MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
MIDI a oryginał utworu [Rozwiązany] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: MIDI a oryginał utworu [Rozwiązany] (/temat-midi-a-oryginal-utworu-rozwiazany)



MIDI a oryginał utworu [Rozwiązany] - max.niemczyk - 22.09.2014

Witajcie :) temat związany z remixowaniem, nie wiedziałem gdzie takie pytanie zadać. Szukałem na forum odpowiedzi na moje pytanie ale jej nie znalazłem. A mianowicie: postanowiłem wziąć się za remix. Biorę na warsztat utwór Bennasiego "Hit My Heart" :) ściągnałem remix-pack z plikiem MIDI oraz vocalem. I teraz pytanie: przerzuciłem plik MIDI do FLa ale gdy puściłem sobie utwór oryginalny brzmi on zupełnie inaczej niż utwór puszczony z plików MIDI w FLu. Czy to tak zawsze jest że pliki MIDI brzmią inaczej niż oryginał utworu ? Czy da się osiągnąć takie same brzmienie z plików MIDI co w oryginale ? Bo przecież jak słucham remixów jakiegokolwiek utworu, to brzmią one tak samo w części oryginalnej. Pytania pewnie bardzo amatorskie, no ale potrzebuje pomocy w tym zakresie, może ktoś też nie wie :P Z góry dzięki !


RE: MIDI a oryginał utworu - Mich - 22.09.2014

Trochę dziwne pytanie.
Jeśli gra inny instrument plik midi to oczywiste jest że brzmi inaczej niż oryginał.


RE: MIDI a oryginał utworu - RaNi/Works - 22.09.2014

Po pierwsze primo: plik MIDI to tylko informacja (tekst) o użytych nutach np przykładowa melodia: C2,C3,C4
i drugą informacją jest kod użytego instrumentu: w większości wypadków remixpaczek jest to Piano, Grand Piano (zależne od sterownika)
Po drogie primo: Nawet bóg nie wsadzi presetu np z MASSIV'a do pliku MIDI... nie da się zachować tak dużej informacji jakim jest "scrypt/wzorzec" presetu przykładowego massive'a
Po trzecie primo: dzięki tym dwóm rzeczom a właściwie zależnościom plik MIDI jest taki maluteńki... (minuta mocno zapchanej melodii nie będzie zajmować więcej niż 100KB).
Po czwarte primo XD : MIDI jest "dźwiękowym tekstem", "zeszytem nut" (zawiało epitetycznie przez to anime co oglądam od rana XD "
Po umieszczeniu do DAW'u można te nutki odegrać dowolnym syntezatorem... nawet kickiem :D


RE: MIDI a oryginał utworu - max.niemczyk - 22.09.2014

@Ravel N. dzięki za wyczerpującą odpowiedź - 1 punkcik reputacji za to :) Mam jeszcze jedno pytanie, ale dodam je w "@EDIT" posta jeżeli po obejrzeniu pewnego tutorialu nie znajdę na niego odpowiedzi ;)


RE: MIDI a oryginał utworu - Revnotes - 23.09.2014

Barwę danego dźwięku możesz, albo próbować odtworzyć poprzez syntezę, albo z samplować tą partię z oryginału, jeżeli koniecznie dany fragment chcesz mieć mega podobny do OM. W niektórych remix pakach znajdziesz już gotowe sample, z których możesz skorzystać.

W przypadku Benny Benassiego nie powinieneś mieć problemów, bo na Youtube z pewnością znajdziesz mnóstwo remaków i poradników jak wykręcić jego leady/bass itp.


RE: MIDI a oryginał utworu - Knifeman - 23.09.2014

rozwiązaniem o którym myślisz byłby remix pack ze ścieżkami zgranymi do wav ale raczej nie znajdziesz takiego do tego utworu


RE: MIDI a oryginał utworu - Zirds - 23.09.2014

Jeżeli wrzucasz plik Midi do DAWa to DAW odczytuje go jako rozpis nutowy - bo MIDI to przede wszystkim pięciolinia z nutami w formacie cyfrowym. DAW, w Twoim przypadku FL Studio odczytuje ten plik MIDI jako rozstaw klocków na klawiaturze, oczywiście z takim zapisem jaki by był w zeszycie z nutami (metrum, kluczami i ogólną notacją i zapisem graficznym). Odczytuje się to za pomocą najprostszego programu/instrumentu który początkowo był zamierzany do odtwarzania nut MIDI czyli MIDI player FL Studio.


RE: MIDI a oryginał utworu - max.niemczyk - 25.09.2014

Swoimi odpowiedziami wyczerpaliście temat, teoretycznie wszystko wiem, dzięki Wam :D