine - 9.08.2014

Nie wierzę, że to jego piano jak dopiero zaczyna przygode :) Albo ma proja, albo gotowce, albo kupił, albo ktoś mu dał. Jak ktoś zaczyna, to nie jest wstanie usiąść i od razu zrobić takie coś. Trzeba mieć pojęcie o tym :)


RE: Divid3d - Soundwave - divid3d - 13.08.2014

poradniki na youtube bardzo mi pomogły. Przyswoiłem dużo wiedzy teoretycznej ;D


RE: Divid3d - Soundwave - Dubby Spliff - 18.08.2014

ja bym dał tego bejsa na trochę niższych i trochę więcej wariacji w drugiej części dropu :)