MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
EQ'ing a trance track [ENG] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: PORADNIKI (https://musicproducers.pl/forum-poradniki)
+--- Dział: Filmy (https://musicproducers.pl/forum-filmy)
+--- Wątek: EQ'ing a trance track [ENG] (/temat-eq-ing-a-trance-track-eng)



EQ'ing a trance track [ENG] - Revnotes - 19.11.2014

Dziś błądząc po bezkresach YouTube natknąłem się na przejrzysty poradnik od Wayne'a Fontaine dotyczącego korekcji na przykładzie muzyki trance. Myślę, że materiał okaże się pomocny dla wielu początkujących, jak również dla nieco bardziej zaawansowanych producentów.

Kilka prostych przykładów, a co najważniejsze autor nie leje wody na ponad pół godziny czego po prostu nie znoszę. Poniższe filmiki spokojnie wystarczają, aby każdy mógł załapać o co w tym chodzi.






RE: EQ'ing a Trance Track - Rafau - 19.11.2014

Dzięki wielkie. Popatrze z chęcią. Plusiory się sypią.


RE: EQ'ing a Trance Track - Michael H. - 24.11.2014

Z tego tutka chyba się więcej nauczyłem niż przypuszczałem, krótko, rzeczowo konkretnie :) dzięki :)


RE: EQ'ing a Trance Track - veentyler - 5.12.2014

Dziekówka na pewno to sobie prze studiuje tym bardziej że equalizacja to moja pięta Achillesowa. plus leci w twoja stronę


RE: EQ'ing a Trance Track - Maison - 10.12.2014

O takiego video-szkolenia szukałem, dzięki bardzo :)!


RE: EQ'ing a Trance Track - UF_Glomma - 9.07.2015

rewelacja


RE: EQ'ing a Trance Track - AstroBeatz - 15.07.2015

Bardzo przydatne filmiki. Wielkie dzięki.


RE: EQ'ing a Trance Track - meatBall - 17.07.2015

gdyby parę lat remu człowiek miał dostęp do takich rzeczy...

dziękować :]


RE: EQ'ing a Trance Track - hjugo - 6.09.2015

Przeszukiwanie youtuba to ostatnio moje główne zajęcie :P jest tam masa pomocnych filmików. Dzięki jednak i za ten poradnik :)


RE: EQ'ing a Trance Track - ralg - 28.12.2016

Przejrzysty tutorial i to jeszcze w moim gatunku. Dzięki!


RE: EQ'ing a Trance Track - Patrick - 5.03.2017

Bardzo przydatne , widzę że z tym korektorem fabfilter pro q można bardzo precyzyjne zabiegi robić :)tak przy okazji orientuje się może ktoś czy można go gdzieś kupić, albo jest to jeden z darmowych plugin'ów :?.

mam jeszcze takie pytanko odnośnie kompresora , jak jest lepiej , załączyć kompresor na wszystkich kanałach np bass,lead,pad,arp,stopa itp. z podobnym thresholdem i ratio żeby to bardziej zgrać do całości czy może załączyć na niektórych kanałach w mikserze z różnymi parametrami ?.


RE: EQ'ing a Trance Track - In-Tegral - 5.03.2017

Fabfilter ogółem nie należy do tanich firm "pluginowskich" ale w tym wypadku, jestem w stanie śmiało napisać, że za jakość się płaci. Z tego co pamiętam, możesz kupić samą wtykę pro Q, albo i cały pakiet Fabfiltera, który również polecam.

Co do kompresora, to już zależy, ja bym jednak był za tym by kompresor ustawić na poszczególnych śladach, ale jeżeli brzmiałoby lepiej z kompresorem na "wszystkim" to trzeba by zrobić tak, a najlepiej by było miksować bez kompresora, bo oczywiście im mniej "tknięty" dźwięk tym lepiej.