MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. StalkerCell - Sweet Style (Preview) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. StalkerCell - Sweet Style (Preview) (/temat-progressive-stalkercell-sweet-style-preview)



StalkerCell - Sweet Style (Preview) - STLKR CLL - 31.08.2014

Witam. Przedstawiam nowe demko (wczoraj prawie było gotowe, lecz dziś zmieniłem kilka dość istotnych rzeczy). Myślę, że kwalifikuje się na progressive house, choć brzmi "avicii'iowo" (jak dla mnie). Miłego odsłuchu!




RE: StalkerCell - Sweet Style (Preview) - Thomas - 31.08.2014

W dolnych oktawach wyłania się lekki fałsz. W dropie fałsz to chyba motyw przewodni, bo każda nutka fałszuje. Perkusja schowana, nie ma dla niej miejsca w miksie. Potężna kompresja pluck'a i lead'a, tym się zajmij. Całkowity brak miksu, jakiegokolwiek ładu i składu. Jeżeli faktycznie cokolwiek zmieniałeś, to widocznie wyszło to na gorsze. Osobiście bym czegoś takiego nawet nie rozwijał.
Jedna kwestia, po co wrzucasz utwór sklecony w godzinę? Nie ma możliwości, by po tak krótkim czasie utwór brzmiał chociażby znośnie. Twój skill pozostawia wiele do życzenia. Zapraszam do lektury o podstawach teorii muzyki, bo słychać, że bardzo Ci jej brakuje. Przykro mi.


RE: StalkerCell - Sweet Style (Preview) - STLKR CLL - 31.08.2014

Poczytałem trochę o miksie i... już wiem, dlaczego w tracku są fałsze. Bynajmniej tak sądzę.

Otóż przeszkodą były 2 pluginy: SoundGoodizer i Parametric EQ 2. SoundGoodizer był kompletnie niepotrzebny w dropie (naoglądałem się "tutoriali" na YT i niepotrzebnie dawałem złudnej "mocy"), zaś w Parametricu zbyt mocno podbijałem od razu wyższe częstotliwości (tak to się nazywa? :P). Myślę, że drop jako tako teraz brzmi i wiem mniej więcej jakie kroki zastosować, by poprawić lead.

Dzięki Thomas, że kolejny raz ktoś mi pomógł :F. Nie powiem, na początku według mnie było git, ale teraz wiem, że nie było.


RE: StalkerCell - Sweet Style (Preview) - Thomas - 1.09.2014

Fałsz na pewno nie jest wynikiem złego użycia Soundgoodizera i EQ. Po prostu ustawiłeś klocki w złej tonacji w Piano Rollu. Harmonia to podstawa. Poczytaj o progresji akordów.


RE: StalkerCell - Sweet Style (Preview) - Mich - 1.09.2014

Dokładnie najpierw trochę o teori muzyki mógłbyś się pouczyć a potem podstawy miksu, bo już co nieco o strukturze wiesz, jakieś efekty już ograniasz. Gdyby zmienić w tym utworzę całą melodię i harmonię to mimo że byłby dość kiepski miks, to jednak dałoby się to przesłuchać. Szukaj na YT hasła np.
progressive house melody tutorial
chord progressions tutorial
how to write melody fl studio


RE: StalkerCell - Sweet Style (Preview) - STLKR CLL - 1.09.2014

Tutoriale o Progressive House oglądałem na YT. Progressive cieszy się tym, że ma "prostą" budowę melodii, wiem też to, żeby nie mieć fałszów trzeba używać Pitchera (chyba "Major"). Szkoda, że te tutki, co je oglądałem były o najprostszej budowie (była jedna melodia i stopniowo "wyłaniała" się aż do refrenu). Ja jednak mam inną wizję progressivu w swoim wykonaniu. Troszkę jest to trudne, zwłaszcza, że nie chcę aby była tylko jedna melodia w całym utworze, staram się układać złożone tracki. Chyba jednak muszę się cofnąć kilka "stron" i tworzyć prostsze aranżacyjnie utwory.

Dzięki za wskazówki. Być może jeszcze dziś wrzucę bardziej "kompletną" wersję (w sumie to już "original mix"). Na tym "poprawionym" tracku prawdopodobnie będzie lepiej wypatrzyć błędy.


RE: StalkerCell - Sweet Style (Preview) - Revnotes - 10.10.2014

Nic z tego nie będzie, chyba nawet słyszałem już pełną wersję. Popracuj nad akordami, melodią, wyeliminuj fałsze.