MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Mateusz Morawski - Doggerland Dev08 (Progressive Metal and Electronic) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Mateusz Morawski - Doggerland Dev08 (Progressive Metal and Electronic) (/temat-electronica-mateusz-morawski-doggerland-dev08-progressive-metal-and-electronic)



Mateusz Morawski - Doggerland Dev08 (Progressive Metal and Electronic) - Mat.Mor.Raw - 9.10.2014

Tym razem kawałek w stylu progressive metal, z różnymi elektronicznymi i orkiestralnymi urozmaiceniami wykraczającymi poza ten gatunek.

Mateusz Morawski - Doggerland Dev08



RE: Mateusz Morawski - Doggerland Dev08 (Progressive Metal and Electronic) - FL FAN - 9.10.2014

Bardzo ładne brzmienia, gitarka w break'u i tło zbudowały świetne, nastrojowe połączenie. Elektronika też robi tu robotę.
Porządna sekcja perkusyjna i gitara elektryczna. Ogólnie ciekawa, energiczna kompozycja! Porządne wykonanie!


RE: Mateusz Morawski - Doggerland Dev08 (Progressive Metal and Electronic) - Audionectic - 9.10.2014

Jak dla mnie trochę gitarka za głośno z początku(zakrywa fajną stopkę) 0:32 gruubo :) 1:20 Swietna gitara , dalej supernastrojowy break i ta gitara...Nie będe sie rozpisywał bo sam wiesz.Swietny aranż.Uwielbiam takie ambitne podejście do produkcji.Miks również bardzo klarowny
5 jak nic.Profesjonalna robota


RE: Mateusz Morawski - Doggerland Dev08 (Progressive Metal and Electronic) - CaffeineMC - 15.10.2014

mix praktycznie bezbłędny, czuć dobry gotycki klimat


RE: Mateusz Morawski - Doggerland Dev08 (Progressive Metal and Electronic) - suds - 18.10.2014

wszystko fajne... tylko szkoda że nie grane na prawdziwych instrumentach ;) podoba mi się progresja, wszystko jak w rasowym progmetalu... i ten break! +1 za ten mały fragment syntha brzmiącego jak z "Welcome To The Machine" Floydów (1:48) ;)


RE: Mateusz Morawski - Doggerland Dev08 (Progressive Metal and Electronic) - Mat.Mor.Raw - 18.10.2014

(18.10.2014, 11:31)suds napisał(a): wszystko fajne... tylko szkoda że nie grane na prawdziwych instrumentach ;)

Suds, brawo za spostrzegawczość i dzięki za pozytywną reakcję.

Co do instrumentów...Solówka została nagrana przeze mnie na gitarze elektrycznej przez multiefekt Digitech RP-100. A co do reszty instrumentów masz rację ;) Ale za to nie ma tu ani jednej pętli. Wszystkie partie są zaaranżowane w midi i odtwarzane przez pluginy VSTi. Sampler perkusyjny: Native Instruments Battery3, Sampler Basu, Gitary i pozostałych instrumentów elektronicznych pochodzi z NI Kore Player + NI Kontakt.

A właściwe dlaczego uważasz, że szkoda, że nie grane na prawdziwych instrumentach? Z Twojej wypowiedzi wnioskuję, że dobrze brzmi i się podoba, więc?... ;)


RE: Mateusz Morawski - Doggerland Dev08 (Progressive Metal and Electronic) - suds - 18.10.2014

Cytat:brawo za spostrzegawczość
to ironia? :D

wiesz, wszystko tu brzmi fajnie, ale całość byłaby tysiąc razy lepsza gdyby zagrał ją prawdziwy zespół - Ty wycisnąłeś ostatnie poty z tego co miałeś pod ręką ;)


RE: Mateusz Morawski - Doggerland Dev08 (Progressive Metal and Electronic) - Mat.Mor.Raw - 18.10.2014

(18.10.2014, 16:03)suds napisał(a):
Cytat:brawo za spostrzegawczość
to ironia? :D

wiesz, wszystko tu brzmi fajnie, ale całość byłaby tysiąc razy lepsza gdyby zagrał ją prawdziwy zespół - Ty wycisnąłeś ostatnie poty z tego co miałeś pod ręką ;)

Nie martw, się, to nie ironia, słusznie to zauważyłeś. Natomiast ja nie miałem zamiaru udawać prawdziwego zespołu, tylko zrealizować swój pomysł na połączenie muzyki elektronicznej i prog metalu. Tym razem było więcej wirtualnego samplingu, ale może następnym razem będzie więcej nagrywania. Tak czy inaczej szacunek za opinię. :)


RE: Mateusz Morawski - Doggerland Dev08 (Progressive Metal and Electronic) - Devv - 18.10.2014

Widać, że mamy tutaj doczynienia z producentem o długim stażu, świetny track, gratki :D


RE: Mateusz Morawski - Doggerland Dev08 (Progressive Metal and Electronic) - Xorbolanid - 21.12.2014

Perkusja mi się bardzo podoba. Ja jestem typem bardziej perkusjonisty, więc lubie dobrą perkusję w tracku. A gitara prawdziwa? Czy sample jakieś? Bo brzmi trochę sztucznie. Solo jest piekne.

Jak dorwę się do jakieś gitary elektrycznej to służe pomocą dla wszystkich spragnionych sampli :D Aktualnie reperuje swojego starego Astera.

Utwór jest łagodny, nie ma takiej mocy jak np utwór Seamlessa - G#. Ale to chyba inne techniki produkcji już.


Mniejsza, jednak piękne skomponowane. Daje reputacje, no bo w koncu coś z gitarą! :D

==
No czytałem wątku :P
Sam używam Kore, w głównie to pianina i oczywiście Sky Kit jako perkusji. Według mnie najlepsza perkusja akustyczna jaką można dostać za free. Chociaż teraz z tym cięzko, jako ze trzeba mieć klucz. A NI nie rozdaje już seriali.