MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) (/temat-electronica-odesza-ft-zyra-say-my-name-dr-tape-remix)



ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - Divine Frequency - 25.09.2014

[Obrazek: xodesza.jpg.pagespeed.ic.cl42lJPxqt.jpg]



:)



RE: ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - Rush Raw - 25.09.2014

Fajny utworek. Szczególnie podoba mi się ten synth na początku, który do złudzenia przypomina gitarę. W 0:34 też fajne elementy perkusyjne. Co to jest? Werbel + filter? Nie wiem, ale mi się podoba. W dropie ściszyłbym te pałeczki, które się uderzają o siebie. Jak się pojawiły od wróciły moją uwagę od tych głównych dźwięków. Ogólnie te robotyczno-kosmiczno-jakieś_tam_dźwięki są naprawdę fajne. Użyłeś LFO? Ogólnie utworek miód malina. :) + ten wokal, który świetnie tu brzmi.


RE: ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - Konrad - 25.09.2014

Nie spodziewałem się tu usłyszeć dubstepowych klimatów. Fajny kawałek do zrelaksowania się. A jak kolega wspomniał o tych pałeczkach to ja też dodam swe trzy grosze :P Dla mnie niepotrzebne one są w kawałku i średnio współgrają z resztą. Ogólnie to szybko mi minęły te 7 minut, dobra produkcja ^^


RE: ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - Divine Frequency - 25.09.2014

(25.09.2014, 14:20)h3jd napisał(a): Fajny utworek. Szczególnie podoba mi się ten synth na początku, który do złudzenia przypomina gitarę. W 0:34 też fajne elementy perkusyjne. Co to jest? Werbel + filter? Nie wiem, ale mi się podoba. W dropie ściszyłbym te pałeczki, które się uderzają o siebie. Jak się pojawiły od wróciły moją uwagę od tych głównych dźwięków. Ogólnie te robotyczno-kosmiczno-jakieś_tam_dźwięki są naprawdę fajne. Użyłeś LFO? Ogólnie utworek miód malina. :) + ten wokal, który świetnie tu brzmi.

W 0:34 to tylko werbel ale udezany z rozna sila.
O ktory 'kosmiczny' dzwiek chodzi Ci dokladnie ? :)


RE: ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - Rush Raw - 25.09.2014

(25.09.2014, 21:27)Divine Frequency napisał(a):
(25.09.2014, 14:20)h3jd napisał(a): Fajny utworek. Szczególnie podoba mi się ten synth na początku, który do złudzenia przypomina gitarę. W 0:34 też fajne elementy perkusyjne. Co to jest? Werbel + filter? Nie wiem, ale mi się podoba. W dropie ściszyłbym te pałeczki, które się uderzają o siebie. Jak się pojawiły od wróciły moją uwagę od tych głównych dźwięków. Ogólnie te robotyczno-kosmiczno-jakieś_tam_dźwięki są naprawdę fajne. Użyłeś LFO? Ogólnie utworek miód malina. :) + ten wokal, który świetnie tu brzmi.

W 0:34 to tylko werbel ale udezany z rozna sila.
O ktory 'kosmiczny' dzwiek chodzi Ci dokladnie ? :)

Z tym filtrem to chodziło mi o to, że prawdopodobnie użyłeś górnoprzepustowego i werbel nie ma tych "dolnych" częstotliwości.

A chodzi mi o te "kosmiczne" dźwięki z efektem tzw. "wooble". ;)


RE: ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - suds - 25.09.2014

jak dla mnie to brzmienie z początku jest znacznie bliżej rhodesów ;)

czemu wobble mają tak ostro wycięte wysokie częstotliwości? przez to kawałek traci na klarowności.


RE: ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - Divine Frequency - 25.09.2014

(25.09.2014, 22:42)lsudny napisał(a): czemu wobble mają tak ostro wycięte wysokie częstotliwości? przez to kawałek traci na klarowności.

Nie wiem co napisac. Tak zrobilem bo mi sie tak podoba :P Jak krece jakis dzwiek to robie tak by mi pasowal :)


RE: ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - suds - 26.09.2014

spoko, w pełni zrozumiałe! tylko lekko mi to przeszkadzało podczas odsłuchu ;)


RE: ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - Oszir - 26.09.2014

od 0 do 51s. - o ku...a dobre, ten wokal, jaki wyrazisty, ta czystość, ta muzyczka... aż tu nagle od 52s do 1;16 liście na ryj - na otrzeźwienie... no nie pasuje mi ten kick - sorki... tak jakby na siłę został tu wrzucony...

Później ciekawie się robi, małe zaskoczenie i podoba mi się :) tylko chyba miks nie do końca jest poprawny tak 7/10 możliwych :)

A z tym kickiem to może po 1 uderzeniu dodać mały 2s. pad o niskim tonie powoli zanikającym zamiast tych 3 uderzeń kicku hmm?


RE: ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - abyssMB - 27.09.2014

bardzo fajny vocal , mix się podoba - klimat dobry do relaksu :)


RE: ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - robert prime - 27.09.2014

Świetnie wpasowany vocal w utwór ;) Płynie razem z muzyką. Ciekawa koncepcja, chodź dla mnie trochę za "ostre" brzmienia momentami (elementy dubstepowe).


RE: ODESZA Ft. Zyra - Say My Name (Dr. Tape Remix) - Zirds - 28.09.2014

(25.09.2014, 14:20)h3jd napisał(a): Fajny utworek. Szczególnie podoba mi się ten synth na początku, który do złudzenia przypomina gitarę. W 0:34 też fajne elementy perkusyjne. Co to jest? Werbel + filter? Nie wiem, ale mi się podoba. W dropie ściszyłbym te pałeczki, które się uderzają o siebie. Jak się pojawiły od wróciły moją uwagę od tych głównych dźwięków. Ogólnie te robotyczno-kosmiczno-jakieś_tam_dźwięki są naprawdę fajne. Użyłeś LFO? Ogólnie utworek miód malina. :) + ten wokal, który świetnie tu brzmi.

Co do pierwszego Twojego zdania na temat syntezatora, którego brzmienie przypomina gitarę to polecam poczytać; i posłuchać instrumentu o nazwie Wurlitzer.