MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Trusted - Unimaginable Universe - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Trusted - Unimaginable Universe (/temat-hardstyle-trusted-unimaginable-universe)

Strony: 1 2


Trusted - Unimaginable Universe - Trusted - 3.08.2014

Kimkolwiek jesteś, tej bliblii niżej nie musisz czytać ;)

Przez ostatnie 2 miesiące mało tu zaglądałem.
Tak sobie posłuchałem ostatnio mojego starszego utworu, "Time" i porównałem
do early Old'a, ostatnich track'ów Heada, Adamzzz'a, i po krótkim na myślę uznałem,
że ten mój stary track jest do kitu...
Szczerze to popadłem w lekką deprechę.

Przez ten okres dużo czasu poświęciłem na szlif dźwięków kick'a, lead'a, bassu
i wykręciłem sporo melodii. Łącznie jakieś 100 godzin w porywach do 150.
Samo sklepanie track'a do kupy to tylko około jednej doby.

Zależało mi bardzo na skończeniu tego track'a bo za kilka godzin wyjeżdżam
i wracam dopiero za tydzień.



0:58 Te połączenie kick'a, rev bass'u i te przyśpieszenie 3:57 to eksperymenty.
Mam sporą obawę bo track skleiłem w całości na słuchawkach.
Gdy odsłuchuje go na zwykłych głośnikach nie brzmi tak jak bym chciał.

Przyznaję się bez bicia, że wsparłem się kilkoma efektami dźwiękowymi,
jedyne co mogę powiedzieć na swoją obronę to to, że kręcenie
kosmicznych dźwięków można porównać do próby kręcenia szczekania na sylenth'cie.

Okładka :
[Obrazek: qTUp2vz.png]

Wokal mój tym razem nagrywany już normalnym mikro.
Tekst tyczy się tego z czym spotykam się prawie codziennie :

Niepojęty wszechświat
Otwieram oczy i patrzę w nocne niebo
Widzę setki gwiazd ale nie potrafię ich zrozumieć
Dlaczego tu jestem?
Dlaczego ja to ja?
W jaki sposób się tu znalazłem?
I co czeka mnie po śmierci..?
Widzę wszystko co mnie otacza...
Ale nie potrafię tego pojąć.

Czasami się zatrzymuje i próbuje sobie to poukładać w głowie...
A może po prostu powinienem udać się do psychiatry?

Remix pack :
http://www.mediafire.com/download/91pdwse5z10boou/Trusted+-+Unimaginable+Universe+%5BRemix+Pack%5D.rar
(Wokal, Midi, Sample)


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Head - 3.08.2014

heheh możesz mi wierzyć lub nie, ale od razu po przebudzeniu wbiłem na MP, przeczuwałem chyba że wrzuciłeś tracka.

Ciekawie się rozpoczyna, dobry klimat z nutką głównej melodii. Nie podoba mi się trochę ten kick co gra, ale przejdzie. Wokal bardzo dobry, ładnie gra i ważne, że Twój :)
Pierwszy reverse - strasznie delikatny punch, w dodatku jakoś za szybko on wchodzi ;/ brakuje mi tego momentu uderzenia, zaskoczenia słuchacza.
Dobre przejście do drugiego kicku, uspokaja na chwilę całość. No ten eksperymentalny kick nawet nieźle gra, bardzo oryginalnie. Hehe zauważyłem że ty lubisz chyba takie miękkie punche ;P
Wchodzi break, wokal, dobre sample atmosfery, dobra wiolonczela czy co to tam jest, z tego packa co Ci wysłałem czy sam wykręciłeś ?
Jest melo, bajerka. Lead chyba wykręcony pod nią, idealnie pasuje.
Leci climax, to jest ten kick co go skręciłeś ostatnio ? Jak tak, to podkręć mu pucha, aby napierdzielał dobrze bo, trochę klika. Za to tsil podoba mi się.
Melodia bajerka, już mam pomysł na edita :D chyba sb zrobię takiego szybkiego z wokalem, climaxem i krótkim breakiem na końcu zamiast outro.
Gra 2 climax, podoba mi się wszystko co leci na takim atacku :)
Krótki break, outro. Hmm czuć tą zmianę tempa, ale nie bardzo mi pasuje.. Reszta znajoma i zakończenie.

Ogółem klimacik jest świetny, taki kosmiczny ;P tekst wokalu jak wyciągnięty z mojego umysłu, a na zadane pytania nie ma jasnej i konkretnej odpowiedzi.
Mix na pewno lepszy niż u mnie ;)
Oldscool ogarnia w sylenthcie te wszystkie kosmiczne dźwięki, w schranze je ładuje ;d przyznam że twoje są konkretne, macie łeb do tego sylentha, a ja, no nie mogę go ruszyć :D chociaż... RAZ, bez kitu, wykręciłem za pomocą opcji "razdomize ;D" baaaaaardzo realistyczny motyw padającego deszczu i dziada nie zapisałem :D

Zabieram tracka na pamiątkę, może jeszcze coś dopiszę jak się ogarnę nieco ;P
Pzdr i udanego wypoczynku życzę :)


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Spidfirerz - 3.08.2014

Dobra robota Stary :) Nieźle zefektowany HARD :P Kick .. hmm no tu trza popracować , dobry jest ale mało pobicia basu ma :P (nie tlylko ty masz z tym problem );P Punch przypierdziel głośniejszy to bedzie gitara :) Jest klimat :) (y) fajny masz głos typowy do Hardstyle'u :)) Przerabiasz go czy jedziesz niskimi tonacjami ?:) 1;51 dobrze to wymyśliłeś to z tymi skrzypcami , i zajebiste jest LD co wchodzi w 2;05 skojarzyło mi sie z Ran-D :P Dobry track Leci + Amen.


RE: Trusted - Unimaginable Universe - abyssMB - 3.08.2014

GOOG JOB , świetny aranż , kosmiczna głębia wciąga od początku do końca . downlad wciśnięty :D


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Adamzzz - 3.08.2014

Klimat mi się podoba. Wszystko ładnie ze sobą współgra i następuje po sobie. No i atmosfera pasuje do tego co recytuje wokal. Także to na pewno na plus.

Ruski wokal też gitez. xD Jak już będziesz sławny to będzie to Twój znak rozpoznawczy (jak u Bannan'a czy Israac'a). Niestety muszę wytknąć jedną rzecz która trochę mnie gryzie: wydaje mi się że poprawniej będzie "Why me is me?", a nie "Why me it's me?", ale to takie wręcz "trollowate" wytykanie błędów lol sorry xD

Punch w kicku jest chyba ok. Ostatnio często słyszę takie w mejnstrimowych hardstylach, co dla mnie raczej nie jest w porządku, ale już trudno xD Ogółem zarówno kick jak i ta hybryda dobrze brzmią (szczególnie to drugie, mówiłem Ci że będzie rozpieprz :D).

Przedostatnia uwaga jaką mogę dać to odnośnie skreczy - wydaje mi się, że ciutek reverbu i trochę delayu zdziałałyby cuda, bo tak jest trochę sucho.

No i jeszcze całościowo wydaje mi się, że w miksie jest za dużo wysokich częstotliwości, ale ostateczny werdykt zostawiam Oldscoolowi. On Ci powie czy jest git (jak se załatwi odsłuch hehe) xD

Tak nie zważając na to moje przyczepianie się, ten kawałek podoba mi się bardziej niż Time. Dobra robota jak zwykle. Ode mnie dostajesz 4 gwiazdky djud.

Pozdrowienia i udanego wyjazdu

AHA Jeszcze jedno. Jak czujesz że popadasz w deprechę wywołaną przez tworzenie muzyki, przypomnij sobie te dwa magiczne słowa i wszystko przeminie. Słowa to: Fucklogic Records. xD Na mnie zawsze działa.. xD
3m sie


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Wizzardius - 3.08.2014

MASAKRA. Motyw od 0:40 jest PRZEJZAJEBISTY. Kick w końcu ma uderzenie, atak. (według mnie). Generalnie nie znam się na HS, ale ten wałek mnie mocno wkręca.

A ten motyw od 0:40 to serio kurwa mac, zapętle go sobie chyba. kosmos.


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Trusted - 4.08.2014

(3.08.2014, 9:02)Headwave napisał(a): Pierwszy reverse - strasznie delikatny punch, w dodatku jakoś za szybko on wchodzi ;/ brakuje mi tego momentu uderzenia, zaskoczenia słuchacza.
Dobre przejście do drugiego kicku, uspokaja na chwilę całość. No ten eksperymentalny kick nawet nieźle gra, bardzo oryginalnie. Hehe zauważyłem że ty lubisz chyba takie miękkie punche ;P

Leci climax, to jest ten kick co go skręciłeś ostatnio ? Jak tak, to podkręć mu pucha, aby napierdzielał dobrze bo, trochę klika. Za to tsil podoba mi się.

Jak tylko wrócę do chaty to sprawdzę co i jak z tym punch'ami wiem tyle,
że wcześniej wydawały mi się w miarę ok, do kolejnego track'a postaram się to zmienić.

(3.08.2014, 9:02)Headwave napisał(a): Wchodzi break, wokal, dobre sample atmosfery, dobra wiolonczela czy co to tam jest, z tego packa co Ci wysłałem czy sam wykręciłeś ?

To akurat jest brzmienie Embertone - Friedlander Violin dla Kontakta
swoją drogą gorąco Ci go polecam.

(3.08.2014, 9:02)Headwave napisał(a): Melodia bajerka, już mam pomysł na edita :D chyba sb zrobię takiego szybkiego z wokalem, climaxem i krótkim breakiem na końcu zamiast outro.

Zabieram tracka na pamiątkę, może jeszcze coś dopiszę jak się ogarnę nieco ;P
Pzdr i udanego wypoczynku życzę :)

Czekam z niecierpliwością jeśli planujesz robić edita :)
Dzięki wielkie za soczystą opinie i życzenia co do wypoczynku pozdro. :D

(3.08.2014, 13:34)Hardhunter napisał(a): Kick .. hmm no tu trza popracować , dobry jest ale mało pobicia basu ma :P (nie tlylko ty masz z tym problem );P Punch przypierdziel głośniejszy to bedzie gitara :)

Zależy, o który kick Ci chodzi ;) Skoro już druga osoba o tym mówi to coś jest na rzeczy...
Na pewno po sprawdzam co i jak, jeśli tylko będę miał taką możliwość.

(3.08.2014, 13:34)Hardhunter napisał(a): fajny masz głos typowy do Hardstyle'u :))
Przerabiasz go czy jedziesz niskimi tonacjami ?:)

Odpowiednia akcentacja, niski pitch, lekki szybki flanger, 2x soundgodizer i EQ.
Dzięki ziomek :D

(3.08.2014, 15:00)abyssMB napisał(a): GOOG JOB , świetny aranż , kosmiczna głębia wciąga od początku do końca . downlad wciśnięty :D

Nie przesadzajmy :D Dzięki pięknie ;)

(3.08.2014, 18:41)Adamzzz napisał(a): Niestety muszę wytknąć jedną rzecz która trochę mnie gryzie: wydaje mi się że poprawniej będzie "Why me is me?", a nie "Why me it's me?", ale to takie wręcz "trollowate" wytykanie błędów lol sorry xD

Cholera, jak tak patrzę to rzeczywiście to by lepiej pasowało...
jakbym zmienił napis na okładce pewnie by się nikt nie pokapował :P

(3.08.2014, 18:41)Adamzzz napisał(a): Przedostatnia uwaga jaką mogę dać to odnośnie skreczy - wydaje mi się, że ciutek reverbu i trochę delayu zdziałałyby cuda, bo tak jest trochę sucho.

No i jeszcze całościowo wydaje mi się, że w miksie jest za dużo wysokich częstotliwości, ale ostateczny werdykt zostawiam Oldscoolowi. On Ci powie czy jest git (jak se załatwi odsłuch hehe) xD

Fakt, może trochę pożałowałem pogłosu na tym screech'u.
Co do wysokich to w "Time" było ich o wiele za dużo, tutaj się z tym trochę
przyhamowałem wydawało mi się, że już będzie w miarę ok.

(3.08.2014, 18:41)Adamzzz napisał(a): Tak nie zważając na to moje przyczepianie się, ten kawałek podoba mi się bardziej niż Time. Dobra robota jak zwykle. Ode mnie dostajesz 4 gwiazdky djud.
Pozdrowienia i udanego wyjazdu

AHA Jeszcze jedno. Jak czujesz że popadasz w deprechę wywołaną przez tworzenie muzyki, przypomnij sobie te dwa magiczne słowa i wszystko przeminie. Słowa to: Fucklogic Records. xD

Dzięki wielkie kolego :D Cóż jakoś do tej pory unikałem robienia HS'u pod FR.
Może to błąd? :)

(3.08.2014, 19:53)Wizzardius napisał(a): MASAKRA. Motyw od 0:40 jest PRZEJZAJEBISTY. Kick w końcu ma uderzenie, atak. (według mnie). Generalnie nie znam się na HS, ale ten wałek mnie mocno wkręca.

Kurde, już zgłupiałem całkowicie :(
2 osoby piszą, że słaby punch, 2 że dobry.

Osobiście za wzorzec biorę najnowsze komercyjne kawałki,
bo to w ich kierunku chcę powoli zmierzać.
Czekam na kolejne opinie, jeśli takowe się pojawią.

Wielkie dzięki wszystkim za opinie ;) Oczywiście punkty dla was :)


RE: Trusted - Unimaginable Universe - OProject - 4.08.2014

Odsłuch jako tako daje rade, fona zawsze można podłączyć do słuchawek, głośników xd
Na początku od razu mi się skojarzyło z twoim "Time"...
Ten clap, czy pstryknięcie z intro mi tu nie pasuje :P
Build mi się podoba, brzmi jak te nowe hard dance... revers fajny ino kick coś mało klepie... chyba jest nieco głośniej ten revers ale nie dam se ucha uciąć, no i dla mnie chyba za daleko( w sensie atak) :D
Z bulida można by było zrobić połowę takiego świeżego early z UK hehe :)
Propsy za własny "radziecki" wokal (Jak to Adam napisał XD) ["Ponieważ nejbel juniwers" sory nie mogłem xd]
Głos masz dobry, ciekawe jakbyś go nagrywał w sudio na pro sprzęcie i wgl... (Bo mój to by się tylko na fuck logic nadał xd)
Kick... kick mi się podoba... jest taki długi, mięsisty, basu nie żałuje... takie lubię, kurde mało jest kicków w nu które mi sie podobają... fakt że bardzo mało znam utworów ale ten jest dobry, ino ten klik taki... ja bym tam walnął jakiś dist jescze :D
Synth jest spoko, ale ja lubię takie które mają więcej mięsa w dole i środku :P
Na końcu fajnie wszystko napierdziela :D
Co do wysokich to wydaje mi się że tylko na syncie z maj parta jest go dużo, ale nie jakoś drastycznie.
Skrecz też nieco suchy ;(
Mógłbyś jak dla mnie nawet wydłużyć go do 6-7 minut.
Napracowałeś się, sporo czasu spędziłeś przy tym projekcie (nie tak jak Adamzzz <lolhaha>) to zawsze na propsie... tematyka wszechświata to zawsze lubię w EDM.
Wyszedł ci ciekawy i przede wszystkim inny utwór niż większość, więc za wyjątkowość też +
Słuchałem na razie na słuchawkach, posłucham na głośnikach jak coś będzie inaczej to dam znać :P
Twoje wałki coś mają ze chce się je remixować hehe ale ja na razie się nie zgłaszam :P
@Head to z tego szranca to chyba na jakieś wtyce darmowej robiłem... i chyba też dalem randomize haha, ale na sylencie to fakt fajne fx się robi :D
Ale sie nasłuchałem i napisałem chyba z 10 razy xd


RE: Trusted - Unimaginable Universe - headlike - 4.08.2014

Świetny klimat! Uwielbiam taki Hard! ;) No, a ten wokal... dzięki niemu ten utwór ma... "to coś...". :D


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Trusted - 5.08.2014

(4.08.2014, 15:17)OldscoolProject napisał(a): Propsy za własny "radziecki" wokal (Jak to Adam napisał XD) ["Ponieważ nejbel juniwers" sory nie mogłem xd]

No już niech Ci będzie nie... jestem mistrzem angielskiego akcentu xD

(4.08.2014, 15:17)OldscoolProject napisał(a): Kick... kick mi się podoba... jest taki długi, mięsisty, basu nie żałuje... takie lubię, kurde mało jest kicków w nu które mi sie podobają... fakt że bardzo mało znam utworów ale ten jest dobry, ino ten klik taki... ja bym tam walnął jakiś dist jescze :D

Będę musiał w takim razie sporo nad tokiem popracować jeszcze.

(4.08.2014, 15:17)OldscoolProject napisał(a): Na końcu fajnie wszystko napierdziela :D

O! Jest chociaż jedna osoba, której to się spodobało. :D

(4.08.2014, 15:17)OldscoolProject napisał(a): Napracowałeś się, sporo czasu spędziłeś przy tym projekcie (nie tak jak Adamzzz <lolhaha>) to zawsze na propsie...

xD Chociaż ja mimo to wolałbym zrobić zajebisty kawałek w 15 godzin niż średni w 100 ;)

(4.08.2014, 19:45)Vic L!ke napisał(a): Świetny klimat! Uwielbiam taki Hard! ;) No, a ten wokal... dzięki niemu ten utwór ma... "to coś...". :D

Bardzo zależało mi na tym, że by utwór miał klimat ;)

Dzięki wielkie ;) punkciki dla was wysłane :D


RE: Trusted - Unimaginable Universe - SpeedCorist - 8.08.2014

Ładnie daje, powiem Ci - JEST MOC xd
Ciężko pracowałeś i się udało, kick z basem pięknie kopie ciężko i wyraziście, nie jestem jakoś w tym ogarnięty, ale bardzo mi się podoba :D

Powodzenia w kolejnych produkcjach :D


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Distance - 9.08.2014

Świetnie wykonany wokal, atmosfera boska :)
Popracowałbym trochę nad screchami w intrze, kick nie najgorszy, ale też mu czegoś brakuje :P
Fajna melodia, ciekawa aranżacja, track jak najbardziej na plus.

Aż nawet z ciekawości pobiorę remix packa ;)


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Trusted - 10.08.2014

(8.08.2014, 10:26)SpeedCorist napisał(a): Ciężko pracowałeś i się udało, kick z basem pięknie kopie ciężko i wyraziście, nie jestem jakoś w tym ogarnięty, ale bardzo mi się podoba :D

Dzięki kolego, taka krótka opinia a daje mocnego kopa i motywację do dalszej pracy ;)

(9.08.2014, 22:45)Distance napisał(a): Świetnie wykonany wokal, atmosfera boska :)
Popracowałbym trochę nad screchami w intrze, kick nie najgorszy, ale też mu czegoś brakuje :P
Fajna melodia, ciekawa aranżacja, track jak najbardziej na plus.

Aż nawet z ciekawości pobiorę remix packa ;)

Wow... Kogo jak kogo ale opinii tak dobrego producenta pod
moimi wypocinami się nie spodziewałem :D

Dziękuje naprawdę bardzo cenię sobie twoją pozytywną opinie. ;)
Nad kick'iem jeszcze sporo będę ślęczał.

Mam nadzieje, że zostaniesz z nami trochę na dłużej
i powstawiasz tu swoje miażdżące traki... było by co komentować :D


Oczywiście punkciki już poszły :)


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Distance - 10.08.2014

(9.08.2014, 22:45)Distance napisał(a): Wow... Kogo jak kogo ale opinii tak dobrego producenta pod
moimi wypocinami się nie spodziewałem :D

Dziękuje naprawdę bardzo cenię sobie twoją pozytywną opinie. ;)
Nad kick'iem jeszcze sporo będę ślęczał.

Mam nadzieje, że zostaniesz z nami trochę na dłużej
i powstawiasz tu swoje miażdżące traki... było by co komentować :D


Oczywiście punkciki już poszły :)

Jest naprawdę dobrze, fajnie widzieć, że jest coraz więcej producentów HS'u i to na niezłym poziomie ;) Czekam na kolejne tracki!
Niestety z powodu braku czasu rzadko tu zaglądam, ale postaram się tu regularnie wpadać :)


RE: Trusted - Unimaginable Universe - L.G. - 11.08.2014

Ale ten wałek zajebisty, pobrany do kolekcji.
Świetna melodyjność, w ogóle kozak dla mnie.


RE: Trusted - Unimaginable Universe - piral - 30.08.2014

clap w 0.20 mi nie pasuje, lepszy byłby tutaj wysoki clap na lekkim reeverbie, poza tym znikł on pod tym leadem jak rozwinął się cutoff. w 0.39 brak konkretnego przejścia, tak weszło znikąd ale jest dobra energia. break brzmi porządnie. na voxie dodałbym ewentualnie ping-pong delay, żeby urozmaicić. W 2.36 lead wydaje mi się brudnawy, ale pewnie sam bym go lepiej nie wymiksował, hardstyle'owe kicki zabierają przecież całe spektrum XD przyśpieszenie tracka bardzo fajny zabieg, ten moment najbardziej mi rozbujał łeb, a miałem iść spać.

tak to spodobało mi się, że inne. jak czasem słucham hardstyle'ów (pewnie tych komercyjnych) to każdy brzmi praktycznie tak samo.


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Dubby Spliff - 1.09.2014

a jakby tak zrobić dubstyle remix ^^


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Spidfirerz - 2.09.2014

Nie .


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Mich - 2.09.2014

Kozacki utwór, jak najbardziej słychać te ponad 100 godzin pracy! Znakomita atmosfera, klimat, uczucia... a technicznie miodzio. Wszystkie dźwięki mi się strasznie podobają, bas świetnie nawala. Jeden z najlepszych jakie usłyszałem na tym forum, niektóre części aż przyprawiają mnie o ciarki. Moim zdaniem powinieneś jakoś wypromować ten track, powysyłać do promoterów na YT myślę że wielu będzie chciało opublikować, bo jest zajebisty, Jeśli ci na tym zależy oczywiście...
(Wiem że tak późno opinię daje, ale kiedyś już go przesłuchałem i myślałem że już skomentowałem :D)


RE: Trusted - Unimaginable Universe - Zirds - 2.09.2014

(1.09.2014, 20:16)Dubby Spliff napisał(a): a jakby tak zrobić dubstyle remix ^^


Nie!