MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA L.G. - The Death - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA L.G. - The Death (/temat-electronica-l-g-the-death)



L.G. - The Death - L.G. - 20.10.2014

Witam,
Przedstawiam takie coś, co wyszło w połączeniu Reasona i X-station 49.
Miks, niestety spartoliłem <hmm>
Zapraszam do odsłuchu i ew. krytyki.
Pozdrawiam.


__[Knifeman]__________
niepoprawna nazwa tematu



RE: The Death - FL FAN - 20.10.2014

L.G jaki klimat... Przyznam, że bardziej podziałał tytuł chyba na mnie, bo Twoje zdolności są mi już znane i wiem, że potrafisz ilustrować poranki w lesie ale i mroczną elektronikę również. Ładnie zbudowany arp, sekcja perkusyjna, fx'y i ten lead, który wchodzi pierwszy raz na 1: 36 - klasa! Słychać ładną głębie i rozpracowanie "planu". Miksem się nie przejmuj, nie ma wielkich uchybień, klimat się liczy i wartość merytoryczna nagrania. Jak się tak zaczniemy wszystkiego czepiać to gdzie ta muzyka w tym wszystkim będzie.
Gratuluję kawałka! Pozdrawiam Serdecznie !


RE: The Death - OProject - 20.10.2014

Kurde dobre, nie spodziewałem się od ciebie mrocznych utworów xd
Mrocznie i trochę psychodelicznie (niektóre fx bardzo przypominają mi psy-trance/goa) ciekawe barwy, fajne synthy zwłaszcza ten 1:30
Wokal dobry ale ja bym tam wyciał troche srodka z niego.
Miks nie jest zły, sporo tutaj jest elementów więc ciężko sie miksuje.
Ale mnie w uszy jakoś nic się nie rzuca poza tym że wszystko sie troszkę miesza.
Pewnie nie jeden tutaj by chciał tak miks robić hehe xd
Dobra produkcja i fajnie ze coś innego spróbowałeś... chociaż wole te pozytywniejsze traki od ciebie :D


RE: The Death - RaNi/Works - 20.10.2014

Miks nie jest taki marny. Wystarczą drobne poprawki w EQ np tego square w 2:19 (robi się długi i za głośny)
A tak to nutka naprawdę... w 100 procentach godna pochwały :]


RE: The Death - Zirds - 20.10.2014

Świetny klimat i naprawdę brzmi ciekawie - jakby ze starego filmu Sci-Fi z przełomu lat 80'-90', ze starej kasety VHS - taka wyobraźnia ;)


RE: The Death - Oszir - 20.10.2014

Czego nie słychać w słuchawkach to słychać na głośnikach nawet tej średniej klasy i średniej mocy :)

Miks nie jest najgorszy, po prostu za głośno są talerze, hihaty itp.
Jeżeli perkę robiłeś w Reasonie i jest ona na jednej tylko ścieżce to proponuje rozdzielić na więcej ścieżek.
Osobno kick, hihat, share, claps... i z osobna na każdej tej ścieżce ustawić odpowiednie parametry na MClass Equlizer oraz wcześniej można dźwięk przepuścić przez Scream 4 co daje większego kopa wszystkiemu.
Dół jest ok, bass potrafi wbić w wibracje mebel - czyli jest dobrze.

Fajny mroczny klimat, momentami utworek przypomina mi melodycznie niektóre mniej znane kawałki The Prodigy.


RE: The Death - Mat.Mor.Raw - 20.10.2014

Muzyka psychodelic trance na wysokim poziomie, wspaniale się tego słucha. Jakby dodać jako bonus track do płyty "Beyond the Infinite" Juno Reactor z 95 roku, to wpasowałby się idealnie. W bardzo naturalny sposób budowane są progresje, zagęszczenia faktury i przechodzenie w kolejne fazy utworu. Dzieje się tutaj sporo, ale w kontrolowany sposób. Utwór w dobrych miejscach poprzecinany jest interludiami, które pozwalają odpocząć od gęstej aranżacji i podziwiać mroczne, nastrojowe, przestrzenne brzmienia. Warto docenić porządne brzmienie filtrów, które odgrywają kluczową rolę w psychodelic trance. Brzmią w sposób pełny, mięsisty, bez trzasków, bez świstów, po prostu rasowo. Zgadzam się również z kolegami, że miks brzmi bardzo dobrze, stereofonicznie i profesjonalnie.
Natomiast ewidentnie brakuje mi w tej kompozycji jakiegoś "skoku w bok". Jakiejś zmiany tonacji lub zastosowania innego riffu, innego pochodu arpeggiatora... Wszystko tutaj płynie jakby w zawieszeniu nad jednym motywem, pięknie brzmi, wprowadza w trans, rozwija się, przekształca, ale na koniec czuje się pewien niedosyt.
Co nie zmienia faktu, że kawałek bardzo mi się podoba i już trafił do mojej playlisty. :)


RE: L.G.- The Death - Knifeman - 20.10.2014

nazwa mnie skusiła

u mnie mix aż nie taki zły, ale snare ewidentnie ginie w tle

2:20 - bardzo mi siedzi ta barwa, aż człowiek chce więcej, szkoda ze nie pociągąłeś dalej tego motywu

sporo się dzieje, słychać włożoną pracę, utwór świetnie rozegrany w czasie, świetnie oddaje klimat


RE: L.G.- The Death - abyssMB - 20.10.2014

kapitalny kawałek mroczny klimat , świetne brzmienia podoba mi się bardzo bardzo. Moja opinia nie jest to merytoryczna, ale wałek jest BARDZO DOBRY


RE: L.G.- The Death - Cloudie - 20.10.2014

Snare wymaga trochę więcej "jasności" wg. mnie choć subtelność tego snara jest na swój sposób zaletą w tym kawałku w oryginalnej postaci. Sama podstawa utworu zdaje się prowadzić go nieustannie od początku do końca co powoduje lekką monotonię - Praktycznie cały czas w tle słychać ten sam pad w każdej sekcji. Może jakieś urozmaicenie tej podstawy ? Ogólnie Klimat kawałek posiada.


RE: L.G.- The Death - Stiopa - 22.10.2014

Lucjan jak ja lubię takie Twoje odsłony. :D A jeśli chodzi o niedociągnięcia techniczne, zawsze nadrobisz klimatem :D
Świetny kawałek.
Pozdrawiam


RE: L.G.- The Death - L.G. - 24.10.2014

Dziękuje wszystkim za odsłuch i wyrażenie opinii.
Pozdro.


RE: L.G. - The Death - gregwmusic - 26.10.2014

(20.10.2014, 11:34)Oszir napisał(a): Czego nie słychać w słuchawkach to słychać na głośnikach nawet tej średniej klasy i średniej mocy :)

Miks nie jest najgorszy, po prostu za głośno są talerze, hihaty itp.
Jeżeli perkę robiłeś w Reasonie i jest ona na jednej tylko ścieżce to proponuje rozdzielić na więcej ścieżek.
Osobno kick, hihat, share, claps... i z osobna na każdej tej ścieżce ustawić odpowiednie parametry na MClass Equlizer oraz wcześniej można dźwięk przepuścić przez Scream 4 co daje większego kopa wszystkiemu.
Dół jest ok, bass potrafi wbić w wibracje mebel - czyli jest dobrze.

Fajny mroczny klimat, momentami utworek przypomina mi melodycznie niektóre mniej znane kawałki The Prodigy.
Oszir jesteś w błędzie to muzyka ala Epic Score tu musi być wyraźnie i perka jest idealna

więć wprowadzasz w błąd jak imo...

to nie minimal że mix ma być idealny tu muzyka gra drugi plan tak jak jest w tym utworze w zestawieniu jak z filmem akcji ;)

jak dla mnie 5/5

Brava za pomysł!


RE: L.G. - The Death - FilipMat - 27.10.2014

Kawałek dobry, niezły klimat i w ogóle, ale moim zdaniem troche niedopracowany. Brakuje mi w polowie utworu jakichs detali szczegolow, dzieki ktorym ten utwor by rozwalil, bo potencjal jest...

https://www.youtube.com/watch?v=Q7zQlsLgYhg

w tym utworze powyzej np niczego moim zdaniem nie brakuje :D a u ciebie wlasnie moim zdaniem jakichs detali brakuje od polowy utworu, tak jak juz napisalem... Utwor moim zdaniem niedokonczony, jak bym potrafil dobrze uzywac jakiegos dawa to bym cos dodal od siebie, ale niestety nie potrafie :P.

Pozdro