MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
LocoMatt - New Beginning - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: LocoMatt - New Beginning (/temat-locomatt-new-beginning)



LocoMatt - New Beginning - Loco - 3.10.2014

[Obrazek: ktIfcRl.jpg]
Nowy traczek w hałsowo orkiestrowych klimatach. Jak zwykle nie perfekcyjne ale starałem się :)



RE: LocoMatt-New Beginning - Rush Raw - 4.10.2014

Ładne pianino i ten pluck na początku. Później ta gitarka i (jeśli się nie mylę) jakieś skrzypce. Miód malina. :) Melodia dropu jest rewelacyjna. Coś a'la Avicii. Ale później od 2:13 do 3:13 ta melodia się ciągnie, i ciągnie, i ciągnie... Wystarczyłaby jakaś mała zmiana. Choćby dźwięku (tak jak robią, np. Melbournowcy) i już, była miła odmiana.

Ogólnie utworek mi się podoba. Czekam na więcej takich wesołych, letnich utworków. Ciao! <v>


RE: LocoMatt-New Beginning - KAMERDYNER DRUGI - 4.10.2014

według mnie wstawka znakomita, nadaje się na stacje muzyczną,także powodzenia. wnosi radość


RE: LocoMatt-New Beginning - Audionectic - 4.10.2014

Fajny wałek.elegancko zrealizowany.Jedynie brak jakiejs zmiany w leadzie pod koniec moim zdaniem


RE: LocoMatt-New Beginning - FL FAN - 4.10.2014

Loco Loco !

Nagranie pobrałem i wysłuchałem, co się rzuca w ucho to fajna gitarka na początku ! Ogólnie nie mam uwag do miksu i aranżu. Piękne przerywniki, pełne piano i barwne skrzypki oraz niezła dawka energii. Ładne wykonanie, słychać, że się starasz!


RE: LocoMatt-New Beginning - Frashby - 4.10.2014

Melodia super, wpadła mi w ucho. Lead delikatnie i zlewa się z basem , bardziej odseparowany powinien byc, ciut za duzo pewnych częstotliwości w leadzie, ktore pokrywają się z basem, ale to bardzo delikatnie. Bass taki jakby zbyt twardy, troche malo tych cieplych dla basu czestotliwosci i delikatnie zbyt pukająca stopa, reszta ok :) Powodzenia


RE: LocoMatt-New Beginning - gregwmusic - 5.10.2014

Piano Mi przypomina mi Hans'a Zimmermana :) Ale cołosciowo utwór jak najbardziej na plus :)))


RE: LocoMatt-New Beginning - Loco - 5.10.2014

Dzięki wszystkim za opinie :)
@Audionectic @h3jd Wiem że drugi drop zbyt ciągnie ale nie miałem za bardzo jak to urozmaicić i skończyło się na pianinku.
@Frashby Miałem różne opinie o basie, jedni mówili że za mało inni żeby zostawić ostatecznie zostało tak jak jest (pół na pół). Ogólnie bas jest podzielony (o ile dobrze pamiętam) na 4 części. Sub, wyższy bass (na kwadracie), delikatny pluck w tle i drugi z syntezowany na podobieństwo gitary basowej, zaś jedna z warstw leadu gra górę i dół. Stopę to akurat chciałem aby "tłukła" kto co lubi :)
@gregwmusic Wiem sam zauważyłem podczas robienia tego utworu że coś mi przypomina. I wyszło takie pianinko podobne do "Time", ogólnie chciałem połączyć takie orkiestrowo-filmowe klimaty z EDMem :)


RE: LocoMatt-New Beginning - Thomas - 5.10.2014

Podoba mi się pianko. Gitara rewalacyjna, moge wiedzieć jakie VST do tego wykorzystałeś? Motyw jak najbardziej w moim guście. Ciekawe połączenie orchestrala i hałsu. Do miksu nie będę się przyczepiał, bo według mnie wszystko brzmi tak, jak powinno.


RE: LocoMatt-New Beginning - Loco - 5.10.2014

Gitara została nagrana na żywo. Pianino, smyczki, perkusja to soundfonty . Reszta to synth1, tyrell, Z3ta+ i wbudowane LMMSowe pluginy. :)


RE: LocoMatt-New Beginning - Mich - 5.10.2014

Ładny utworek. Bardzo fajny klimat, świetna melodia. Lead troszeczkę zlewa się z basem, ale spokojnie da się wytrzymać. Poza tym miks bardzo dobry na moje ucho. Brakuje rzeczywiście zmiany pod koniec w leadzie. Podsumowując 4 gwiazdki ;)


RE: LocoMatt-New Beginning - Revnotes - 5.10.2014

Bardzo ładnie, miło mnie zaskoczyłeś. Ok drop się dusi, chyba nigdy dobrym miksem nie grzeszyłeś, ale pomysł jest świetny. Aranż, sound design na poziomie.


RE: LocoMatt-New Beginning - Herman - 6.10.2014

Całkiem nieźle zmiksowane, dół za mocny troszke :) efekty bardzo dobre, sam wszystkie poglosy robiłeś? motyw w dropie kozacki, szukaj się na bp bo może ktoś Ci ukraść xd dobra robota zostawie sobie na dysku ;)


RE: LocoMatt - New Beginning - Loco - 7.10.2014

@Revnotes - nic nowego jeśli chodzi o miks xD
@Herman - Zależy które, sweepy są z tej paczki. Zaś "piszczałki" i tym podobne to robiłem sam, jakieś sawy z pitchem narastającym itp. Część to są np. crashe, snary i jakieś haty z reverbem i delayem lub z automatyzacją głośności.
Raczej do kradzieży na hajsy daleko jest aczkolwiek jakoś nadzwyczajnie dużo pobrań zauważyłem XD


RE: LocoMatt - New Beginning - Stiopa - 8.10.2014

Nie ma to jak instrument na żywo i jest tego efekt. Gitarka świetna. Piano również daje się zapamiętać. Dobry kawałek, a jeśli chodzi o błędy to koledzy wyżej opisali. ALe jak klimat jest to nie zwraca się na nie uwagi ;)
Pozdrawiam


RE: LocoMatt - New Beginning - MattW. - 10.10.2014

Sam również mam słabość do takich orkiestrowych klimatów, dlatego jestem pod dużym wrażeniem aranżacji Twojego utworu. Drop się trochę dusi, ale reszta jest ... wspaniała. Pozdrawiam :)


RE: LocoMatt - New Beginning - Faden - 15.10.2014

Poczatek bardzo ciekawy. Dalbym minus za monotonie w drugiej czesci utworu zaraz po breaku, ktory tez mi wpadl w ucho. Tam mozna by pokombinowac z efektami i rozbudowac frazy.(uzywasz tej samej frazy w kolko) W ogole perkusja jakas uboga, bo slysze stope i haty, a clap slychac tylko w frazach. Nie jestem fanem tego typu leadow, ale jak widac znalazlo sie wielu odbiorcow tej muzy. Mi osobiscie to w ogole nieprzypadlo do gustu, dlatego dam 3.


RE: LocoMatt - New Beginning - Crazy Noise - 25.10.2014

Ładnie ci to wyszło. Numer wpada w ucho :)