MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Faden Hookz - Love for You - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Faden Hookz - Love for You (/temat-house-faden-hookz-love-for-you)



Faden Hookz - Love for You - Faden - 19.11.2014

Witam. Po dluzszym czasie kombinacji i ostrych treningow wyszlo mi takie cos. Mam nadzieje, ze jest lepiej niz ostatnio...




RE: Faden Hookz - Love for You - Revnotes - 19.11.2014

W intro trochę niezgrabnie wjeżdża ten synth/stab, ale ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony, zrobiłeś postęp. Brakuje mi jeszcze takiej głębi w miksie, sub bass zbyt mocno jak dla mnie jest sklejony ze stopą, ale jeżeli tak miało być to już Twoja sprawa. Trochę nie pasuje mi break down, jakby zupełnie inny utwór wjeżdżał i to wpłynęło na moją ocenę. Mimo wszystko możesz być z siebie dumny, pracuj tak dalej.


RE: Faden Hookz - Love for You - Faden - 20.11.2014

(19.11.2014, 21:28)Revnotes napisał(a): W intro trochę niezgrabnie wjeżdża ten synth/stab, ale ogólnie jestem pozytywnie zaskoczony, zrobiłeś postęp. Brakuje mi jeszcze takiej głębi w miksie, sub bass zbyt mocno jak dla mnie jest sklejony ze stopą, ale jeżeli tak miało być to już Twoja sprawa. Trochę nie pasuje mi break down, jakby zupełnie inny utwór wjeżdżał i to wpłynęło na moją ocenę. Mimo wszystko możesz być z siebie dumny, pracuj tak dalej.

Od razu mowie, ze nauczylem sie wreszcie przyjmowac krytyke na klate i niebede sie o nic wyklocal. Z tym synthem na poczatku masz racje troche niezgrabnie to wyszlo. Co do kompresji bassu ze stopa dorzucilem troche wiecej ataku na bas i powinno brzmiec lepiej. Co do breaka to bylo zamierzone i chcialem, aby byla to niespodzianka. Uzylem tych samych dzwiekow, aby zbudowac w nim taka mroczna atmosfere. Wrzucilem tam wokal, chorkil, trabki, ale zmienilem troche synth, aby niepowtarzac tej samej melodii. Jak dla mnie wszystko pasuje idealnie, takze niechcialbym tego zmieniac, ale szanuje twoje zdanie. Dzieki za to, ze odpowiedziales jako pierwszy( szczerze mowiac to sie tego spodziewalem:D) Chcialbym, aby wiecej osob odpowiedzialo i dorzucilo swoje 3 grosze. Jeszcze raz dzieki i + za posta.

Ps. Czy moglbys mi wytlumaczyc dokladniej co z ta glebia? Czy chodzi ci o powroty na reverbie, czy moze o glebie w panoramie?


RE: Faden Hookz - Love for You - Revnotes - 20.11.2014

Nie do końca wiem jak to nazwać, pogłosy są, ale ta przestrzeń jest raczej niezbyt okazała, to nie jest jakiś straszne przestępstwo, raczej niuans, ale być może naprowadzę Cię na jakieś lepsze tory.


RE: Faden Hookz - Love for You - Faden - 20.11.2014

Z poglosami tutaj kombinowalem oszczednie, aby wszystko bylo wyrazne i bez sieczki. W sumie niewe wszystkich rodzajach muzyki jest duzy poglos np. "tech house", ale zobacze co moge zrobic. Wszystkie poprawki chcialbym miec ogarniete do niedzieli, wtedy mastering raz jeszcze i bede probowal gdzies to wyslac.


RE: Faden Hookz - Love for You - RaNi/Works - 21.11.2014

1. Kick niestety mi się nie podoba... robiony chyba w F.Kick lub w Granulizerze XD takie wrażenie.
2. Dobry pomysł z tym "One, Two, Three..." Nadaje klimatu ;)
3. Takie "randomowe" przejście clapem w 0:28 nie jest zbyt dobre. Powinieneś zastąpić snarem i zakończyć fill krótkim rushem snarów
4. W 0:46 jest sinus non stop grający na nie odpowiedniej tonacji... wywal to i daj jakiś lekki pad.
5. Powinieneś zmienić ten kick. W 1:02 słychać stały fałsz... od 1:04 już duuuużo lepiej. Balsam dla uszu :D
6. Dalej już fajny house się ciągnie. Wielki props dla ciebie.
Fajniej by było gdybyś dodał jakieś oneshoty na filtrach lub krótkie wokale...
7. Jak już Revnote wspomniał: zrobiłeś postęp dość spory. Ale i tak sporo pracy przed tobą.
8. 2:40... Wchodzi przerażający fałsz... O boże.... melodia nie pasuje do tonacji... w sumie wszystko gra na innej tonacji... popraw to bo to jest karygodne!
9. w 3:30 tonacja jest już prawidłowa.
10. 4:25 powinieneś popracować nad przejściami... bo te brzmią za bardzo amatorsko.
11. 5:45... Koniec utworu.

Sugerując się masteringiem jaki ogólnie zrobiłeś powinieneś dać nieco lżejszy kick który będzie miał dość niski punch z "click'iem" na wysokich Hz... to taka moja sugestia.
Kolejna rzecz to brak bassline'u. Co prawda udało ci się zrobić prawie typowy hausowy klimat ale z tego nie powinieneś rezygnować.
Fałsze... to jest zmora. To popraw w pierwszej kolejności.
Jeżeli Revnot wypomniał ci że "pogłos jest ale przestrzeń w nich jest jakaś nieokazała" ma na myśłi separację stereo (umiem czytać w myślach) delay/decay/reverb inaczej zachowa się na separowanych (separated) kanałach a inaczej na scalonych (merged) jest to bardzo ważny czynnik, bo od tego zależy jak w późniejszych stadiach produkcji utworu, zrobisz panoramę.

Pozdrawiam
RaNi/Works


RE: Faden Hookz - Love for You - Faden - 21.11.2014

Teraz bede musial to wszystko przekalkulowac w glowie. Dzieki:)


RE: Faden Hookz - Love for You - abyssMB - 22.11.2014

Fajny mix , bardzo przyjemny klimat i podpisuje się pod całym postem RaNI/Works bo wypunktował wszystko.

PS: Nie zgodzę się z punktem "10. 4:25 powinieneś popracować nad przejściami... bo te brzmią za bardzo amatorsko"

nie lubię określeń typu "amatorsko" bo co to znaczy ? - przejście jest albo dobre albo złe
w kawałku "Prayer in C " Lilly Wood & The Prick and Robin Schulz - szumy są beznadziejne, a kawałek gra cały świat.
Rozumiem że profesjonalistą nazwiemy gościa który siedzi w studio i to jest jego praca ale słuchając dzisiejszej muzy niektórzy "pro " nie są "pro" co słuchać w kawałkach gdy głośniki na koncertach buczą jak gwiazda rusza ustami a piosenki są odtwarzane z playbacku.


RE: Faden Hookz - Love for You - Alex fat - 22.11.2014

Studyjnie już jest znaczna porawa , brzmi to calkiem porawnie co jest dozym plusem.Ale merytorycznie to jest jeszcze dosyć daleko do nieba . :) Pozdrawiam