MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Zasady - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Zasady (/temat-zasady)

Strony: 1 2 3 4


RE: Zasady - BlackMoon - 26.10.2014

Linki do SC znikają, gdy autor utworu usunie swoją produkcję ze strony SC. Samo nic się nie robi. SC to nie youtube...


RE: Zasady - K - 26.10.2014

A kto mówi, że jest inaczej?


RE: Zasady - BlackMoon - 27.10.2014

(26.10.2014, 19:25)K napisał(a): A kto mówi, że jest inaczej?

Stwierdzenie "znikają" wskazuje na to, że to admin strony SC usuwa linki, a nie ich autorzy. "Znikanie" bardziej bym dostosował do stron youtube czy np. dailymotion, skąd usuwają filmy naruszające regulamin ( choć nie zawsze, naruszenie regulaminu to głównie wymówka administracji ).


RE: Zasady - K - 27.10.2014

(27.10.2014, 10:50)BlackMoon napisał(a): Stwierdzenie "znikają" wskazuje na to, że to admin strony SC usuwa linki, a nie ich autorzy.

No właśnie nie, ponieważ 90% odtwarzaczy w tematach z utworami to SoundCloud i dobrze wiem, że to autorzy sami usuwają nagrania ze swojego SC. A że nie ma sensu by takie tematy były otwarte to jest i punkt w regulaminie. Powodem jest głównie to, że użytkownicy nabijają sobie w takim wypadku posty, np. "brak playera / link wygasł / blah blah blah".


RE: Zasady - Mat.Mor.Raw - 27.10.2014

Co do tworzenia Archiwum Najlepszych Utworów, po przemyśleniach doszedłem do wniosku, że wcale nie trzeba by tworzyć na to osobnego działu.

Wystarczyłoby:

1) w pierwotnych działach house, trance, elektronika,... dodać tylko jedną kolumnę:
'czy był na liście najlepszych?' TAK / NIE

2) Dodać listę rozwijalną z predefiniowanymi widokami/filtrami, które pozwoliłyby odfiltrować najlepsze utwory wybranego miesiąca, kwartału lub roku dla danego działu gatunkowego. Jako datę do filtrowania, by się brało datę utworzenia tematu z utworem. (Z tą datą to jest wg mnie w miarę sensowny kompromis, żeby nie kombinować z jakimiś dodatkowymi kolumnami na daty wejścia i zejścia z listy najlepszych)


RE: Zasady - BlackMoon - 28.10.2014

K, właśnie chodziło mi o to co sam napisałeś, tylko chyba nie do końca zrozumiałeś moją wcześniejszą wypowiedź.:D


RE: Zasady - chafer - 27.04.2015

Hej, zauważyłem, że po weekendzie nie został przeniesiony do tego działu żaden utwór. Zmieniły się zasady czy po prostu trzeba cierpliwie poczekać? ;)


RE: Zasady - K - 16.12.2015

Aktualizacja:

1. Od dziś minimalna średnia ocena dla przeniesienia utworu do tego działu to 4.00.

PS. Jak zauważyliście utwory przenoszę wtedy kiedy znajdę na to czas, nie co weekend.


RE: Zasady - Zirds - 16.12.2015

To za niedługo ten dział będzie pełniutki, bo mamy sporo dobrych producentów, a Mateusz będzie miał się czym zajmować przy Best of MusicProducers.PL


RE: Zasady - Rafau - 16.12.2015

Ja bym powiedział, że od 4,5. Dajcie trochę więcej prestiżu. :)


RE: Zasady - chafer - 16.12.2015

Także uważam, że ocena 4,5 była w sam raz. Brakuje mi do szczęścia tylko przenoszenia utworów w regularnych odstępach czasu. Mój drugi utwór został właśnie przeniesiony do tego działu i jest na drugiej stronie gdzie go raczej nikt nie znajdzie. Jakkolwiek śmiesznie do zabrzmi - cieszę się jak głupi w chwili, gdy utwór zasłuży na ten dział, ale cała przyjemność ulatuje, jak mija miesiąc i nic się nie dzieje... Jak ocena będzie niższa to nagle jednorazowo zostanie do tego działu przeniesionych 40 utworów co moim zdaniem nie służy nikomu (oprócz tych szczęśliwców, którzy wylądują na górze listy).

K - zaoferowałem Ci pomoc w tym (i nie tylko) zakresie. Nie dostałem od Ciebie żadnej odpowiedzi.


RE: Zasady - KBK - 16.12.2015

A ja wam powiem, że jeśli połowa dzieciaków na tym forum dawała oceny adekwatne do jakości, to 3,5 byłoby wystarczające. Jeśli będą się sypać zawyżone opinie to nawet 5.0 nie pomoże...


RE: Zasady - Zirds - 16.12.2015

Każdy ocenia według własnego gustu. Jedni oceniają ze względów technicznych, a drudzy bardziej kierują się subiektywnie, emocjami. Ważne jest, żeby zachować ocenę w skali 1 do 5. Należy też pamiętać, żeby oceniać i komentować.


RE: Zasady - Soundmaniaq - 16.12.2015

Wolę kiepsko brzmiący klimatyczny utwór niż świetne technicznie popłuczyny.
Skala oceniania to temat rzeka i nie ma złotego środka. Są tacy którzy nigdy nie dadzą 5, czekając wiecznie na "świętego grala". Są też siewcy pochwał, którzy nie schodzą poniżej 4,5. Jedni nie rozumieją drugich, a kto ma rację?....


RE: Zasady - Zirds - 16.12.2015

Rację ma tylko ten kto zarządza tym forum ;)


RE: Zasady - Revnotes - 17.12.2015

Ludziska przecież każdy ocenia muzykę wg własnego widzimisię, na forum nie ma konkretnych wytycznych, dlatego nie ma się co podniecać jeżeli Wasz utwór tutaj trafi, z drugiej strony nic złego się nie stanie jeżeli takiego numeru tutaj zabraknie. Uważam więc, że nie ma znaczenia od ilu gwiazdek tematy będą przenoszone. Takie wyróżnienie jest miłe, ale na tym poprzestańmy, myślmy trzeźwo. Cztery czy pięć gwiazdek nie zapewnią nikomu wydania w znanej wytwórni.

Niektórzy chyba na wyrost oczekują rzetelnej oceny. Uważam, że o namiastkę takiej, można by się pokusić pod warunkiem, że ocen mogliby dokonywać wyłącznie producenci regularnie wydający swoją muzykę (SoundCloud lub ZippyShare nie wystarczy). Niestety zepsułoby to całą zabawę i mocno zawęziło ilość ocen. Cieszmy się tym co jest i bądźmy wdzięczni osobnikom, którzy poświęcają na to swój wolny czas.


RE: Zasady - Abigail Noises - 18.12.2015

Cytat:"A ja wam powiem, że jeśli połowa dzieciaków na tym forum dawała oceny adekwatne do jakości, to 3,5 byłoby wystarczające. Jeśli będą się sypać zawyżone opinie to nawet 5.0 nie pomoże... "

Zgadzam się. Dlatego zawyżanie średniej jest bez sensu i tak jak ktoś tu napisał, to żaden prestiż nie urośnie a jedynie kombinatorstwo, a na pewno na oceny będą miały koleżeńskie zależności forumowe – co jest odwiecznym problemem każdego forum. Jeśli wyobrazić sobie, że średnia to 4,5 a nawet 5 to już to widzę jak komuś brakuje 0,1 do załapania się i nagle magicznie wskakują oceny piątek. Dodatkowo tak jak napisał Soundmaniaq to temat rzeka i dla mnie wielokrotnie te utwory ocenione na cztery są dużo lepsze od piątek. Reasumując dla mnie średnia 4 jest optymalna. Ok, ale nie o tym chciałem...

Cytat:"Ludziska przecież każdy ocenia muzykę wg własnego widzimisię, na forum nie ma konkretnych wytycznych, dlatego nie ma się co podniecać jeżeli Wasz utwór tutaj trafi, z drugiej strony nic złego się nie stanie jeżeli takiego numeru tutaj zabraknie. Uważam więc, że nie ma znaczenia od ilu gwiazdek tematy będą przenoszone. Takie wyróżnienie jest miłe, ale na tym poprzestańmy, myślmy trzeźwo. Cztery czy pięć gwiazdek nie zapewnią nikomu wydania w znanej wytwórni."

Ja rozumiem, że każdy może mieć swoją ocenę ale ja się z nią kompletnie nie zgadzam. Wielu Forumowiczów, choć pewnie mało kto się do tego przyzna, właśnie czeka na to aby jego utwór trafił ''do najlepszych'' – czemu im odbierasz radość, przyjemność i poczucie dumy, że komuś coś się podoba. Ja za stary jestem aby się krygować ;) – i tak, cieszę się, że tam trafiają moje utwory i podniecam się. Utworów swoich nie chcę wydawać, nie jest to moim celem ani obsesją - to mi wystarcza – mam się podniecać wydaniem? Co mi to da? 1 euro od zakupionego tracka, którego na oczy nie zobaczę ? W dupie to mam. Tak więc rozumiem Chafera - bo dlaczego jego utwór ma być gorszy i pojawił się na drugiej stronie ? Niby nic a jednak – tak trudno komuś przekazać zajęcie się ''najlepszymi'' jeśli nie ma czasu? Mało tu jest moderatorów ? Trzeba regularnie co weekend dokonywać przeglądu utworów spełniających powyższe kryteria. Nie może tak być żeby od czasu do czasu, jednego dnia, nagle pojawiło się kilkanaście utworów.

Cytat:"Niektórzy chyba na wyrost oczekują rzetelnej oceny. Uważam, że o namiastkę takiej, można by się pokusić pod warunkiem, że ocen mogliby dokonywać wyłącznie producenci regularnie wydający swoją muzykę (SoundCloud lub ZippyShare nie wystarczy). Niestety zepsułoby to całą zabawę i mocno zawęziło ilość ocen."

''wyłącznie producenci regularnie wydający swoją muzykę''. I to byłaby rzetelna ocena, według Ciebie? Na tym forum jest wielu ludzi, którzy nic nie wydali w wytwórniach a mają wykształcenie muzyczne, wiedzę, doświadczenie wynikające z obecności w środowisku muzycznym i co najważniejsze potrafią pisać i odpowiednio zaopiniować utwór. Odpowiednia krytyka nie jest łatwa a niektórym się to udaje. Co więcej maja chęci ! Znajdź mi takiego, z tych ''wydających'', który ostatnio ocenił więcej niż dziesięć postów. I nie, nie tylko zawęziłoby to oceny i byłaby posucha na tym forum ale doprowadziłoby do absurdu bo mnie wiele produkcji, które aktualnie są wydawane wlatuje do jednego ucha a wylatuje drugim – kaszanka nie do strawienia. Pewnie nie jestem odosobniony w tej opinii. Oczywiście nie generalizuje bo wielu wydających cenię.

Cytat:"...bądźmy wdzięczni osobnikom, którzy poświęcają na to swój wolny czas."


Tu mogę "przybić Ci piątkę"... <takjest>

Dostałeś + 5 punktów od Admina – <hmm>.


RE: Zasady - Revnotes - 18.12.2015

@ AdamWax, chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem, a może zrozumiałeś, ale nie tak, jak ja to rozumiem i chciałem aby zostało odebrane ;) W takim razie wyjaśnię. W głównej mierze chciałem przekazać, że to jest wyłącznie zabawa i nie powinno się oczekiwać, że wystawione oceny będą rzetelne. Nie wiem czy celowo pominąłeś słowo "namiastkę", ale chciałem, aby się znalazło w mojej wypowiedzi, ponieważ jest bardzo istotne. Osoby, które wydają muzykę, a co za tym idzie posiadają doświadczenie w tym temacie, w pewnym sensie podniosłyby wiarygodność tych ocen, po prostu nie faworyzowaliby słabych utworów, natomiast osoby rozpoczynające swoją przygodę z muzyką po prostu nie mieliby możliwości wystawiania ocen z kapelusza. To wciąż jednak NAMIASTKA (słowo klucz) rzetelnej oceny (nie wyklucza chociażby kolesiostwa itp). Jeszcze raz napiszę, że wg mnie próba ograniczenia możliwości oceniania dla pewnej grupy użytkowników popsułaby całą zabawę, tym bardziej nie zamierzałem wchodzić na ambicję osób, które z własnych pobudek nie wydają swojej muzyki, przepraszam tych wszystkich producentów. Jeżeli jednak zaintrygowała Cię ta część mojej wypowiedzi, to uzupełniam, że zawsze można włączyć do grona szeroko rozumianego jury osoby regularnie trafiające do topki, tak żeby nie czuły się pokrzywdzone. Ja nie widzę innej możliwości na podniesienie rzetelności ocen, więc wydaje mi się rozsądniejszym po prostu poprzestanie na dobrej zabawie. Zauważ, że jeżeli ktoś lubi tu zaglądać, to zajrzy, a jeśli ktoś nie zagląda, to choćby Twój track był na pierwszym miejscu przez miesiąc, to i tak taka osoba go nie przesłucha, to tak nawiązując do wypowiedzi Chafera.

PS: Ja też nie wydaję regularnie muzyki, to tak dla jasności ;)


RE: Zasady - In-Tegral - 18.12.2015

No dobra czas i na moje 5 groszy. Zastanówmy się przez moment czym jest ta ocena naszego utworu na forum?
Czy powinniśmy oceniać w sposób czy nam się coś podoba czy nie? Czy w danym momencie brakuje czegoś bądź za dużo się dzieje? A czy to przypadkiem autor utworu nie jest TWÓRCĄ danego utworu i to właśnie ON wie najlepiej jak to powinno brzmieć? Z jednej strony tak, ale przecież to właśnie przeciętny szary kowalski jest głównie naszym celem docelowym, więc opinie "podoba mi się albo nie" też są w jakimś stopniu ważne, lecz głównie powinniśmy się skupić na ocenie miksu (bo to to sprawia, że wiemy, w którym kierunku iść i na czym się skupić i progresować). Tak ja to widzę. Co do słów Revnotes'a, że oceniać powinny osoby, które ciągle wydają w wytwórniach... Jakieś to wyjście jest, bo wiadomo, że obracają się w tym środowisku ale nie wziąłeś jednej rzeczy pod uwagę. Jest cała masa gównianych wytwórni, które wydają byle więcej. Jeszcze jedno, ja wstawiając swój utwór na forum, po małym wywiadzie środowiskowym, dokładnie wiem kto ma potężną wiedzę na temat muzyki a kto nie, więc też wiem na czyich opiniach mi zależy bardziej. Sad but true... Mam nadzieję, że napisałem w miarę zrozumiale to co miałem w mojej łepetynie a na zakończenie - "Keep Calm And Make Music" :D


RE: Zasady - Abigail Noises - 18.12.2015

Revnotes no to teraz możemy iść na <piwkozkumplem>