MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Piszczenie które narasta na cały utwór - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Piszczenie które narasta na cały utwór (/temat-fl-studio-fl-studio-piszczenie-ktore-narasta-na-caly-utwor)



FL Studio: Piszczenie które narasta na cały utwór - TanterStyleZ - 30.09.2014

Witam wszelkiej maści artystów.. ;)
Moi drodzy wypuszczam utwór.... w utworze po eksporcie w programie FL STUDIO
jest dżwięk który narasta....wczesniej ten "piszczacy narastajacy dźwięk" był w programie przy odsluchiwaniu a teraz go nie ma przy odsluchu w programie a jest w utworze juz po eksporcie do wav / mp3.

Wyłączyłem metronom w audio zmienilem na ASIO stery jednak to też nic nie dało..
Bufer w audio przestawilem i tez nic..
Na masterze nic nie wstawialem korzystam z niego tak jak po instalce.
Juz nie wiem co moze byc powodem i aż mnie strzyka z tego wszystkiego... ;P
Co jestescie w stanie na ten dzwiek poradzic ?


RE: Piszczenie które narasta na cały utwór - Mich - 30.09.2014

Masz ten narastający dźwięk jako midi czy audio?
Bo jeśli jest na midi to jeśli dajmy na to trwa 16 taktów to jeśli wciśniesz play w takcie ósmym to on nie będzie ci grał. Lepiej długie fxy zawsze renderować do audio jak już go zrobisz.
Byłoby to banalne rozwiązanie w sumie. Tylko to mi przychodzi na myśl.
EDIT: aha źle zrozumiałem. Myślałem, że ty ustawiłeś dźwięk a go nie słychać a chciałbyś żeby był słyszalny w Dawie. Sorry...


RE: Piszczenie które narasta na cały utwór - Herman - 30.09.2014

Daj screena z ekranu renderowania.


RE: Piszczenie które narasta na cały utwór - TanterStyleZ - 30.09.2014

(30.09.2014, 17:55)Mich napisał(a): Masz ten narastający dźwięk jako midi czy audio?
Bo jeśli jest na midi to jeśli dajmy na to trwa 16 taktów to jeśli wciśniesz play w takcie ósmym to on nie będzie ci grał. Lepiej długie fxy zawsze renderować do audio jak już zrobisz.
Byłoby to banalne rozwiązanie w sumie. Tylko to mi przychodzi na myśl.




Zeby wiedziec o co chodzi lub jak to wyglada wstawiam go tutaj
OSTRZEGAM, MOŻLIWOŚĆ USZKODZENIA SŁUCHU, ŚCISZ PRZED ODTWORZENIEM - LocoMatt


Zadnego narastajacego dzwieku nie ustawialem.... nie wiem skad sie to wzielo... po renderingu mimo zmian ktore wprowadzilem o ktorych pisalem wyżej...a w programie gdy odtwarzam utwor nie ma tego...
Więc nie wiem co zmienic skoro w programie tego nie ma tego dzwieku a po eksporcie jest...


RE: Piszczenie które narasta na cały utwór - suds - 30.09.2014

coś generuje rezonans - posprawdzaj wszystkie wtyczki (w szczególności delaye i ustawienia feedbacku). przy zapisywaniu projektu mogły Ci się zresetować ustawienia jakiegoś pluginu, czego rezultatem mógłby być taki efekt


RE: Piszczenie które narasta na cały utwór - Wappa - 30.09.2014

Loco, dobrze, że dodałeś tą notę bo to jest niezła mina na która lepiej nie wpaść... szczególnie na słuchawkach.
To mi coś takiego robiła Z3TA+, choć dźwięk nie narastał to się po prostu nie kończył... (pomagała jedynie zmiana presetu, lub wyłączenie DAWA)


RE: Piszczenie które narasta na cały utwór - TanterStyleZ - 30.09.2014

Jest z3ta+ tyle że gra na koncu w sumie a skoro robi juz "kuku" na poczatku to MINA jest niezła z niej... Jeśli to jest od niej faktycznie...to sprawdze i zobaczymy i dam znać WAPPA jak tego... ;P


RE: Piszczenie które narasta na cały utwór - Herman - 30.09.2014

W sumie to ewidentnie delay na dzwięku tego leadu. Wyłączaj po kolei wtyczki i dojdziesz do sprawcy.


RE: Piszczenie które narasta na cały utwór - TanterStyleZ - 30.09.2014

Herman byłeś blisko tyle że nie na leadzie.... a na clapie na samiuśkim początku hah dobre... bo tam piszczy ;)
Tyle że ten clap jest lepszy z tym delayem w sumie...
Chociaż mówie jeśli to tego to zobaczymy po ponownym eksporcie czy jeszcze jakiś inny dzwiek nie bedzie na delayu powodowal tego samego..... Jak tego to z plusa strzele..;P

A moze byc delay bez piszczenia . ? Tak zeby byl na delayu jednak bez piszczenia ?


RE: Piszczenie które narasta na cały utwór - suds - 2.10.2014

jasne że może być. Zmniejsz feedback :D