MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Zasady - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Zasady (/temat-zasady)

Strony: 1 2 3 4


RE: Zasady - Soundmaniaq - 18.12.2015

(18.12.2015, 13:28)In-Tegral napisał(a): ale przecież to właśnie przeciętny szary kowalski jest głównie naszym celem docelowym
Od Kowalskich którzy słuchają muzy na głośniku od smartfona, albo tych którzy co 15 minut przestawiają mniejsze meble we właściwe miejsce z powodu subwoofera - zachowaj nas panie...
Myślę, że na forach takich jak to nie ma Kowalskich, a co za tym idzie, ich ocen. "Podoba mi się itp" piszą ludzie którzy boją się napisać coś więcej, bo uważają że są świeżo w temacie. Można to poznać po ilości postów, gdy stawiają pierwsze kroki w produkcji zaczynają na forum od "podoba mi się", po latach kończą na "elaboratach" odczuć i niuansów technicznych.


RE: Zasady - John Horizon - 18.12.2015

NIE CZYTAŁEM TEGO WSZYSTKIEGO, ale pomysł mam taki

Żeby oddać gwiazdki na utwór, trzeba go skomentować, żeby nie było że gimb wleci i zobaczy dużo ocen i da 1 gwiazdkę tak dla jaj, żeby utwór nie znalazł się w ,,Najlepszych Utworach"

Lub tak jak napisane w regulaminie ,,Wszelkie wykryte próby oszustw typu: "oceń mój utwór na 5, żebym wszedł do działu najlepszych" będą karane."


RE: Zasady - Zirds - 20.12.2015

To nie będą oceniać bo trzeba będzie napisać komentarz.


RE: Zasady - John Horizon - 20.12.2015

No to niech oceniają. Wolę 5 obiektywnych ocen i komentarzy niż 20 ocen bez sensu (1 gwiazdka bo ma za dużo lub go nie lubię, albo 5 gwiazdek bo to mój ziomek)


RE: Zasady - K - 10.01.2016

Aktualizacja:

- zmiana minimalnej oceny utworu z 4.00 na 4.01.;
- usunięcie zasady nr 4, tj. "Jeżeli (będąc już w tym dziale) średnia ocena utworu spadnie do 3.74 lub niżej, utwór zostanie bezpowrotnie przeniesiony do pierwotnego działu".


RE: Zasady - K - 19.04.2016

Minimalna ocena utworu, aby od dziś dostać się do działu to 4.5 (zmiana z 4.01).



PS. Utwory staram się przenosić w każdą niedzielę wieczorem.


RE: Zasady - Knifeman - 19.04.2016

Poprzeczka idzie w górę :e


RE: Zasady - Wizzardius - 19.04.2016

I tak ma kurde być. Dobra zmiana. Już kiedyś na ten temat lamentowałem na shoutboxie. Zwyczajnie w świecie za dużo utworów trafiało do "Najlepszych".


RE: Zasady - OProject - 19.04.2016

No niby dobrze, ale jak się trafi jeden nienawistnik co da 1 po złości to po zawodach xd


RE: Zasady - Abigail Noises - 19.04.2016

Właśnie chciałem to napisać - czysta matematyka. Nawet jeśli ktoś się dostanie to aby go zdegradować wystarczy jeden głos(*).


RE: Zasady - Rafau - 19.04.2016

Wystarczy, że oceny po dostaniu tracka do najlepszych nie będą uwzględniane i sprawa będzie chyba rozwiązana.

W innym wypadku K musiałby siedzieć i przenosić co 2 dni tracki z jednego działu do drugiego.


RE: Zasady - In-Tegral - 19.04.2016

(19.04.2016, 12:45)Rafau napisał(a): Wystarczy, że oceny po dostaniu tracka do najlepszych nie będą uwzględniane i sprawa będzie chyba rozwiązana.

W innym wypadku K musiałby siedzieć i przenosić co 2 dni tracki z jednego działu do drugiego.

Chyba nie zrozumiałeś... Ktoś będzie widział, że ma średnią 5,0 - np. w dziale electronica, "ale że typa nie lubię bo ostatnio mi napisał negatywną opinie to dam mu 1, niech ma! Ważne, że nie dostanie się do działu najlepszych produkcji."
Pamiętaj, to jest Polska - zawiść...


RE: Zasady - chafer - 19.04.2016

Napisałem jakiś czas temu: "Także uważam, że ocena 4,5 była w sam raz. Brakuje mi do szczęścia tylko przenoszenia utworów w regularnych odstępach czasu. ".
Jestem więc bardzo zadowolony z tej zmiany.


RE: Zasady - Herman - 19.04.2016

Można sprawdzić kto, na co i jak głosował i jeżeli takowy nienawistnik je*nie 15 ocen po rząd każdemu "1"... Pokusiłbym się o bana nawet xd


RE: Zasady - Zirds - 19.04.2016

Jest mało utworów na tym forum, którym daję mniej niż 3/5. Forumowicze trzymają według mnie poziom, ale jak w życiu trzeba się wykazać by trafić do najlepszych.
Są zawistnicy, w sumie też tak czasem reagowałem, ale koniec z tym. Będę oceniać według wiedzy jaką posiadam i według mojego subiektywnego odbioru bez względu na to kto zamieścił utwór. Liczy się muzyka.

Byłbym za możliwością (o ile da się coś takiego zrobić) by zablokować możliwość oceniania dopóki nie napisze się komentarza.


RE: Zasady - Rafau - 19.04.2016

(19.04.2016, 15:26)Zirds napisał(a): Byłbym za możliwością (o ile da się coś takiego zrobić) by zablokować możliwość oceniania dopóki nie napisze się komentarza.
nie krótszego niż 30 znaków.


RE: Zasady - K - 19.04.2016

Chciałbym tylko przypomnieć, że jeżeli utwór w czasie swojego pobytu w tym dziale spadnie poniżej wymaganej oceny - nadal tu zostaje.


RE: Zasady - Zirds - 19.04.2016

W sumie dobrze, bo Mateusz prowadzący Soundcloudową TOPkę Najlepszych musiałby usuwać utwory i dokonywać zmian. Chociaż z drugiej strony, kto raz trafił do Najlepszych ten w Najlepszych zostanie.

A poza tym czemu ten Temat ma "Gwiazdki" i średnią ocenę ;)?


RE: Zasady - K - 22.05.2016

Aktualizacja:

Utwory nie zawierające w nazwie aliasów artystów, tytułu lub zawierające np. "ID" (itp.) nie będą od dziś brane pod uwagę.


RE: Zasady - K - 18.12.2017

Aktualizacja:
- przeniesiono wszystkie produkcje spełniające kryteria (kilkaset utworów), ponieważ trochę się tym nie zajmowałem... :D
- zmiana nazwy działu na "Wyróżnione", bo jest już tego zbyt dużo na "Najlepsze" (aczkolwiek dobrze widzieć taki poziom)
- utwory będą przenoszone dopiero po spadnięciu z pierwszej strony swojego pierwotnego działu.