MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Thunder - Crystal Clouds (Silent Space Remix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Thunder - Crystal Clouds (Silent Space Remix) (/temat-thunder-crystal-clouds-silent-space-remix)



Thunder - Crystal Clouds (Silent Space Remix) - OProject - 12.11.2014

[zs]http://www67.zippyshare.com/v/963140/file.html[/zs]
BPM: 142
Prawie skonczony projekt, oldskoolowy Hard trance'owy remix utworu (kolegi z forum Headwave)
Thunder - Crystal Clouds.
Da mnie genialny motyw... dla tego zrobiłem remix (zanim powstał oryginał hehe), melodii nie zmieniałem, dodałem jeden synth i efekt gate na lead.
Użyłem kilka sampli (Nie chciałem już totalnie zwalić swoimi kiczowatymi... xd)
Sapel kicka, snare, hi hatów, burzy i deszczu reszte dzwięków robiłem sam sporo namęczyłem się z basem i ogólnie z miksem eh hard trance nie należy do łatwych stylów :P
To pierwszy utwór w tym gatunku jaki skończe... xd
Myśle że pomożecie w kwestiach technicznych i aranżacyjnych... co myślicie? poprawiać coś? na pewno przydadzą mi się jakieś sugestie, przed ostatecznym majsteringiem ;)
Pozdro :D


RE: Thunder - Crysta Clouds (Silent Space Remix) - TanterStyleZ - 12.11.2014

Jakby tu powiedziec....
W miare szczerze moge powiedziec że....
w porownaniu z ostatnim utworem tutaj jest gitara ze wszystkim moim zdaniem wiadomo szczegol mozna dopracowac zmienic poprawic...
i nie chce mi sie szczegolow opisywac... bo wiemy jak wyglada temat mniej wiecej...;P
Jednak to co istotne mysle to dla mnie to ze w porownaniu z ostatnim projektem ktory robiles wczesniej... jest o wiele lepiej...tamten moooim zdaniem ten co robiles na halołina to powiem Ci ze WYGLĄDAŁ dla mnie jakby tak od nie chcenia tutaj wszystko mi sie podoba... akurat... dwa że HARD TRANCE ktory tez lubie ten stary szczegolnie... mam skojarzenie jakby z od razu z Yoji Biomechanika który jechał na HARD TRANCIE i nie tylko...
I tutaj ocenie i dam 5 ;P
oraz +1 do renomy za HARD TRANCE


RE: Thunder - Crysta Clouds (Silent Space Remix) - Adamzzz - 13.11.2014

Uwielbiam jak w intrze po kolei wchodzą nowe dźwięki. Najpierw hajhat, potem clap, kolejny hajhat itd.
Basik pięknie napieprza i efekty w tle przekozackie ALE moim zdaniem ciągle za mało sie dzieje, jak na hardtrens of kors (brzmi bardziej jak early hardstyl xD).
To raz a dwa to jakby słabe j ebnięcie w 03:45. Ten lead zagłusza hajhaty w tle i inne rytmiczne przeszkadzajki przez co słychać sam bejs i lead - troche mało jak na mejnpart xD
Także moim zdaniem jak poprawisz miks i tą część w środku to będzie kozak hardtrens.
Aha no i tekst z którego miałem dzisiaj przednią bekę:

(12.11.2014, 15:21)OldscoolProject napisał(a): To pierwszy utwór w tym gatunku jaki skończe... xd

xD YHY Jasne... xD


RE: Thunder - Crysta Clouds (Silent Space Remix) - OProject - 13.11.2014

Za mało na hardtrens a za dużo na hardstajl... :P
Nie wiem co ty byś tam chciał? nie pomieści sie nic...zresztą i tak poszedłem w minimalizm xd
Hajhaty to juz popoprawiałem, dzis siadłem do miksowania... musiałem sporo pozgrywać do wave bo niestety komp nie wyrabia i słychać tylko: "Tr....Tr.....TRtry....try...." 99%CPU (dosłownie xd)
Jak już ci tak brakuje tej perki to dodam ride, ale z takim masywnym leadem, basem i efektami ciężko już tam co wcisnąć hehe 4 warstwy basu i leadu xd
Co do konczenia to w sumie już bym mógł go uznać za skończony ;)


RE: Thunder - Crystal Clouds (Silent Space Remix) - TanterStyleZ - 14.11.2014

I własnie taki minimalizm dobrze oddaje Hard Trance...
kilka dzwiekow wiecej w tym utworze skopało by utwor z tego utworu nic by nie bylo...
nie zawsze dobrze dodac kilka warstw wiecej...tutaj basidlo + leadas idealnie wchodzi ....
na Qlimax 2003, 2005 ..
Bas and Ram takie utwory puszczal w swoim secie Hard Trancowym...
Tam generalnie sa 3 warstwy bas motyw jako lead + perka / hihat..
Doda sie warstwe lub dwie wiecej i wyjdzie kupo-kaszanka nu style hard trens..
a tak wyszedł nie przekolorowany hard trance miedzy 2000-2005
drobne błedziki dodają naturalności w utworze które można poprawić powracając do projektu..
Róbmy muzyke taką jaką chcemy... ;)