MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Avicii - Fade Into Darkness (StalkerCell Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Avicii - Fade Into Darkness (StalkerCell Remix) (/temat-house-avicii-fade-into-darkness-stalkercell-remix)



Avicii - Fade Into Darkness (StalkerCell Remix) - STLKR CLL - 25.10.2014

Witam was z remixem do utworu Fade Into Darkness Avicii'iego. Pierwszy raz go remixuje, wiec wiem, że nie będzie dobrze. Dobra, łapcie.




RE: Avicii - Fade Into Darkness (StalkerCell Remix) - piral - 25.10.2014

No miałeś rację, że "nie będzie dobrze". Ale nie dlatego, że remiksujesz, tylko dlatego, że nie słyszysz błędów. Jest ich zbyt dużo, żeby wypisać je tutaj wszystkie teraz. Jedyne co mogę ci obecnie poradzić to słuchanie innych tracków, wsłuchiwanie się w ich strukturę, harmonię i emocje. Pomijając walory techniczne, większość producentów zdaje się robić tracki w taki sam sposób jak ty - siedzę przed kompem, robię tracka, jest zajebiście, ta na na na i o tym jest potem taki track. Dużo przed tobą, ale widzę, że się nie poddajesz, a to najważniejsze.


RE: Avicii - Fade Into Darkness (StalkerCell Remix) - STLKR CLL - 25.10.2014

Z tym trackiem było ciężko, bo wokal nagrano na tempo 125, ja bazuję pomiędzy 128-130 BPM. Dość trudno było wybrnąć z tego, ale się udało.
Druga sprawa to to, że do remixów dużej wagi nie przywiązuje - nie traktuje ich jak moje tracki, tylko jak swoistą odskocznie - zrobić coś na podstawie czegoś, odsapnąć od swojego stylu. Avicii to nie mój styl jednak XD
Poświęciłem na to tylko 4 godziny, gdzie preview When Lose All ma 10 godzin. Ogromna różnica :P
Nie powiem, utwór do mojego stylu dobrałem jak... ech. Myślę, że w innych, przyszłych remixach nie wezmę Aviciiego, tylko jakiegoś nie wiem, Toma "Słonia", "Richaba", byle by było te 128 :D


RE: Avicii - Fade Into Darkness (StalkerCell Remix) - Revnotes - 25.10.2014

Trzymasz poziom :) ten, do którego mnie przyzwyczaiłeś ;)

Najważniejsze, że próbujesz, bo o ile nie jesteś głuchy w końcu coś zaskoczy będzie coraz lepiej. Liczę, że pewnego dnia mnie zaskoczysz i skorzystasz z jakiegoś korektora na kilku ścieżkach, a ja usłyszę trochę więcej dźwięków niż jeden wielki zlepek. Powodzenia.


RE: Avicii - Fade Into Darkness (StalkerCell Remix) - Loco - 25.10.2014

Sama w sobie melodia dropu jest nawet chwytliwa (jakby ją wykorzystać do innego utworu, czemu nie :) ) lecz rzecz która najbardziej rzuca się, jest to, że jest kompletnie w innej tonacji jak reszta utworu. Nie mam zamiaru tutaj rozważać walorów aranżacyjnych, miksu. Podstawa dobrego utworu to jest to aby trzymał się kupy (aby nie było fałszów). Na chwilę obecną na twoim miejscu popracował bym nad skalami, tak aby umieć zrobić coś co trzyma się kupy. Pozostawię bez oceny, bo widać że się starasz lecz moja ocena nic tu nie wniesie.


RE: Avicii - Fade Into Darkness (StalkerCell Remix) - piral - 25.10.2014

Cytat:Z tym trackiem było ciężko, bo wokal nagrano na tempo 125, ja bazuję pomiędzy 128-130 BPM. Dość trudno było wybrnąć z tego, ale się udało.
Time-stretching do tempa to nie jest nowość, naprawdę. Możesz z tego wybrnąć w kilka sekund. Twoje tłumaczenie dlaczego to jest złe jest nad wyraz głupie i bezsensowne. I to nie sztuka robić tracka długo, sztuka jest w ogóle zrobić tracka. Możesz zrobić go równie dobrze w 2 godziny, byle był "dobry" i dało się go słuchać.