MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Jak podłączyć keyboard do FLa? - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Jak podłączyć keyboard do FLa? (/temat-jak-podlaczyc-keyboard-do-fla)



Jak podłączyć keyboard do FLa? - headlike - 7.08.2014

Siemka! Potrzebuję szybkiej odpowiedzi! Ostatnio zaopatrzyłem się w konweter MIDI-USB. Podpiąłem to pod keyboard, do kompa. Jak zwiększę głośność w głośnikach i wciskam klawisze to słychać pukanie w głośnikach. Jak to podłączyć pod FL'a?

PS. Nie jestem pewien czy się sterowniki zainstalowały, są jakieś zastępcze?


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - Herman - 7.08.2014

Jakie pukanie? Moze po prostu grasz jakims samplem perkusji...


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - OProject - 7.08.2014

Napisz co za model keyboardu i wgl. to może ktoś będzie wiedział :P


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - headlike - 7.08.2014

@Herman - nie gram samplem prekusji. Chodzi o to, że po zwiększeniu głośności jest taki szum, a wciskanie klawiszy na keyboardzie ten szum przerywa.
@oldscool - keyboard to jest jakieś chinskiej firmy Orla. Model KX1 TM. Kupiłem go kilka lat temu. Ma wejście i wyjście MIDI.


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - Kael - 7.08.2014

Po pierwsze, czy jak naciskasz klawisz to świeci się dioda komunikatu midi we fruciaku (u góry jest, taka mała ;) ? Jeśli nie, to klawiszy nie widzi. Wchodzisz w midi settings, dajesz rescan i jak wykryje "USB coś tam coś tam" to zaznaczasz to i pod okienkiem klikasz enable. Jak nie bangla to daj print screena zakładki midi settings.


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - headlike - 7.08.2014

@Kael - z tym rescan jest problem. Ja wciskam ten przycisk to pisze, że nie ma żadnego sterownika w systemie i wywala FLa...


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - Squirrel wax - 7.08.2014

IN do OUT / OUT do IN <- dobrze podlaczyles?


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - headlike - 7.08.2014

Próbowałem tak i na odwrót i nic nie działa. :/

#edit Okazało się, że trzeba usztywnić przewód przy wtyku USB. System wykrył konwerter, sterowniki są zainstalowane, ale w FLu nic się nie dzieje...


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - Kael - 8.08.2014

Jak wywala Ci po naciśnięciu rescan to bardzo dziwne... Komunikat, że nie ma sterowników też mi wyskakuje jak nie mam podłączonej klawiatury, ale FL nie wywala.


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - headlike - 8.08.2014

Sprawa wygląda następująco: wchodzę w FLa, wybieram MIDI Settings i w polu Inputs zjeżdżam na sam dół i tam jest coś takiego "USB2.0-MIDI". Zaznaczam to i klikam Enabled. Tak samo robię w polu Outputs. Tylko, że tam mam dwie takie opcje. Jedna "USB2.0-MIDI", a druga "Output_USB2.0-MIDI" lub coś podobnego. Wybieram tę drugą opcję i w polu Port ustawiam 2 (bo taki mam w keyboardzie). Niby powinno wszystko trybić, a nie działa. Nawet diody OUT i IN na konwerterze się nie świecą, ale nie wiem czemu.
Sorry, że piszę post pod postem, ale to pilne... Ściągnąłem sobie na kompa taki programik Virtual MIDI Piano, pobawiłem się trochę w ustawieniach MIDI, i stało się coś dziwnego... Gdy wciskam klawisze na keyboardzie nic się nie dzieje, ale gdy wciskam klawisze na zwykłej klawiaturze to na konwerterze świeci się kontrolka OUT i... keyboard wydaje dźwięki... To już coś... xD Ale czy da się zrobić tak, żeby było na odwrót? Pomóżcie...

PS. Sorry za post pod postem... Nie banujcie mnie....

Następnym razem korzystaj z opcji edycji posta w prawym dolnym rogu (dostępnej obok znaku plusa). Posty połączono. Tym razem bana nie będzie xD
T-Sted



RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - Kael - 12.08.2014

A może masz zwyczajnie gniazdo Out w klawiaturze zepsute? Skoro konwerter nie świeci to taki może być wniosek. Ogólnie to ustawienia Out we Fruciaku Cię nie interesują, no chyba że chcesz grać świetnymi brzmieniami z keyboarda :D


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - headlike - 12.08.2014

Powinny być raczej sprawne. Jak te kable MIDI IN i OUT, mam podpięte do keyboard i jakieś klawisze na keyboardzie wciskam to nic się nie świeci... Ja już nie wiem co robić....


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - weedplay - 13.08.2014

Sprawdź dla pewności na innym kompie.


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - headlike - 13.08.2014

A co niby mam sprawdzać?

A tak na marginesie - to nie mam innego kompa... ;)


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - weedplay - 16.08.2014

Sprawdzić czy na innym kompie jest ten sam problem z wykrywaniem. Mozesz tez spróbować nowy kabel kupić, skoro jak usztywniłeś to coś tam się zmieniło. Jak masz różne porty usb w kompie to też pokombinuj z podłączeniem do innego.


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - suds - 16.08.2014

Cytat:nie mam innego kompa

Cytat:Sprawdzić czy na innym kompie jest ten sam problem

<thumbsup>


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - weedplay - 16.08.2014

To wykaż trochę kreatywności i idź do kolegi, albo wujka który masz komputer... Ewentualnie omiń ten punkt i spróbuj następnych ale pewnie też nie masz innego kabla, ani innego portu -,-


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - Zirds - 16.08.2014

Sprzedaj klawiaturę (bo to co masz to zwykły Keyboard) za 100 na OLX i kup normalną klawiaturę sterującą. Za 100 znajdziesz różne używki, a dla początkującego gracza zwykła klawiatura - która ma parę knobów i suwaków (które sobie również możesz podporządkować pod FLa) - Ci wystarczy. I nie będziesz musiał się z tym za przeproszeniem "ruchać", a tylko podłączysz się za pomocą USB i wszystko Ci będzie śmigać, a też żadne dodatkowe okablowania typu konwerter nie będą Ci zaśmiecać roboty.

Dozbieraj sobie z kieszonkowego na takie cudo http://allegro.pl/akai-mpk-mini-bdb-stan-mpc-kontroler-midi-polecam-i4513370656.html
i będziesz zadowolony.


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - headlike - 16.08.2014

ZetZet, ta klawiatura, którą podałeś jest za mała. Minimum 4 oktawy.


RE: Jak podłączyć keyboard do FLa? - Zirds - 16.08.2014

Sprzedałem niedawno Behringer UMX 49 za 150 zł.