MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE StalkerCell - Progressive Lesson (Original Mix) (+2) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE StalkerCell - Progressive Lesson (Original Mix) (+2) (/temat-house-stalkercell-progressive-lesson-original-mix-2)



StalkerCell - Progressive Lesson (Original Mix) (+2) - STLKR CLL - 21.09.2014

Nie umiem powstrzymać szału produkcji<omg> Praktycznie co tydzień nowy wałek... nie umie przestać xD.

Co do tracków to pierwsze dwa są "skończone". W trzecim miałem problemy natury Windows Uptade. Na szczęście udało się wyrenderować, ale co z tego, jak i tak nie mogę tego jeszcze poprawić :/

"Progressive Lesson" (Progressive House)


"Our Last Dance" (House)


"Sur7iv3" (Progressive House/House)



RE: StalkerCell - Progressive Lesson (Original Mix) (+2) - Peyou - 21.09.2014

W pierwszym kawałku pianinko gra na pograniczu fałszu od 2:50, do tego słabo wybite, z takiego pianka można by było zrobić super"plumkający" efekt, aczkolwiek słuchając dalej nie wiem po co to piano :P Tak samo build up na pograniczu fałszu kompletnie tu nie pasuje do main leada, który jest ciekawey aczkolwiek słabo to wygląda od technicznej storny.

W drugim kawałku kick gubi się w bassie (chyba to lead z takim mocnym dołem), panorama siada mix również.

Ostatni kawałek to kojarzy mi się z "Ostatnim Mohikanem" xD, też kiepsko od strony technicznej ale pomysły na plus, a to najważniejsze bo techniki można się nauczyć ale kreatywności już nie :)


RE: StalkerCell - Progressive Lesson (Original Mix) (+2) - MattW. - 25.09.2014

Potencjał na pewno masz, skoro co tydzień potrafisz wymyślić coś nowego. W pierwszym i drugim kawałku, moim zdaniem, fałszujesz.
Tak jak wspomniał wyżej Peyou, build-up w pierwszym kawałku psuje cały klimat, który zbudowało piano, a szkoda, bo ładnie się zapowiadało.
Polecam nauczyć się wrzucać swoje skończone produkcje, do czasowej kwarantanny. Następnie po upływie jakiegoś czasu, do nich wrócić (bez uprzedniego ich słuchania podczas okresu "kwarantanny" xD) i zapewniam, że wtedy sam usłyszysz, co zrobiłeś nie tak i co tu nie pasuje.

Pracuj dalej, skupiaj się na błędach technicznych i staraj się je stopniowo eliminować, a uwierz mi za jakiś czas zobaczysz efekty. ;) Pozdrawiam.


RE: StalkerCell - Progressive Lesson (Original Mix) (+2) - Revnotes - 26.09.2014

Zazdroszczę produktywności, jestem Twoim przeciwieństwem w tej kwestii, potrzebuję silnej motywacji, żeby coś tam skończyć.

W "Progressive Lesson" build up jest kompletnie nie w tonacji, a dalej motyw brzmi hmm dziecinnie tak jakoś. Niestety ja tego nie kupuję mimo nie najgorszego miksu, bo w sumie to da się tego słuchać, ale przyjemność z tego żadna.

W "Our Last Dance" jest jeszcze gorzej, bo tutaj dodatkowo miks wypadł o wiele gorzej i tego już się nie da słuchać.

"Sur7iv3" to powtórka z rozrywki. Wybacz, ale na prawdę nie jestem w stanie tego przesłuchać.

Ogólnie to bardziej by pasowało pod jakiś electro-house, a intro w ostatnim wałku 100%. To wszystko brzmi amatorsko, jak to u początkującego, dodatkowo fałszujesz, a to już przeszkadza ewidentnie w słuchaniu. Dziś nagrody nie będzie, ale życzę Ci, żebyś zachował tendencję i dalej tworzył w swoim tempie, a za kilka miesięcy pojawi się progres. Powodzenia.