MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Revnotes - Demo (19.10.2014) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Revnotes - Demo (19.10.2014) (/temat-progressive-revnotes-demo-19-10-2014)



Revnotes - Demo (19.10.2014) - Revnotes - 19.10.2014

Tak sobie wczoraj wieczorem przysiadłem i coś tam wystrugałem, a może coś z tego będzie.
Wczesna wersja, ale nie pierwszy raz wrzucam track w powijakach, więc się nie zrażajcie.
Chętnie również przyjmę od was kilka wskazówek, to zawsze ciekawe na tym etapie.




RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Castiel - 19.10.2014

podoba mi się ta melodia :) perkusja i bas tez fajnie współpracują.:P
uzupełniłbym jeszcze troche break down jakiś pad czy coś w tym stylu :P
Ciekawie się zapowiada
Czekam na dalsze wersje


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Revnotes - 19.10.2014

Zdecydowanie, myślę żeby tutaj trochę dorzucić tego i owego ;)


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - FL FAN - 19.10.2014

Hej !

...a może skorzystasz z moich FX' ów ?

Zapraszam, pliki Wav do pobrania tutaj ;) Myślę, że powinny pasować.

Melo całkiem przyjemne, ale jesteś pewien, że ten electro - sub bas pasuje na 100 % ?
Nie mówię o tych pierwszych kilku przenikach tego dźwięku tylko o fragmencie gdy wchodzi już na stałe po 15 sekundzie. Pytam bo wyczuwam lekki dysonans tonacji względem reszty, mam wrażenie, że coś tam jest nie tak. W ogóle coś z całą linią basu chyba jest. Pod koniec niby nie ma tego electro ale też mi to nie gra.


(19.10.2014, 18:42)revnotes napisał(a): Chętnie również przyjmę od was kilka wskazówek, to zawsze ciekawe na tym etapie.


No i jeśli o moje sugestie chodzi to początek widziałbym z dodatkami w stylu Gate Effect, choć też tam dalej można byłoby z tego skorzystać. Mam nadzieję, że się nie pogniewasz ale tutaj wrzucę taką próbkę dogrywki do pierwszych sekund Twojego projektu. Myślę, że idzie to w dobrym kierunku i że mógłbyś z tego pomysłu skorzystać jeśli nie wadzi to Twojej wizji. Oczywiście wypracowałbyś sobie to odpowiednio sam. (Jak wspomniałem widzę ten element w innej tonacji nieco bo tamto electro chyba nie pasuje do reszty)

[zs]http://www22.zippyshare.com/v/76755410/file.html[/zs]

Później to usunę z zippy bo to na moim koncie jest.


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Revnotes - 20.10.2014

Taki bass bardzo często spotykam w trackach z pogranicza progressive house/trance, to nie musi być electro. Na razie moim zdaniem pasuje, a przynajmniej nieco urozmaica motyw, więc na siłę nie będę go modyfikował, zobaczę jak się to wszystko rozwinie. Natomiast co do tonacji, gra standardowo na najniższych nutkach z akordów motywu, więc raczej standard, mało wyszukane.

Fajnie, że Ci się chciało to edytować. Jestem pod wrażeniem Twojej pracowitości/profesjonalizmu. Arp FX jest całkiem spoko, choć może bardziej do trance pasuje, ale nie mówię nie, bardzo ciekawa sugestia, dzięki.


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - FL FAN - 20.10.2014

Dzięki ;)

Staram się nie rzucać kilku mglistych słówek po których ktoś i tak zostaje z problemem i pewnymi niedopowiedzeniami.

Co do basu to być może po prostu brak mojego obeznania w House, podejrzewałem też taką możliwość ale chciałem powiedzieć na wszelki wypadek o swoich wrażeniach jak na ten moment i dokładnie to opisać.


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Revnotes - 20.10.2014

Masz prawo do wyrażania własnej opinii, a ja to bardzo doceniam. Każdy czasem potrzebuje świeższego spojrzenia na jego muzykę. Nie szukam wymówek i nie chcę, żeby to tak wyglądało, po prostu również posiadam własne zdanie i najzwyczajniej w świeci będę go bronił. Oczywiście to nie oznacza, że inne opinie traktuję z przymrużeniem oka, bo to byłaby ignorancja.

Osłuchanie w konkretnym gatunku na pewno jest ważne, żeby wyrobić sobie zdanie na temat tej konkretnej stylistyki i móc w miarę uczciwie oceniać produkcję osób, które tworzą w jej ramach. Z drugiej strony ja nie chcę się tak sztywno trzymać schematów. Próbuję je łamać, ale do tej pory z miernym skutkiem. Takie połączenie house, trance i electro w progresywnym wydaniu moim zdaniem mogłoby wyjść całkiem fajnie i co najważniejsze świeżo, ale obecnie nie potrafię jeszcze tego udźwignąć.

Coraz mniej czasu mam na to wszystko i chyba też już nie ten zapał, który towarzyszył mi te 3-4 lata temu. Czas mija, a ja właściwie nie mam się czym pochwalić, ani jednej dobre produkcji na koncie, więc chyba też nie ma co sobie obiecywać zbyt wiele sięgając po moje tracki. Miło z Twojej strony, że pomimo to motywujesz i radzisz. Jest więcej osób, którym jestem winny wielkie dzięki za ich wkład w moją muzykę.



RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Herman - 20.10.2014

Basik niezły tylko jeszcze nie jest zmiksowany należycie :D Melodie mi sie podobają, soundesign już nie tak bardzo, szczególnie w dropie ;) Perkusja całkiem przyjemna :)


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Revnotes - 20.10.2014

Sound design, to coś co mi kompletnie nie leży i przysparza najwięcej problemów na ten moment ;)


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - FL FAN - 20.10.2014

(20.10.2014, 9:46)revnotes napisał(a):
Masz prawo do wyrażania własnej opinii, a ja to bardzo doceniam. Każdy czasem potrzebuje świeższego spojrzenia na jego muzykę. Nie szukam wymówek i nie chcę, żeby to tak wyglądało, po prostu również posiadam własne zdanie i najzwyczajniej w świeci będę go bronił. Oczywiście to nie oznacza, że inne opinie traktuję z przymrużeniem oka, bo to byłaby ignorancja.


Hej!

Ja wiem, że nie szukasz żadnych wymówek i chcę to jasno podkreślić żeby nikt sobie nie myślał nie wiadomo co. Po prostu z muzyką House mam naprawdę bardzo mało wspólnego i niewiele mogę powiedzieć, tak czułem, że to po prostu pewne ramy gatunku i być może po omacku się wypowiadam jeśli o ten element basu chodziło. Też nie miał być to absolutnie żaden "hejt" z mojej strony ani nic w tym stylu absolutnie. Delikatnie tylko podpytałem, ponieważ naprawde nie byłem pewny. Także zwracam honor ;)

Zdarzało się wiele sytuacji, komentarzy, całkiem niejasnych i mglistych z których sam nieraz mówiłeś że niewiele wynika, takie pisanie dla pisania, aby coś napisać. Zgadzałem się z tym zresztą bo dziś bywa podobnie. Dlatego chciałem powiedzieć jasno, że masz racje, ponieważ zawsze odżegnuje się od robienia polowań na czarownice, ale uwierz mi wczoraj gdy przesłuchałem kilka razy demo to miałem wrażenie, że może byłeś zmęczony, może tak wyszło, a może po prostu ja się nie obyłem z muzyką House na tyle aby wyczuć pewne niuanse - co okazało się akurat odpowiedzią. W każdym razie teraz dzięki tej rozmowie będę miał to zawsze już na uwadze.

Odnośnie Twojej muzyki to naprawdę poziom trzymasz, ja odkąd Cię znam to wiem uczciwe że zawsze starałeś się merytorycznie podchodzić do muzyki, aby miała wartość artystyczną i nie nastawiałeś się tylko z perspektywy "musi im się spodobać" co również u Ciebie cenię. Tak samo kreowanie dźwięków, nie szedłeś na łatwiznę. Doświadczenie masz coraz większe. Powoli do celu.

Pozdrawiam Serdecznie!


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Herman - 20.10.2014

Moze podrzuc midi to sprobuje walnac chordy po swojemu :D


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Revnotes - 20.10.2014

Jeszcze nie teraz ok.? Zaraz to wrzucisz, pochwalisz się, a ja stracę koncept ;) (Twój będzie mi się bardziej podobał od mojego).


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Revnotes - 25.10.2014

Jestem o krok dalej:

[zs]http://www24.zippyshare.com/v/29831483/file.html[/zs]


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Castiel - 26.10.2014

jeszcze czegoś brakuje mi w tej melodii i samych chordach stopa bass i perka fajnie se sobą współpracują

ta wersja jest lepsza od poprzedniej ale to nie jest jeszcze to.;) Osobiście posiedziałbym dłużej nad melodią jest chwytliwa ale zbyt krótka jak dla mnie :P

Powodzenia w dalszym robieniu tego tracka :)


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Revnotes - 26.10.2014

W jakim sensie krótka? Opiera się na ośmiu barach, w house to raczej standard, tak myślę. Przecież to nie jakiś rozbudowany motyw martwego mysza, bo i nieco stylistyka odmienna. W jakim sensie byś rozbudował melo?


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Castiel - 26.10.2014

(26.10.2014, 10:54)revnotes napisał(a): W jakim sensie krótka? Opiera się na ośmiu barach, w house to raczej standard, tak myślę. Przecież to nie jakiś rozbudowany motyw martwego mysza, bo i nieco stylistyka odmienna. W jakim sensie byś rozbudował melo?

Skoro tak to wygląda nie musisz nic robić z melodią ;) po prostu.
Jeżeli ty uważasz,że tak ma być to tak ma być :P w końcu to twój projekt ja po prostu lubię bardziej rozbudowane melodie ;)


RE: Revnotes - Demo (19.10.2014) - Revnotes - 26.10.2014

Ok. rozumiem. Wydaje mi się, że sporo zmieniłem od pierwszej wersji, ale samego motywu nie chcę zmieniać, co najwyżej ładnie go obudować, bo to przecież trzon mojego pomysłu. Tak już mi to brzmiało w głowie przed rozpoczęciem projektu, więc byłoby bardzo trudno nagle przerobić to w coś zupełnie innego.