MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HOUSE Revo - Sunshine on Ibiza - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HOUSE Revo - Sunshine on Ibiza (/temat-house-revo-sunshine-on-ibiza)



Revo - Sunshine on Ibiza - Revo - 21.11.2014

Co powiecie o tym kawałku?
Jakiś czas temu wrzuciłem go do sieci. Jestem ciekaw waszych spostrzeżeń.



RE: Revo - Sunshine on Ibiza - Tomi - 21.11.2014

Widzę miasto te same... cud :D Jest nierówno z głośnością na poszczególnych dźwiękach.


RE: Revo - Sunshine on Ibiza - Revo - 21.11.2014

Nie równo z głośnością? Coś więcej ;P
Również z Ina jesteś? Dobrze wiedzieć :)


RE: Revo - Sunshine on Ibiza - Tomi - 21.11.2014

Taa z Rąbina :) np Pad narastający od 0:45 za głośno idzie


RE: Revo - Sunshine on Ibiza - Revo - 21.11.2014

Chciałem aby znalazł się on na pierwszym planie, to pewnie dlatego. Pewnie też w niektórych miejscach trochę przekombinowałem, ale to dlatego, że nadal się uczę ;)


RE: Revo - Sunshine on Ibiza - djembre - 21.11.2014

Podoba mi się, szczególnie od 2:15, nadaję się na domówkę :D Powiem jedno: Tak trzymaj!


RE: Revo - Sunshine on Ibiza - Revnotes - 21.11.2014

Nie podoba mi się rozmieszczenie w panoramie. Haty grają po lewo, snare po prawo, szybko mnie męczy taki ustawienie, szczególnie jeżeli do odsłuchu użyję słuchawek. W tym przypadku jestem za klasycznym rozstawieniem. Track się rozpędza, zgrabna aranżacja, ale miks jest nieco zbyt ciemny jak dla mnie. Bassline jest mało wyraźny. Druga rzecz to balans głośności poszczególnych elementów. Pluck jest zdecydowanie zbyt wycofany, za cicho w stosunku do padów i sub bassu. Natomiast podoba mi się sound design, pluck ma kozacką barwę, pady również nie najgorsze al'a Anjunadeep. FX odbijający się po bokach w przejściu jest zbyt cicho, właściwie to przejście jest takie biedny przydałoby się więcej fajerwerków. Drop jest chyba najlepszym elementem całej kompozycji, bardzo dobrze się to wszystko łączy, choć moim zdaniem i tak jest zbyt mało wyraziste, takie rozlane, a w dodatku zbyt ciemne. Szybko utrwalił mi się ten motyw w pamięci jest na prawdę bardzo dobry, ale wydaje mi się, że pomysł ma jeszcze większy potencjał niż to zaprezentowałeś.


RE: Revo - Sunshine on Ibiza - Revo - 21.11.2014

Kawałek ma już trochę czasu i nie chciałem do niego wracać. Chce robić progres z utworu na utwór . Nowszy kawałek "Ocean of Dreams" możecie posłuchać w zakładce TRANCE


RE: Revo - Sunshine on Ibiza - STLKR CLL - 23.11.2014

Powiem tak - pady ogólnie ciut za głośnie, ale za to pianinko od 1.15 brzmi bardzo ładnie. Drop dobrze dopasowany do gatunku/rodzaju muzyki. Brakuje tylko jakiegoś werbla czy "hatów".

Poza tym dobrze wiedzieć, że z "mojego miasta" ktoś tworzy :P


RE: Revo - Sunshine on Ibiza - gregwmusic - 23.11.2014

Jeśli poprawisz to co napisał revnotes (nasz nadworny stylista dzwięku)

To powiem że masz szanse na dobre wydanie tego utwory

bo klimat jest baaaardzo przyjemny i czuć w nim Ibizę

4/5!


RE: Revo - Sunshine on Ibiza - Stiopa - 24.11.2014

A dla mnie nie podoba się pompka na padach. Moim zdaniem za duży sidechain. Można było to mocniej skompresować i już by tak nie pompowało. Ale to jest moja ocena odnośnie gustu, wolę jak pady płyną, aniżeli pompują...
Ogólnie miły kawałek. Perkusja w panoramie w takich kawałkach raczej nie pasuje, jak napisał Revnotes, jepiej ten zabieg stosować do elementów perkusji, które służą jako fxy lub cos podobnego i nie graja przez cały czas jak np ride haty lub open hat, czy snare, bo to staje sie uciążliwe po jakimś czasie słuchania.
Nastęne wałki jak będą wychodzić spod Twojego ,,dłuta,, rób już z uwagą na elementu, które zostały Ci tutaj wytknięte.
Pozdro


RE: Revo - Sunshine on Ibiza - Revo - 24.11.2014

Dzięki wszystkim za rady co do tego utworu. Za jakiś czas wrzucę jego poprawioną wersje ;)