MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) (/temat-wizzardius-trusted-softstyle-original-mix)



Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - Wizzardius - 20.08.2014

Witam wszystkich. Dzisiaj takie coś zapodajemy:
[Obrazek: 2uoqcdk.jpg]



Kawałek już paru osobom do oceny daliśmy, pare cennych uwag otrzymaliśmy (z forum to był Adamzz i Old). Dzięki chłopaki za rady wprowadziłem jakieś tam kosmetyczne zmiany.


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - Trusted - 20.08.2014

Pierwszy collab, przynajmniej mój. ;)
Trochę ciężko było o łatwą wymianę sampli, automatyzacji, midów i presetów,
ale nie można było oczekiwać wiele tworząc na 2 różnych daw'ach...

Nadal nie jestem w 100% pewny co do tego hard lead'a (4:40) może mi się tylko zdaje.
Ale cóż trzeba poczekać, na świeże opinie. Miejmy nadzieje, że jakieś się pojawią. :)


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - Amer - 20.08.2014

do 0:44 kompletne fiasko zero połączenia co następuje później ,przekombinowane :P
dalej nie wiem jak to nazwać zwrotka ,budowanie, przerwa żadna z tych rzeczy nie wyszła dobrze namieszane i nie da rady wychwycić w czym rzecz trochę to na pałe jak leci , zapomniałem dodać że balans w kawałku też jest skichany raz ciszej raz głośniej , no najlepsze jest teraz przy dropie wyszedł najlepiej póki co choć rewelacji nie ma pachnie mi tu plagiatem bez inwencji , podsumowując przjeścia z czapy.
break \bulid up cienko ułożone bez dopracowania ,zero skupienia na melodii akordach czy zbudowaniu ogółem klimatu ,najwięcej czasu wam zabrało odsłuchiwanie w kółko loopa dropa cytuję : nie no jak trzepie >nie zajefajnie posłuchajmy jeszcze tego z 50 razy ,a reszta >a co tam zresztą już jest dzieło hit ,sorry za ten żart ,ale czy nie mam racji ;)

może warto by się skupić na indywidualnym treningu szlifowaniu umiejętności , a nie za collab się brać ,licząc że wejdzie tu spinn'n records i zaproponuje wam wydanie beka.

ogólnie panowie niski poziom ,nie co się spinać a na przyszłość nie podniecać za bardzo bo najczęściej kisiel w majtkach zostaje po rozczarowaniu się jak to naprawdę brzmi.

mam nadzieje że moje rady przyjmiecie do serca a nie dupy ,a przyszłe wasze produkcje zamkną mi usta z zachwytu.
Pozdrawiam


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - Audionectic - 21.08.2014

Niech zgadne.Amerowi pojechaliscie po rajtach w jakimś poscie?
Niestety troche go popieram.Drop naprawde super.Drugi już deko gorzej.Coś tam automatyka nierówno albo zdaje mi sie.Ogólnie to pierwszy dropik mi podszedł. Jest "maximum power", w drugim jakby mniej energii.Dla mnie to niedopuszczalne :)
Pzdr


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - Wizzardius - 21.08.2014

Audionectic, a wlasnie wedlug mnie drugi drop ma więcej mocy niż 1 i sam się zastanawialem,czy pierwszego nie zastąpić drugim : o


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - devil's infection - 21.08.2014

brzmi to faktycznie jakbyście siedzieli tylko nad dropem (a i tu by zdało się co nie co dopracować) reszta trochę jak z innej bajki niedopracowana przede wszystkim mimo to fajnie że zrobiliście to ''razem'' zawsze to trochę ''doświadczenia'' od kogo innego


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - Wizzardius - 21.08.2014

Kur*a. Co wam w tym brejku np nie pasuje ? ;X


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - FELIX G - 21.08.2014

Fajne i ciekawe :)

W 1:15 jest strasznie pusto, sam snare, zadnych Fxow nic no i melodia troche jest przekombinowana, ladna, ale po prostu troche za duzo w niej kombinacji, mimo tego podoba mi sie jest taka niespotykana/oryginalna (za to w build upie przydalo by sie cos dolozyc). Moim zdaniem przyjemnie sie tego slucha :D

No i zdaje sobie sprawe jak ciezko jest robic collab na roznych DAW'ach O.o


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - Dubby Spliff - 22.08.2014

drop ma moc :) to się liczy :P


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - STLKR CLL - 23.08.2014

Od 0.15 clap za głośny jak dla mnie, a poza tym dobrze brzmi. Choć w refrenie słabo kick'a słychać :/

Hm, ten drop to kojarzy mi się z C.U.B.A Calvina Harrisa :D


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - Wizzardius - 23.08.2014

Juz trzecia osoba która mówi o slabo slyszalnym kicku w dropie. I teraz się zastanawiam, czy klik stopy jest po prostu slabo wymiksowany, czy po prostu ten klik nie pasuje/jest slaby? Hm?


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - STLKR CLL - 23.08.2014

Pasować pasuje, ale jest za cicho :/. Można na Maximusie pokombinować lub po prostu lekki Sidechain dać.


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - Zirds - 24.08.2014

Maximus jest spoko, ale nie nadaje się do każdych dźwięków. Lepiej wykorzystać coś z zewnętrznego zaplecza.


RE: Wizzardius & Trusted - Softstyle (Original Mix) - HeluCze - 24.08.2014

Myślę że zdecydowanie lepiej iść w sidechain :) albo może coś pokombinować z kompresją ? :)