MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. I-Luminate - In Sight - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. I-Luminate - In Sight (/temat-progressive-i-luminate-in-sight)



I-Luminate - In Sight - Drumaholic - 2.11.2014

Artist - I-Luminate
Title - In Sight
Time - 8:09

Jest to pierwszy w pełni ukończony kawałek po przeprowadzce i na nowym odsłuchu :P




Hope u'll enjoy it.


RE: I-Luminate - In Sight - Revnotes - 2.11.2014

Na początku trochę przeszkadzało mi takie suche intro, że tak powiem nie na czasie, ale gdy zaczęło się rozwijać zaczęło mi się podobać, pasuje do całości. Bardzo to uczuciowe, emocjonalne, szkoda że nie w moim guście, bo słychać że nie jest robione na odwal się. Lubię takie dropy, ale z drugiej strony ten azjatycki pluck mi nie podchodzi. Moim zdaniem musisz się jeszcze przyzwyczaić do tego odsłuchu, bo miks jest bardzo ciemny, taki stłumiony, a z tym nigdy nie miałeś problemów.


RE: I-Luminate - In Sight - eimear - 2.11.2014

fajnie lekko :)
podeszło mi wszystko, można było pokwapić się jeszcze o doładowanie całości jakimiś dźwiękami ale jest przyzwoicie :)
lubię takie klimaty, fajny kawałek w sam raz do autka :)


RE: I-Luminate - In Sight - Mat.Mor.Raw - 2.11.2014

Bardzo rozmarzone, nostalgiczne, trance'owe klimaty. A to za sprawą ciepłych, łagodnie szumiących padów, przestrzennych fletów i pianina. Przynosi skojarzenia z brzmieniem końca lat 90-tych, nastrojem wakacyjnym, zachodem słońca...

Kompozycja rzeczywiście ma charakter progresywny. Do oszczędnej perkusji dochodzą kolejne brzmienia, bas, potem z kolei zanika perkusja, a rozwijają się pady, flety, pianino, następnie faza kulminacyjna z brzmieniem typu lead, a na koniec powrót do minimalistycznego rytmu i spięcie całości klamrą.

Bardzo duży plus za zawodowe brzmienie padów, fletów i pianina. Z powodzeniem wpasowałyby się w mainstream'owy, trance'owy kawałek.

W pierwszej fazie kompozycji i na zakończenie stopa trochę za bardzo wybija się w miksie. Ale w części środkowej, kiedy dochodzi bas i zagęszcza się aranżacja, wszystko dobrze się ze sobą uzupełnia.

Ale z drugiej strony, jeśli chodzi o bas, mógłby trochę głębiej i wyraźniej pulsować, wtedy bardziej złamałby akcent, który teraz położony jest na pierwsze uderzenie.

Polecam popracować jeszcze nad barwami plucked string i lead synth, żeby zabrzmiały cieplej, wilgotniej i spójniej. W pewnym momencie pod koniec fazy kulminacyjnej dochodzi filtrowanie cut-off/low pass/high-pass, co jest właśnie krokiem w dobrym kierunku.

Ale podsumowując, bardzo dobry kawałek, przyjemnie słucha się tej muzyki.


RE: I-Luminate - In Sight - Rio ZeGa - 3.11.2014

stać Cię na więcej :P chociaż coś w tym jest, miks nie jest jeszcze idealny, jest tylko średni, ale myślę, że jakiś label by to łyknął, pozdro !


RE: I-Luminate - In Sight - Rafau - 6.11.2014

Jak kolega wyżej, jakiś label by to podchwycił.

Klimat bardzo fajny. Jak wpadł lead w dropie to pierwsze co mi się skojarzyło to Man on the run od Dash Berlin'a. :P


RE: I-Luminate - In Sight - cinekkk1 - 7.11.2014

Ładnie stopa współpracuje z bassem :) Ogólnie ładne, przyjemne i delikatne barwy przewijają się w utworze, na pewno jest to propozycja dla kogoś kto szuka do posłuchania czegoś w miarę spokojniejszego. Miks ok, ale przyznam, że brakuje mu jaskrawości i nieco góry, do tej piszczałki w głównym motywie na pewno mozna by bylo dolayerowac jakąś nieco ''syczącą" barwę.


RE: I-Luminate - In Sight - Drumaholic - 8.11.2014

Dzięki Panowie. Pewnie macie rację z tą górą.


RE: I-Luminate - In Sight - L.G. - 11.11.2014

Mi się bardzo podoba, czy udostępniłbyś mp3 do kolekcji?


RE: I-Luminate - In Sight - SimonBirch - 13.11.2014

Zajebisty klimacik, ten vibro na początku mi troche nie pasuje ale tak to nie mam zadnych zastrzezen, bassik bardzo wporządku i plick chill outowy ;D oby tak dalej