MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Legalny DJ - kilka pytań - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Legalny DJ - kilka pytań (/temat-legalny-dj-kilka-pyta%C5%84)



Legalny DJ - kilka pytań - max.niemczyk - 2.08.2014

Czołem DJ'e :) ! Moje pytania kieruję właśnie do Was, odnośnie tematu legalnego prowadzenia imprez. Szukałem trochę informacji na temat legalności, ale stwierdziłem, że najlepiej zapytać Was, którzy ogarnęli to już w praktyce. A konkretnie: jak wygląda proces kupowania przez Was utworów, która z bibliotek muzycznych w internecie jest najobszerniejsza i jakie są mniej więcej koszta kupowania utworów ? Oprócz tego wiem, że potrzebna jest licencja od ZPAV. Jakie to koszta ? I co ma zrobić nastoletni DJ - przecież umowa jest tylko dla osób pełnoletnich.. to tyle z mojej strony :) Liczę na Waszą pomoc :D


RE: Legalny DJ - kilka pytań - Wizzardius - 2.08.2014

Być legalnym DJ w polsce to mega droga sprawa. Musisż mieć jeśli dobrze kojarze jakąś Licencje DJ, pokupowane jakieś licencje Zaiksu, tantiemy i inne syfy. Do tego kawałki musisz mieć legalne. Beatport według mnie najlepszy. A z tego co mi wiadomo to i tak ch*ja zrobisz sobie przejście, nałożysz jakiekolwiek efekt, bo to już będzie zmienianie oryginału. :D Ja kiedyś doszedłem do wniosku, po poczytaniu internetów, że to nie ma sensu i mam wyjebane. Jak grałem w klubie to grałem co chciałem ile chciałem i niekoniecznie z beatportu :D


RE: Legalny DJ - kilka pytań - Thomas - 2.08.2014

Póki nie wybijesz się w znaczący sposób jako DJ, to nikt nie będzie zaprzątał sobie głowy, by sprawdzać legalność Twojego asortymentu. Nie jestem DJ'em, ale gdybym był, to na pewno nie używałbym legalnych utworów (na samym początku kariery). Oczywiście nie namawiam do piractwa.


RE: Legalny DJ - kilka pytań - max.niemczyk - 2.08.2014

Ogarniałem tego Beatporta i za 20 kawałków wyjdzie jakieś 100 zł także trochę drogo :/ No tak, jeśli się nie wybije to nikt nie będzie sprawdzał, a przecież kontrole w klubach są..


RE: Legalny DJ - kilka pytań - Wizzardius - 2.08.2014

To już najlepiej sie dowiedz od właścicieli klubu, albo od rezydenta. Może być tak, że owszem jest kontrola, ale klub dostaje o tym info i można się jakoś przygotować ;d


RE: Legalny DJ - kilka pytań - max.niemczyk - 2.08.2014

Na razie to ćwiczę mixy i będę je wrzucał na kanał YT, zanim będę grał w klubach na żywo to jeszcze trochę :D ale tak chciałem się zorientować mniej więcej w temacie :D dobre jest przynajmniej to, że licencja DJ jest już jedna dla ZAiKS, STOART i ZPAV :)


RE: Legalny DJ - kilka pytań - FELIX G - 3.08.2014

Kiedys cos tam czytalem, ze wedlug danych, w Polsce jest 700 DJ'ow XD Nie wiem czy to prawda, ale jesli tak, to oczywiscie oficjalne statystyki licza tylko tych z licencja haha