MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) (/temat-dr-alban-sing-hallelujah-micro-bendix-remix)



Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) - microbendix - 30.08.2014

Poczytałem trochę, tworzyłem własne kawałki wsłuchując się w moje błędy, wysyłałem swoje wypociny kilku znajomym, twierdzili, że jest progres. Postanowiłem zaryzykować i kupiłem acapellę Sing Hallelujah. Mam 4 wersje dropu, wybrałem to, bo mi najlepiej przypasowało. Powiecie, że poszedłem na łatwiznę, ale nie dawno wbiły mi się w głowę piosenki "epic style". Postanowiłem samemu stworzyć. Wyszło jak wyszło, myślę, że dobrze. Problem jest taki, że mam zintegrowaną kartę dźwiękową. Nie zawsze ten dźwięk w słuchawkach w FL Studio jest taki sam jak na głośnikach po renderowaniu. Zapraszam do odsłuchu, proszę o komentarze, konstruktywną krytykę, etc. Pozdrawiam :)



PS. Nie wiem jak zmienić prędkość ścieżki wokalu na 128 BPM i dlatego cały utwór ma 124,723. Mimo kilku prób, nie udało mi się tego zrobić, zawsze albo barwa jest ok, ale wokal idzie za szybko lub za wolno, lub barwa mi się zmienia. <nonie>

Brak prefiksu <lejca>
T-Sted



RE: Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) - headlike - 30.08.2014

Nie będę pisał tu jakiś wykładów, ale o kilku rzeczach trzeba wspomnieć. ;)

Więc na początku drop - jak dla mnie to tu nie pasuje. Pusto. Ogólnie w leadzie masz fajny klimat, a w dropie nie... ;)

W kwestii wokalnej - mam wrażenie, że jest nieco za szybko (WOW! Odkryłem Amerykę xD). Do zmieniania tempa utworu użyj Audacity. Ładujesz wokal, później klikasz Efekty > Zmień tempo, podajesz oryginalne BPM i to które potrzbujesz (po to, żeby program wiedział ile % przyśpieszyć/zwolnić) i klikasz OK. No chyba, że chcesz zmieniać BPM w FLu przez jakieś wtyczki, ale tego to ja nie wiem. xD


RE: Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) - microbendix - 30.08.2014

Dzięki za szybką odpowiedź. Uparłem się na tego 'epic' i chcę mieć drop w tym stylu, ale racja, że pusto, dlatego mam kilka wersji dropu. Audacity ogarnę prawdopodobnie dzisiaj po południu.
No właśnie kwestia wokalna. Całość robiona pod prędkość tej ścieżki. Próbowałem układać wokal kawałek dalej, efekt był taki, że w połowie frazy śpiewanej nie zgrywała się melodia ze słowami. To chyba jest jedyne możliwe ułożenie ścieżki wokalu. Próbowałem nałożyć wokal tak, że kobieta śpiewa 'sing halle...' i równo z 'h' była stopa - okazało się że w przejściu jest tylko słowo 'sing' i jest słaby efekt, no a dalej to z melodią w ogóle się nie zgrywało.


RE: Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) - headlike - 30.08.2014

Wypróbuj wszystkie możliwe kombinacje, a coś na pewno zatrybi. ;) A dodatkowo będziesz miał "nauczkę" na przyszłość jak pracować z wokalem. ;)

PS. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale zejście do drugie leadu też brzmi tak "dziwnie". W dropie melodia leadu pojawia się znikąd, kończy się drop, kick i idzie lead. Żadnego crash'a. Nad tym też musisz popracować. ;)


RE: Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) - microbendix - 30.08.2014

Jutro postaram się coś wykombinować.

Tutaj w jednym mp3 mam 3 wersje dropu. Jak one wypadają względem siebie?

[zs]http://www33.zippyshare.com/v/56416868/file.html[/zs]


RE: Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) - Tom Preston - 31.08.2014

Moim zdaniem 3 wersja wypada lepiej :) Zrób tempo, wsadź ten trzeci drop i pokaż jak to wygląda :)


RE: Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) - Revnotes - 31.08.2014

Wokal zagłusza pianino i odwrotnie, popracuj nad relacją między nimi. Co się stało? Ten drop brzmi, tak jakbyś go wyciął z innej piosenki, a nic nie zapowiadało, że to będzie big room. Nie ma jakiejś strasznej tragedii, ale też chyba to jeszcze za mało, żeby się pochwalić przed szerszą publiką. Motyw w dropie brzmi bardzo amatorsko/dziecinnie i tego nie poprawi żaden miks. Koniecznie popracuj nad akordami i melo.



RE: Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) - Tomi - 31.08.2014

Profanacja, następny prosze .


RE: Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) - headlike - 31.08.2014

Według mnie najlepszy 3 drop. Nie trzeba tam dużo poprawiać. W sumie zejście do 2 leadu w 3 dropie też mi się podoba, więc wsadź to tracka i pokaż jak to będzie brzmiało. ;)


RE: Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) - Mich - 31.08.2014

Słabe przejście do bigroomu, bo w breakdownie nic nie zapowiadało że drop będzie w tym stylu. Ogólnie melodia w dropie coś słaba. I nie wiem po co ten efekt na leadzie, występuje on zdecydowanie za często.


RE: Dr.Alban - Sing Hallelujah (Micro BendiX Remix) - Thomas - 31.08.2014

(30.08.2014, 23:21)headlike napisał(a): Wypróbuj wszystkie możliwe kombinacje, a coś na pewno zatrybi. ;) A dodatkowo będziesz miał "nauczkę" na przyszłość jak pracować z wokalem. ;)

PS. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, ale zejście do drugie leadu też brzmi tak "dziwnie". W dropie melodia leadu pojawia się znikąd, kończy się drop, kick i idzie lead. Żadnego crash'a. Nad tym też musisz popracować. ;)

Cytat:Ogólnie w leadzie masz fajny klimat, a w dropie nie... Oczko

Jak w leadzie może być klimat? Przecież to jest pojedynczy dźwięk.

LEAD, to nie jest element utworu taki jak drop, break, czy cokolwiek. Zauważyłem, że za każdym razem błędnie uznajesz lead za element niejako architektury utworu (o ile można tak to nazwać). Lead, to dźwięk prowadzący utwór, a nie jedna z fraz, które go tworzą (m.in. intro, build up, break, drop, outro).

Co do utworu wszystko zostało już powiedziane wyżej. Od siebie dodam tylko tyle, że utwór brzmi amatorsko. Przede wszystkim motyw w dropie.