MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Vision - Let's Go! (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Vision - Let's Go! (+1) (/temat-house-vision-let-s-go-1)



Vision - Let's Go! (+1) - Vision - 28.09.2014

Przedstawiam wam dwa moje tracki jeden z gatunku big room, drugi moj pierwszy melbourne bouce.
Zapraszam do odsluchu jak i do komentowania :)








RE: Vision - Let's Go! +1 - Mich - 28.09.2014

1. Jest zbyt dużo noisa wszędzie. Fajny bas w 0.32. Ogólnie melo spoko :) Buldup poprawny. Drop jak dla mnie nudny: stopa brzmi słabo, ten synth na początku każdego taktu też coś ci nie wyszedł, a melodia w dropie nuda. Najlepsze fragmenty to 0.32 i 1.46 wtedy to naprawdę się przyjemnie się słucha, ale całości nie biorę.
2. Też fajne melodia na początku, masywne synthy. Drop tu już mi bardziej podszedł, ale trochę brzmi jakbyś zmienił tonacje? Dobra perka zdecydowanie. Potem to samo, w sumie troche szkoda.
Generalnie technika nie jest zła, kompozycja(melodia) też jest dobra, ale brakuje trochę kreatywności w aranzącji moim zdaniem. Pracuj dalej, powodzenia :)


RE: Vision - Let's Go! +1 - Rush Raw - 28.09.2014

Świetny kawałki. Let's Go - świetny main part. Melodia i synth jest bardzo przyjemna. Aż bym sobie gdzieś poszedł (oczywiście w pozytywnym znaczeniu). Wywołuje naprawdę pozytywne emocje. Szkoda tylko, że ten drop... psuje całą robotę, którą wykonał Main Part. No, coż... Jeszcze kolega wyżej wspomniał o słabej stopie, więc dam ci małą radę. Użyj na niej kompresji równoległej. ;)

Loca - tutaj tak samo Main odwala piękną robotę. Synth i melodia na piątkę. Drop, no... jak dla mnie klasyczny z Melbourne, użyłeś samplowanych głosów jeśli się nie mylę... No, wokal jest, urozmaica trochę.

Ogólnie Bounce mi się podoba, ale pracować należałoby nad dropem w Let's Go. :)


RE: Vision - Let's Go! (+1) - MattW. - 29.09.2014

Wszystko ładnie, aż do dropu... Za mało mocy, ogólnie melo też nie zachwyca.

W drugim kawałku, również odniosłem wrażenie dot. braku mocy dropu. Ale tutaj już lepiej z melodią. Synthy zdecydowanie za głośno, może dlatego drop wydaje się taki cichy... Ale ogólnie na plus. :)


RE: Vision - Let's Go! (+1) - gregwmusic - 29.09.2014

Dziwne jak tego słucham to mi się Manieczki przypominają i nie wiem dlaczego

Nie mój typ muzyki , ale stopa do poprawy! reszta jest okey, jak kto lubi (wszystko zależy od punktu siedzenia).

Pozdrówka:)


RE: Vision - Let's Go! (+1) - KAMERDYNER DRUGI - 29.09.2014

spoksik, pierwszy wedlug mnie fajniejszy


RE: Vision - Let's Go! (+1) - Audionectic - 30.09.2014

Bardzzo fajna zabawa efektami.Oba mi sie podobają choć nie słucham bigR to słysze prace i szacun.W drugim wałku swietny powerchord choć głośny.Pozniej kwasowy lead dobrze brzmi z tymi vockami.
Prawie prawie stary.jak dla mnie mocna czwórka


RE: Vision - Let's Go! (+1) - Revnotes - 30.09.2014

W pierwszym numerze stopa jest za słaba, jak na ten gatunek, a że zwykle góruje nad wszystkim innym, to akurat ten mankament rzuca się w uszy. Pomysł moim zdaniem nie jest zbyt ciekawy, bardziej podoba mi się sama oprawa tego wszystkiego, nie jest na odwal się, coś tam się pojawia dla urozmaicenia.

W drugim w intro dałbym jakąś stopę, ale popracował nad tomem/snarem, bo nie do końca daje radę. Podoba mi się aranżacja, jest ciekawie. Nie przynudzasz. W drugim breaku spodziewałem się delikatnej zmiany, a jest powtórka z rozrywki, no niech już będzie.


RE: Vision - Let's Go! (+1) - Faden - 6.10.2014

Nr 1: To co powiedzial kolega wyzej to racja. Stopa jest tutaj za miekka. Ponadto slychac, ze uzyles zbyt duzo reverbu i szczerze mowiac niemusiales go dawac prakrtycznie na kazdy dzwiek. Dlatego masz tu zbyt duzo szumu. Ten utwor zupelnie do mnie nietrafia, ani aranzacyjnie, ani melodyjnie i jest zbyt monotonny jak dla mnie. Oczywiste jest ze w big room, aranzacja dziala w ten sposob, ze po pierwszym refrenie wszystko zostaje powtorzone jeszcze raz. Zazwyczaj producenci tego typu muzyki robia to w ten sposob. To jest najlatwiejsza opcja i niezbyt sie przy tym namecza, a zarobia krocie. Utwor moze sie komus spodobac, a ja niehejtuje tego stylu, bo sam lubie wrzucic sobie wybrane do auta. Dam ci za niego 3 z minusem.

Nr 2: Ten utwor dla mnie to jest dla mnie rasowy bigroom, bo niewiem jaka jest roznica miedzy "melbourne bounce", a nim. Jesli jednak jest jakas roznica, to propunuje ci robic taka muze.Grubo bardziej mi sie podoba niz poprzednik, bo zajebiscie buja (przynajmniej mnie) Wydaje mi sie ze ten vocal co krzyczy "fire" jest slabo wyeksponowany, a powinien podkrecac ludzi na parkiecie. Moze sprobuj ustawic go troche glosniej i zmienic jego panorame. Od 0:45 jest swietny moment z tym leadem, ale powinienes na jego koncu uzyc chociaz jakiegos filtra, aby go urozmaicic. Dam ci za niego 5 na zachete, bo jestes na tym forum najlepszy w tym stylu, a ze musze ocenic oba za jednym razem to bedzie 4. Trzymaj tak dalej.