MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Czy da się uzyskać klasyczne brzmienie 2 Unlimited przy użyciu Synth1 - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Kosz (https://musicproducers.pl/forum-kosz)
+--- Wątek: Czy da się uzyskać klasyczne brzmienie 2 Unlimited przy użyciu Synth1 (/temat-czy-da-sie-uzyskac-klasyczne-brzmienie-2-unlimited-przy-uzyciu-synth1)



Czy da się uzyskać klasyczne brzmienie 2 Unlimited przy użyciu Synth1 - Mat.Mor.Raw - 26.11.2014

Jest wyzwanie: Czy przy użyciu Synth1 da się uzyskać takie brzmienie lead jak w kawałku
2 Unlimited - "Get Ready For This"?




RE: Czy da się uzyskać klasyczne brzmienie 2 Unlimited przy użyciu Synth1 - OProject - 26.11.2014

A dokładnie o jaki dzwiek ci chodzi? minuta?
Ten główny synth/melodia? myśle że ciężko będzie, słychać że jest ten synth jest samplowany...
Sam staram sie wykręcac podobne synthy, kombinuje i wymyslilem cos takiego...
Daje supersaw na jakims akordzie, albo na kilku oktawach daje eq, chorus i dist potem sampluje i jakos to gra hehe... ale szczerze to nie wiem jak oni robili wtedy takie leady... raczej ciebie bym pytał bo ty wtedy juz siedziales w muzyce xd
Bardziej brzmi na juno albo alpha juno, synth 1 to emulator nord leada :P
Sporo synthów z tamtych lat to były sample: np głosu czy innych dzwięków
Znalazłem teraz taki tutorial:

Gość wszystko tłumaczy, w sumie miałem sporo racji a sam doszedłem do tego hehe xd
Spróbuj darmowy DSK ChoirZ i do tego layer z Synth1 :D
*****
To moje dzieło xd DSK ChoirZ + Synth1 (EQ, Tube Saturator, Tal-Chorus, Fruity Delay 2, Fruity Reverb)
[zs]http://www17.zippyshare.com/v/20962728/file.html[/zs]


RE: Czy da się uzyskać klasyczne brzmienie 2 Unlimited przy użyciu Synth1 - Mat.Mor.Raw - 27.11.2014

Old, Dzięki za tutorial i analizę. Chyba masz rację, że bazą były sample.

Szczerze mówiąc trochę brakuje mi w dzisiejszych czasach takich przybrudzonych leadów z szumami kwantyzacji i 8-bitowym zniekształceniem. Wg mnie dawało to dodatkowego powera. Jak się używa samych wirtualnych syntezatorów to brzmi to jakoś tak zbyt sterylnie.

Twoja wersja też niczego sobie, chociaż jak dla mnie trochę przesadziłeś z modulacją częstotliwości :)

Sporo też można dowiedzieć się na wikipedii jakie techniki były używane we wczesnych samplerach

http://en.wikipedia.org/wiki/Orchestra_hit

"The Fairlight CMI synthesizer included a sampled orchestra hit voice, which was later included in many sample libraries.[11] The voice was given the name ORCH5, and was possibly the first famous orchestra hit sample.[19] The sound was a low-resolution, eight-bit digital sample from a recording of Stravinsky's Firebird Suite[7] – specifically, the chord that opens the "Infernal Dance" section, pitched down a minor sixth and at a reduced speed.[20] It was sampled by David Vorhaus.[20] Music magazine The Wire suggests that the prototype sample is owned by Vivian Kubrick.[21]

Early orchestra hits were short in duration (often less than a second) both due to the nature of the sound (a staccato note) and the restrictions on bit rates and depths. A compromise for longer durations would be lower bitrates, which would leave the sample with little timbre.[6]

Fairlight produced a number of orchestra hit samples, including a chord version (TRIAD), a percussion version (ORCHFZ1) and a looped version (ORCH2).[20] Samples ORCH4, ORCH5 and ORCH6 were located on the CMI's disk 8, within the STRINGS1 library.[22]"



RE: Czy da się uzyskać klasyczne brzmienie 2 Unlimited przy użyciu Synth1 - suds - 27.11.2014

Fairlight CMI to klasyk ;)

Cytat:Szczerze mówiąc trochę brakuje mi w dzisiejszych czasach takich przybrudzonych leadów z szumami kwantyzacji i 8-bitowym zniekształceniem. Wg mnie dawało to dodatkowego powera. Jak się używa samych wirtualnych syntezatorów to brzmi to jakoś tak zbyt sterylnie.
ale ileż to jest takich wtyczek? :D różne dystorcje, decimatory, możesz robić piękne niestabilne i staro brzmiące leady


RE: Czy da się uzyskać klasyczne brzmienie 2 Unlimited przy użyciu Synth1 - OProject - 27.11.2014

Tak, też brakuje mi takich utworów/synthów... choć są jeszcze takie produkcje ;)
Jest sporo emulatorów starych syntezatorów (zrobie któregoś dnia temat z listą) można nimi osiągnąć bardzo podobne brzmienie ale nie da się go odwzorować w 100% :D
Kiedyś nikt się nie martwił o jakość sampli i dzwięków, teraz wszystko musi być jak mówisz sterylne a większość produkcji jest do siebie bardzo podobne jak nie identyczne :P
Nie mam pojęcia jak zrobić taki lead, nie daje mi to spokoju a dzwięk genialny :D



RE: Czy da się uzyskać klasyczne brzmienie 2 Unlimited przy użyciu Synth1 - Xorbolanid - 10.12.2014

@Oldschool - Mi to brzmi jak właśnie sampel. Polecam wsadzać takie "one shoty" do wtyczki podobnej do Harmora jak nie do nigo samego. Można uzyskać ciekawe efekty.

Kiedyś taka technika była stosowana. Sample zamiast syntezatorów. Polecam zapoznać się z niektórymi projektami z Fruity Loops 3. A głównie z Fruity Dream.

Możesz też pokombinować z Waspami. Te stare wtyczki dołączane chyba z każdą wersją FL-a są genialne jeżeli chodzi o stare jak i nowe brzmienia. Aczkolwiek są niedoceniane.