MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Produkcja - słuchawki kontra głośniki - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Produkcja - słuchawki kontra głośniki (/temat-produkcja-sluchawki-kontra-glosniki)



Produkcja - słuchawki kontra głośniki - max.niemczyk - 25.09.2014

I kolejne moje pytanie, które nigdzie się nie klasyfikuje :D Czytałem już trochę na ten temat, zdania są podzielone, jedni wiedzą co mówią, drudzy mówią że ten gada głupoty itp. A mianowicie, jak w temacie. Produkując utwór, najlepiej robić to na słuchawkach, laptopowych głośniczkach USB czy na kolumnach od wieży ? Niby banalne pytanie zielonego ale zastanawia mnie ten fakt, bo robiąc np. bass czy kick na słuchawkach wszystko gra, słucham tego na tych moich mini głośnikach i kick nie jest już czysty i taki "fajny" gdy equalizowałem go na słuchawkach.. od czego to zależy ? Mam polegać na słuchawkach czy może później pozmieniać co nieco jeszcze raz na tych głośnikach ? A u Was jak to wygląda ?


RE: Produkcja - słuchawki kontra głośniki - Grisha - 25.09.2014

(25.09.2014, 11:39)max.niemczyk napisał(a): kick nie jest już czysty i taki "fajny" gdy masterowałem go na słuchawkach.. od czego to zależy ?

Masterowałeś sam kick ? <genius>


RE: Produkcja - słuchawki kontra głośniki - max.niemczyk - 25.09.2014

Mój błąd, poprawione :)


RE: Produkcja - słuchawki kontra głośniki - Grisha - 25.09.2014

a jakie masz słuchawki ?


RE: Produkcja - słuchawki kontra głośniki - max.niemczyk - 25.09.2014

Aktualnie Skullcandy HESH, ale będę kupował nowe, studyjne. Zastanawiałem się nad zamkniętymi Superluxami, które ostatnio wychwalane są i tutaj na naszym forum dużo o nich się mówi.


RE: Produkcja - słuchawki kontra głośniki - Grisha - 25.09.2014

Maja w miare naturalny obiór dźwięków, czy pobijaja bass, tudzień ucinaja wyższe czestotliwości ? ja na Twoim miejscu kierowałbym sie, przy robieniu miksu, słuchawkami, gdyż głosniki, kóre posiadasz moga miec albo poucinane czestotliwosci, albo pozawyżane. Jak już coś to możesz na nich sprawdzac levele poszczególnych scieżek odsłuchjac miks. Co do słuchawek, to możesz zakupic ten Superluxy, bo widziałem sporo dobrych na ich temat, a te SkullCandy raczej bardziej nadaja sie do słuchania, niż tworzenia muzyki ;)


RE: Produkcja - słuchawki kontra głośniki - max.niemczyk - 25.09.2014

Same SkullCandy są niezłe. 1,5 roku temu dałem za nie 240 zł, ale chyba najwięcej zapłaciłem za edycje NBA Kobe Bryant :D W połączeniu z moim EQ w smartfonowym odtwarzaczu dźwięk jest naturalny, nie wybija ani basu ani środkowych częstotliwości. Jako, że na razie "bawie się" w FLu, oglądając tutoriale i powoli pracując nad jednym remixem oraz że za wielu słuchawek nie testowałem, mogę się zdziwić po zakupie innych :) Dzięki za radę, tak zrobię. Jestem tylko ciekaw czy takie studyjne zamknięte SuperLuxy nadadzą się do sluchania muzyku w autobusie czy po 30 min rozwali mi łeb haha :D


RE: Produkcja - słuchawki kontra głośniki - Grisha - 25.09.2014

moim zdaniem zamkniete tym bardziej sie nadadza, bo nie będziesz słyszał zbędnych pierdół z zewnątrz :P sam zamkniete senki i potrafie w nich robic muzyke przez kilka godzin :P


RE: Produkcja - słuchawki kontra głośniki - Mich - 25.09.2014

http://www.musicradar.com/news/tech/monitors-vs-headphones-which-is-best-for-mixing-574584/
Polecam zapoznać się z lekturą powyżej, generalne porównanie głośniki vs słuchawki ^^^


RE: Produkcja - słuchawki kontra głośniki - Revnotes - 25.09.2014

Miksuj na wszystkim co posiadasz, tak serio. Porównuj swój track na obu odsłuchach, aż dojdziesz do kompromisu, gdzie miks będzie w miarę dobry i na słuchawkach i na głośnikach. Słuchawki mają swoje ograniczenia, a głośniki w słabym akustycznie pomieszczeniu będą Cię niemiłosiernie zwodzić. Mało tego, nie miałem nigdy styczności z Twoim sprzętem, więc równie dobrze mógłbym podać Ci liczby, które moim zdaniem padną w następnym losowaniu Lotto.


RE: Produkcja - słuchawki kontra głośniki - max.niemczyk - 25.09.2014

Dzięki Panowie, rozjaśniliście mi umysł ;) wszystko będę robił na słuchawkach a drobne zmiany na tych głośniczkach, jeżeli np. będzie mi wybijało kick albo będzie "nieczysty" chociaż jest czysty na słuchawkach - czyli postawię na kompromis :D ogólnie to stawiam na 2 najbliższe zakupy - studyjne Superluxy oraz jakiś zestawik głośniki + pseudo subwoofer od Creativa. Mogę też nagrywać płytki i sprawdzać to na wieży na kolumnach albo pociągnąć kabel przez cały pokój do nich haha