MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
CHILL OUT Strange Structures ver II - Orionage - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: CHILL OUT Strange Structures ver II - Orionage (/temat-chill-out-strange-structures-ver-ii-orionage)



Strange Structures ver II - Orionage - Orionage - 10.10.2014

Wreszcie piąteczek :) Wrzucam zamieszczony już kiedyś utwór, który dzięki FL Fan-owi trochę zmieniłem, poprawiłem i zbalansowałem. Zapraszam do odsłuchu.




RE: Strange Structures ver II - Orionage - FL FAN - 10.10.2014

O! Ciesze się, że wróciłeś z tym kawałkiem, jak już mówiłem drogą mailową jest to świetna kompozycja o bardzo lekkim, wiosennym klimacie. Zwłaszcza ta druga część mnie wciąga ponieważ jest bardzo relaksująca, subtelna i refleksyjna. Sprawia także wrażenie jakby granej na żywo, przez taki polot właśnie i lekkość w formie wyrazu. Miło bardzo posłuchać wieczorkiem i odpocząć po dniu.
Wszystko technicznie ładnie zbalansowane, także cieszę się, że utworek znów gości na forum w lepszej odsłonie. Pozdrawiam !


RE: Strange Structures ver II - Orionage - Audionectic - 10.10.2014

Faktycznie wrażenie jakby na żywca :) Troche pachnie latami 80-tymi.
Stopy prawie nie słychać,bas nienaturalnie brzmi tak szeroko w tej stylistyce ( to tylko moja opinia)
Kojarzy mi się z Miami Vice


RE: Strange Structures ver II - Orionage - Zirds - 10.10.2014

Początek brzmi jak jakaś lekka ballada, wszystko utrzymane w lekkiej formie drugiej połowy lat 80 gdzie newwave mieszał się z rnb i popem. Bardzo ładnie piano tam gra z tymi synth'ami jak z DX7. Fajnie by było gdyby ta linia melodyjna basu, która dopiero na końcu daje o sobie znać pojawiła się już wcześniej bo jest rewelacyjna.
5/5


RE: Strange Structures ver II - Orionage - FL FAN - 10.10.2014

(10.10.2014, 21:05)Audionectic napisał(a): Troche pachnie latami 80-tymi.


Dlatego takie piękne!

(10.10.2014, 21:05)Audionectic napisał(a): Stopy prawie nie słychać,

Ależ Drogi Kolego, to jest nagranie z gatunku CHill Out ;)
Stanowczy basik wystarczy, stopka fajnie gra, tak delikatnie ;)


RE: Strange Structures ver II - Orionage - OProject - 10.10.2014

Nawet fajne, tyle moge powiedziec :D


RE: Strange Structures ver II - Orionage - Orionage - 11.10.2014

Dzięki za opinie! Bass ma nawiązywać do jazzowego kontrabasu, ale jest efektem, więc faktycznie nie musi pokrywać się z rzeczywistością. Staram się łączyć różne klimaty, dlatego czasami wychodzi eksperyment.


RE: Strange Structures ver II - Orionage - Impakt - 11.10.2014

damn, dobre.
bas bardziej pod funk, jazzowy "walking bass" robi sie troche inaczej.
przewaznie prosty rytm 4/4, pierwsza nuta to root/ktorys ton z akordu, potem dwa razy ktorys ton z akordu/passing note i na koniec polton nizej/wyzej od akordu ktory wchodzi od nastepnego bara :)


RE: Strange Structures ver II - Orionage - Oszir - 12.10.2014

Bardzo ładnie zrobione, jak dla mnie najlepszy z udostępnionych na soundcloud. Ciekawi mnie poprzednia wersja tego kawałka.

Na uwagę zasługują też Catapult oraz Slow Party :)


RE: Strange Structures ver II - Orionage - Orionage - 12.10.2014

Dzięki Oszir ^^ Poprzednia wersja różni się jedynie tym, że zostały w niej zastosowane takie efekty jak Limiter czy Compressor, przez co brzmiała nienaturalnie i trochę "trzeszczała", bo częstotliwości skakały za wysoko momentami. Poza tym zmieniłem werbel, który brzmiał mało naturalnie i hi-hat. W zasadzie zabiegi korygujące zmierzały ku jak największej naturalności przekazu starając się oddać brzmienia instrumentów tak, jak robią to w rzeczywistości, np. pianino : ) i porozmieszczać je rozsądnie w przestrzeni.


RE: Strange Structures ver II - Orionage - miraceti - 15.11.2014

Troche nie mój klimat z tymi nawiązaniami barwy instrumentów do lat 80, ale utwór bardzo poprawny technicznie :)