MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Gorkee - ID - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: Gorkee - ID (/temat-gorkee-id)



Gorkee - ID - Gerek - 26.11.2014

Jest to moja pierwsza nuta wrzucona do internetu. ;P;P
Jak oceniacie nute pod względem miksu ?? :D

[sc]

Przeniesiono do działu "Dema i previewy".
T-Sted


___[Knifeman]__________________________________________________
Dodatkowo - ponownie założony watek w celu zdobycia większej ilości komentarzy
scalam wątki, warn



RE: Gorkee - ID - piral - 26.11.2014

Zamiast skupiać się na miksie proponuję skupić się na melodii i dźwiękach, ze szczególnym wskazaniem na poprawną melodię.


RE: Gorkee - ID - Gerek - 26.11.2014

(26.11.2014, 18:03)piral napisał(a): Zamiast skupiać się na miksie proponuję skupić się na melodii i dźwiękach, ze szczególnym wskazaniem na poprawną melodię.
Masz racje :) Ale jest aż tak źle czy da się choc troche posłuchac ??


RE: Gorkee - ID - Gerek - 26.11.2014

Pragne zaznaczyc że jest to mój dopiero 5 dzień zabawy z FL'em =D


RE: Gorkee - ID - Mich - 26.11.2014

Niestety jest bardzo źle, słuchać się niestety nie da. Ale to normalne, 5 dni to bardzo malutko.
Nie ma poprawnej melodii, ani trochę nie wciąga, wręcz prymitywna, fałszuje. Prawie zero jakichkolwiek współbrzmień.
Miks to samo, można by tu wiele napisać ale myślę że najpierw ogarnij sprawy melodii i harmonii, potem się za niego bierz.
Mimo niecałych 1,5 minuty utwór przynudza, po prostu niewiele się dzieje. na pewno nie siedziałeś nad tym zbyt długo.
Generalnie brzmi tak jak powinno po zaledwie 5 dniach praktyki, jeśli w dodatku nie miałeś nic wcześniej wspólnego z zajmowaniem się muzyką (granie na jakimś instrumencie czy coś) to się nie dziwię.
Moim zdaniem powinieneś najpierw ogarnąć teorie muzyki, bo bez tego ani rusz. Potem pooglądaj dużo tutoriali na YT, tipsów i oczywiście czeka cię dużo praktyki. Jeśli oczywiście chcesz osiągnąć jakiś tam poziom, bo możliwe że po prostu chcesz się w tym pobawić. I co jeszcze ważne - zawsze przyjmuj krytykę, wręcz o nią proś ;)


RE: Gorkee - ID - Gerek - 26.11.2014

(26.11.2014, 18:57)Mich napisał(a): Niestety jest bardzo źle, słuchać się niestety nie da. Ale to normalne, 5 dni to bardzo malutko.
Nie ma poprawnej melodii, ani trochę nie wciąga, wręcz prymitywna, fałszuje. Prawie zero jakichkolwiek współbrzmień.
Miks to samo, można by tu wiele napisać ale myślę że najpierw ogarnij sprawy melodii i harmonii, potem się za niego bierz.
Mimo niecałych 1,5 minuty utwór przynudza, po prostu niewiele się dzieje. na pewno nie siedziałeś nad tym zbyt długo.
Generalnie brzmi tak jak powinno po zaledwie 5 dniach praktyki, jeśli w dodatku nie miałeś nic wcześniej wspólnego z zajmowaniem się muzyką (granie na jakimś instrumencie czy coś) to się nie dziwię.
Moim zdaniem powinieneś najpierw ogarnąć teorie muzyki, bo bez tego ani rusz. Potem pooglądaj dużo tutoriali na YT, tipsów i oczywiście czeka cię dużo praktyki. Jeśli oczywiście chcesz osiągnąć jakiś tam poziom, bo możliwe że po prostu chcesz się w tym pobawić. I co jeszcze ważne - zawsze przyjmuj krytykę, wręcz o nią proś ;)

Dzięki że poświęciłęś swój czas na ocene moje "nuty" jeżęli towogóle można nazwa nutą xD


RE: Gorkee - ID - Mel0 Dephic - 29.11.2014

Za wcześnie się kolego porwałeś na to wszystko. Produkcja to ciężki temat i nie dla każdego. W kilka dni niemożliwe jest ogarnięcie całkowite tego. Na to potrzeba mnóstwo czasu i co najważniejsze determinacji. Nie chcę Cię zniechęcać, ale jeśli naprawdę masz motywację to ucz się na razie samych podstaw, żebyś później potrafił usłyszeć fałsz. Polecam rozpocząć naukę gry na jakimś instrumencie, ponieważ to jest już duża podstawa do tworzenia.


RE: Gorkee - ID - Gerek - 30.11.2014

Ale wg mnie po to jest te forum żeby skrytykowac i dac znak w którym kierunku ide jak narazie to w złym ale zamierzac to zmienic :)


RE: Gorkee - ID Electro - Wizzardius - 2.12.2014

Odkąd jestem na tym forum jeszcze nikt mi nie sprawił takiej radości 30 sekundową próbką :D


RE: Gorkee - ID Electro - STLKR CLL - 2.12.2014

O kur*a, jednak na Pioneer'ach fałsze słyszę XD Ale na serio... nie wiem, o co chodzi w tej próbce, ale wiedz, że fałszuje jak cholera. Nie ma nic konkretnego. Lepiej zacznij od jakichś prostych tracków, nie rwij się na te całe chordy (nie popełnij mojego błędu XD).


RE: Gorkee - ID Electro - Tomi - 2.12.2014

Ciekawe skąd się dowiedział o istnieniu efela? Czyżby na jutubie w Popularne teraz - Polska video się przewineło? xd


regulamin punkt 8.

Herman



RE: Gorkee - ID Electro - Gerek - 2.12.2014

(2.12.2014, 18:36)Tomi napisał(a): Ciekawe skąd się dowiedział o istnieniu efela? Czyżby na jutubie w Popularne teraz - Polska video się przewineło? xd

Chciałbym usłyszec twoj tracki po 2 tygodniach <hehe>


RE: Gorkee - ID Electro - meatBall - 2.12.2014

hehe, no, to chyba dopiero takie demo dema :] mimo wszystko, na mej smutnej gębie również zagościł uśmiech :D

Ps. Wizzy - kiedyś byłem (prawie) równie szczęśliwy słuchając Twojego traczka, hue hue hue :D:D:D

pozdro


RE: Gorkee - ID Electro - OProject - 2.12.2014

Wybacz kolego, ale ta melodia skojarzyła mi się z koziołkiem matołkiem... xd xd nic tylko dac rurowaty bas albo sprężynkę xd <dance>
Ciężko co kolwiek napisać po praktycznie nic tu nie ma... nawet nie ma stopy, basu, perkusji
Gra sam lead, który brzmi przeciętnie :P
Jednak moge cie pochwalic za dobre przejscie cutoffem, dodasz do tego jakis beat i juz bedzie cos tam brzęczało xd
Masa nauki przed tobą, nie ma co pisac pracuj duzo, im więcej tym lepiej :D
Potrzeba na to lat ale warto ;)


RE: Gorkee - ID Electro - Loco - 2.12.2014

Zaszaleć nie zaszalałeś, ale o to w tym wszystkim chodzi, każdy się uczy, sam jeszcze niedawno nie robiłem więcej niż ty. Podstawa to się nie poddawać. Tworzenie muzyki to taki temat który zajmuje lata. Jak na 2 tygodnie to lepiej niż ja zaczynałem :P
@Tomi przynajmniej znalazł coś ciekawego do roboty. Podejrzewam że 80% z nas miało podobny początek więc nie wiem czemu się wyśmiewasz. Lepiej już siedzieć i rozwijać się w sposób kreatywny niż oglądać obrazki śmiesznych kotów albo siedzieć pół dnia na fejsie/przed telewizorem.


RE: Gorkee - ID Electro - Wizzardius - 2.12.2014

(2.12.2014, 21:46)meatBall napisał(a): Ps. Wizzy - kiedyś byłem (prawie) równie szczęśliwy słuchając Twojego traczka, hue hue hue :D:D:D

"Podaruj radość, a wróci ona do Ciebie" - coś w tym stylu ostatnio na Coca Coli przeczytałem.
Pasuje tutaj jak ulał :D


RE: Gorkee - ID Electro - Head - 2.12.2014

Ja cutoffa po miesiącu znalazłem. Nie ma co moje tracki brzmiały podobnie. Po pierwszych 2 tygodniach byłem chyba jeszcze na etapie beatu - clapsy kick snare i hat xd Morduj tego Fla do upadłego. Pzdr i życzę cierpliwości ;)


RE: Gorkee - ID Electro - Tomi - 2.12.2014

(2.12.2014, 22:00)LocoMatt napisał(a): Zaszaleć nie zaszalałeś, ale o to w tym wszystkim chodzi, każdy się uczy, sam jeszcze niedawno nie robiłem więcej niż ty. Podstawa to się nie poddawać. Tworzenie muzyki to taki temat który zajmuje lata. Jak na 2 tygodnie to lepiej niż ja zaczynałem :P
@Tomi przynajmniej znalazł coś ciekawego do roboty. Podejrzewam że 80% z nas miało podobny początek więc nie wiem czemu się wyśmiewasz. Lepiej już siedzieć i rozwijać się w sposób kreatywny niż oglądać obrazki śmiesznych kotów albo siedzieć pół dnia na fejsie/przed telewizorem.

A co tu napisać poważnego... xd jak autorzy takiego typu treści postów przedstawiają te swoje... demka xd niepoważnie

PS
Po dwóch tygodniach to ja nie mogłem się otrząsnąć po wrażeniach po kontakcie z Sytrusem XD


RE: Gorkee - ID Electro - Revnotes - 6.12.2014

Niestety na razie to po prostu nie brzmi. Wszystko się wzajemnie zagłusza i ta melodia raczej się nie sprawdzi ;)