MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Robyn Dell'Unto - Pretty Girls (Mich Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Robyn Dell'Unto - Pretty Girls (Mich Remix) (/temat-progressive-robyn-dell-unto-pretty-girls-mich-remix)



Robyn Dell'Unto - Pretty Girls (Mich Remix) - Mich - 6.09.2014

Przedstawiam wam mój nowy remix. Nie będę ukrywał, że nie jest to mój najbardziej skomplikowany utwór, no i jest to dość lekki, komercyjny, troche aviciiowski styl. Oczywiście mi się całkiem podoba (jak zresztą każdy własny utwór), ale nie jestem z niego jakoś szczególnie zadowolony. Niedługo skończę w mojej opinii dużo ciekawsze utwory. Mimo to zapraszam do opinii :)



RE: Robyn Dell'Unto - Pretty Girls (Mich Remix) - Revnotes - 6.09.2014

Niekulturalnie rozpocznę od wymienienia moim zdaniem słabych stron, czyli sound design. Być może to tylko takie moje widzi mi się, ale te dźwięki nie kleją się ze sobą, a już arp w dropie jest paskudny jak noc listopadowa. Następnie bas, czy tutaj jest coś jeszcze prócz słabiutkiego suba? Basu jest zdecydowanie za mało, dlatego track brzmi tak zupełnie bezpłciowo, bez mocy.

Oczywiście nie wszystko jest takie straszne. Aranżacja daje radę, chociaż uważam, że remixując nie trzeba się tyle namęczyć pod kątem aranżacyjnym, co budując od podstaw. Znalazłeś miejsce na wszystkie instrumenty i wokal. W tym samym czasie nie gra ich zbyt wiele, więc pewnie nieco łatwiej było to wszystko zmiksować i tutaj dobrze się spisałeś, że nie przesyciłeś tego ilością dźwięków.

Czuć jeszcze wakacyjny klimat :)



RE: Robyn Dell'Unto - Pretty Girls (Mich Remix) - Mich - 6.09.2014

Ten arp to w sumie miało być wsparcie dla basu. Czułem że nie pasuje ale jak go nie było ale bez niego to drop brzmiał tak jakoś wolno, i mówiąc szczerze nie chciało mi się jakoś kombinować żeby inaczej dodać kopa :( A subbas jest rzeczywiście cichy, no bo te dźwięki jak są w oktawie niżej to niektórych prawie nie słychać, a jak wyżej to są za wysokie, więc dałem tak jakość pół na pół. Inne dźwięki w basie po prostu nie pasowały. Normalnie to bym zmienił tonacje, ale vocal Generalnie to w tym remixie brakuje moim zdaniem po prostu czegoś, takiego momentu w którym słuchacz by pomyślał "O, to jest fajne", ale to z braku weny pod koniec tworzenia. Nawet zastanawiałem się, czy jest sens go publikować, ale przynajmniej dowiedziałem się, że muszę poważnie popracować w ogóle nad basem, bo to nie pierwszy utwór w którym główna uwaga jest o tym.


RE: Robyn Dell'Unto - Pretty Girls (Mich Remix) - Revnotes - 6.09.2014

Ja również mam kłopot z wypracowaniem, słyszalnego i odczuwalnego basu. Chyba najlepiej mi to wychodzi, gdy zaczynam bawić się warstwami, więc Tobie również polecam. Też się zawsze wkurzam, że jedne nutki są słyszalne, a inne prawie w ogóle.


RE: Robyn Dell'Unto - Pretty Girls (Mich Remix) - Audionectic - 29.09.2014

Aranż niezły.Co do miksu to kuleje dość poważnie.Nie chodzi np o panoramowanie bo to jest akurat git.Po prostu nie skleiło Ci się to.Zwłaszcza perka.Kwestie techniczne wnet ogarniesz wiec wystarczy poczekać :) glupio mi tak sie wymądrzać bo sam jest amator.Wale prosto z mostu co słysze wiec powodzenia.