MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
DUBSTEP Cametrix - Dub Kids - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: DUBSTEP Cametrix - Dub Kids (/temat-dubstep-cametrix-dub-kids)



Cametrix - Dub Kids - Dubby Spliff - 21.09.2014

hybryda dwóch gatunków: dubstepu i hard house'u z kickiem hardstyl'owym :D
użyłem loop'a "kids" od ZetZet'a teraz jako GeneratorGamma :)

Cametrix - Dub Kids



Nie potrzeba pisać gatunku w nazwie tematu. Od tego jest prefiks.
Ravel N.



RE: [Dubstep/Hard House] Cametrix - Dub Kids - Konrad - 22.09.2014

Jak dla mnie wstęp jest dobry. Ciekawie buduje atmosferę, chociaż widziałbym tam jeszcze pad, żeby nadać straszniejszy klimat. Zawiódł mnie trochę bas-kwas, który wpadł w 2 minucie 16 sekundy xD Stoi sobie i nic nie robi, tylko podtrzymuje tyły jakby miała się cała konstrukcja zawalić :P By się trochę ruszył to i może cały utwór by na tym skorzystał :D

Ogólnie to mi się trochę podoba.

"Początek dobry kawałek zapowiada,
chociaż nie za dużo się dzieje,
jednak klimat bardzo ciekawy posiada,
co z tego jak tu nudą wieje." xD


RE: [Dubstep/Hard House] Cametrix - Dub Kids - Rush Raw - 22.09.2014

Napisałeś: "z kickiem hardstylowym" - ja tu żadnego hardstylowego kick'a nie słyszę.
Bas to tak jak napisał kolega wyżej - buczy na tej samej nucie.
Bardzo mi się podobają te dźwięki w intrze. Fajne użycie LFO.
Ogólnie dubstep to nie mój gatunek, ale jest całkiem dobrze (jak na moje ucho), aczkolwiek wymaga to dopracowania.


RE: [Dubstep/Hard House] Cametrix - Dub Kids - Head - 22.09.2014

Ciekawy darksidowy klimacik, trochę chory ale dobry ;) Ten buczący bas nawet mi się podoba, taki a'la trap.
Nie podoba mi się ta rura z faklodzika - wg cb to jest hard ??? hehe coś ci się gatunki trochu pomyliły ;P
Pzdr


RE: [Dubstep/Hard House] Cametrix - Dub Kids - Dubby Spliff - 23.09.2014

(22.09.2014, 20:27)h3jd napisał(a): Napisałeś: "z kickiem hardstylowym" - ja tu żadnego hardstylowego kick'a nie słyszę.
Bas to tak jak napisał kolega wyżej - buczy na tej samej nucie.
Bardzo mi się podobają te dźwięki w intrze. Fajne użycie LFO.
Ogólnie dubstep to nie mój gatunek, ale jest całkiem dobrze (jak na moje ucho), aczkolwiek wymaga to dopracowania.

Bass gra na różnych nutach :)
(22.09.2014, 21:01)Headwave napisał(a): Ciekawy darksidowy klimacik, trochę chory ale dobry ;) Ten buczący bas nawet mi się podoba, taki a'la trap.
Nie podoba mi się ta rura z faklodzika - wg cb to jest hard ??? hehe coś ci się gatunki trochu pomyliły ;P
Pzdr

1.Ta rura to nie wasz faklodzik, tylko hard house'owy DONK, który wygenerowałem
2.Hardstyl'owy kick jest w pewnych miejscach, umyj uszęta Heart


RE: [Dubstep/Hard House] Cametrix - Dub Kids - Head - 23.09.2014

Nie słyszałem jeszcze o hardstylowym donku [??] tym bardziej tracka z tym wynalazkiem, , no cóż albo tworzysz własne herezje albo jeszcze mało o życiu wiem.
Co do kicku równie dobrze może być on hip-hopowy, moc ta sama, a nawet często się zdarza, że może być o wiele cięższy od hsowego - także w tej kwestii raczej podziału nie ma. W każdym bądź razie nawet o nim nie wspomniałem, polecam nauczyć się czytać uważniej.
pzdr

EDIT:
Jak podacie przykład to uwierzę bo ja szperam po necie i znaleźć nie mogę.

Mój błąd, powiązałem HS z HH, zwracam honor.


RE: [Dubstep/Hard House] Cametrix - Dub Kids - krzysk124i - 23.09.2014

@up nie słyszałeś ale jest

ogólnie kawałek mi się podoba, szczególnie te hardstylowe trzepniecia, tylko moim zdaniem troche te "kidsy" nie zgrywają się perką. Lecą sobie jak chcą, a kicki jeszcze inaczej. Może tego nie ogarniam, ale jak dla mnie to nie jest ok.


RE: [Dubstep/Hard House] Cametrix - Dub Kids - Rush Raw - 23.09.2014

(23.09.2014, 9:24)Dubby Spliff napisał(a): 2.Hardstyl'owy kick jest w pewnych miejscach, umyj uszęta Heart

Może nie jestem jeszcze mega hardstyl'owcem, ale wiem jak wygląda HS Kick. Jest to zazwyczaj kick 909, do tego distortion i inne bajery typu EQ i Layerowanie.


RE: [Dubstep/Hard House] Cametrix - Dub Kids - Dubby Spliff - 24.09.2014

(23.09.2014, 16:30)h3jd napisał(a):
(23.09.2014, 9:24)Dubby Spliff napisał(a): 2.Hardstyl'owy kick jest w pewnych miejscach, umyj uszęta Heart

Może nie jestem jeszcze mega hardstyl'owcem, ale wiem jak wygląda HS Kick. Jest to zazwyczaj kick 909, do tego distortion i inne bajery typu EQ i Layerowanie.

CO TO ZA KICK WG CIEBIE W CZĘŚCI 1:08-1:21?


RE: [Dubstep/Hard House] Cametrix - Dub Kids - Rush Raw - 24.09.2014

(24.09.2014, 10:47)Dubby Spliff napisał(a):
(23.09.2014, 16:30)h3jd napisał(a):
(23.09.2014, 9:24)Dubby Spliff napisał(a): 2.Hardstyl'owy kick jest w pewnych miejscach, umyj uszęta Heart

Może nie jestem jeszcze mega hardstyl'owcem, ale wiem jak wygląda HS Kick. Jest to zazwyczaj kick 909, do tego distortion i inne bajery typu EQ i Layerowanie.

CO TO ZA KICK WG CIEBIE W CZĘŚCI 1:08-1:21?
Może faktycznie użyłeś distorta, ale HS kick to na pewno nie jest.


RE: Cametrix - Dub Kids - Zirds - 24.09.2014

To nie jest HS kick tylko lekko stuningowany kick 909 z odrobiną layeringu tak jak kolega powyżej napisał i jakiegoś distortiona. Polecam na przyszłość poczytać na temat kicków, "stóp" niż potem się kłócić z innymi.

Zamiast okazać skruchę i jakoś dać innym porządnie ocenić utwór tak, żebyś mógł Ty na tym przede wszystkim skorzystać to kłócisz się ze znawcami poszczególnych gatunków, że to Ty masz rację, a nie Oni i że jak ich komentarze będą negatywne to trzeba ich zgnoić bo i tak nie mają racji bo to co Ty uważasz, że robisz to ma być zawsze według Twojej myśli i zawsze będzie po Twojemu.

Potem dostajesz bany i wszyscy po Tobie cisną bo wozisz się po innych lub próbujesz udowodnić na siłę swoją racje mimo, że jej nie masz.


RE: Cametrix - Dub Kids - Devv - 24.09.2014

Nie wierze w was wszystkich, to co tu piszecie jest śmieszne xD


RE: Cametrix - Dub Kids - Dubby Spliff - 25.09.2014

Czekam na ocenę utworu, koniec z dyskusjami ;)