MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
HARDSTYLE Thunder - Crystal Cloud (+1) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: HARDSTYLE Thunder - Crystal Cloud (+1) (/temat-hardstyle-thunder-crystal-cloud-1)



Thunder - Crystal Cloud (+1) - Head - 1.12.2014

Od razu na wejściu:
KICK NIE JEST MÓJ A DOKŁADNIEJ NALEŻY ON DO COONE'A [Magical] !
I heh jakoś nie czuję wyrzutów sumienia (a to chyba źle), bo zmieniam klimat i wracam do Hardu od jakiego zaczynałem swoją przygodę z produkcją. Dziwi mnie fakt że od razu tego nie zrobiłem... Poniżej tego wstępu wrzucam małą rekompensatę za oszustwo, mam nadzieję, że grzechy zostaną mi odpuszczone.

Całe projekty, od EKSa do Final'ów.

Taki szybki, dobry jako baza
BASSDRUM -> http://www.speedyshare.com/KTGJh/Bassdrum.rar

Mi się nie przyda a chętni go ładnie dokręcą.
KICKDRUM -> http://www.speedyshare.com/Aabs7/10-Kickdrum.rar

Na speedy bo coś mi zippy nie chce przyjąć...


Track przysporzył mi nie lada problemów pod względem mixu - źle zacząłem i ciężko było coś z tym zrobić, ale cierpliwość się opłaciła.
Może nie jest jakoś genialnie, jednak na tyle dobrze aby go udostępnić.
Klimat standardowy jak na ten projekt, czyli lajtowa melodia, brak bu, a zamiast niego długi break.




A TUTAJ LINK DO REMIXU mojego drogiego przyjaciela Grzegorza znanego pod pseudonimem Oldscool Project xd

http://musicproducers.pl/temat-hard-trance-thunder-crystal-clouds-silent-space-remix_13741


Tutaj mały eksperyment - takie połączenie techno i hardstyle czyli techstyle. Rozpoczęty i 'skończony' jakiś miesiąc temu ale ze względu na problem z kompem nie wrzucałem.
Czemu "Stroke" ? Bo jak go słucham to mnie krew zalewa xd Disto ponad normę - na kicku i pseudoscreechu, który gra chyba za głośno xd nie mam projektu dlatego musicie nacieszyć się taką wersją - po cichu da radę słuchać.




I takie małe przemyślenia na koniec. Po wielu godzinach słuchania, nie tylko hardu, doszedłem do wniosku że to co proste jest najbardziej rozchwytywane, a ja gupi mordowałem się zawsze z sounddesignem - wrzucanie masy dźwięków, które po chwili zaczynają brzmieć jak kupa (np. break Crystala).

Z góry dzięki za wysłuchanie tracków, komentarze itp. To czy ocenicie ten track czy nie (gwiazdki)
nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia, od was zależy co zrobić z tym fantem - mam na myśli kick xd

PZDR


RE: Thunder - Crystal Cloud +1 - OProject - 1.12.2014

Motyw genialny swego czasu (swego czasu bo juz słuchałem 1mln razy xd)
Na prawde melodia i klimat wyśmienity... dla tego porwałem się na remix choc nie słyszałem finalnej wersji :D
To twój najlepszy motyw jak dla mnie, 5 gwiazdek leci :D
Kick zajebisty1!!1 xd (ale nic nie mówie bo tez pare sampli w remixie dałem xd)
Lead cos jakis suchy (nasłuchałem sie swojego więc wiadomo...) ale bardzo dobry klasyczny xd
Breaki tez zajebiste, synthy i reszta bardzo dobre.
Miks bardzo dobry wszystko gra jak powinno.
Przyczepie sie tylko do kicka ze nie twój, mysle ze mógłbys zrobic podobny :P
Ogólnie wałek rewelacyjny, na pro poziomie... musisz troche pospamowac we swiecie :P
Zajebiste i tyle :D
Drugi kawałek też dobry choc ten skrecz mi jakos sie nie podoba... ale napierdziela i stanowi dobry kontrast dla klimatycznego 'Crystal Clouds' xd


RE: Thunder - Crystal Cloud +1 - woziu122 - 2.12.2014

Ulala mr Headwave, uderzamy w klimaty cukierkowe? :D
Nie no zartuje, zawsze mi sie kojarzysz z ciezkim stylem wiec ten kawalek troche z innej paki ale okej, trzeba sie rozwijac.
Intro nawet wkrecajace, przewijajace sie sample itp, daje sie poniesc, brakuje mi tam jakis poglosow z damskiego wokalu. Chcialbym ten track uslyszec w wersji z jakims wokalem bo temat naprawde swietny, nie dziwie sie ze Oldschool pokusil sie zrobic remix. Sounddesign jest okej, kick fruwa jak trzeba. Gratuluje.
Co do drugiego tracka to ciezka z niej bestia, tak jak napisales, troche za glosno ale suwak volume na sc dziala wiec wiadomo ocb. Klimat techno odczuwalny, tak troche mi sie kojarzy z Sensation Black. Namieszales tam niezle screchy, idzie sie wkrecic.
Ogolnie to widze u Ciebie gruby postep. Powinienes juz sie promowac :)
Powodzenia w kolejnych produkcjach, ja za niedlugo tez cos wrzuce.


RE: Thunder - Crystal Cloud +1 - TanterStyleZ - 2.12.2014

Poprzedni utwór Crystal już omawiałem w którychś z poprzednich postów...
Natomiast drugi utwór bass drum i screch jest ogień....bassdrum moje gusta ;P
Kick to powiem że czuć na Schranz nawet... taki undergroundowy w tym kierunku jest ....to tak moim zdaniem... ;)

i plusik za ten bassdrum myśle że pójdzie i screch..


RE: Thunder - Crystal Cloud +1 - Adamzzz - 4.12.2014

Head, nie bij, ale pierwszy motyw jakoś mi nie podszedł :( Sound design i aranżacja jest na super poziomie tylko no wiesz.. jak dla mnie melo ciut monotonne. Nie wszystko się musi podobać tak? No hard feelings m8 xD
Natomiast drugi kawałek przedni. Kocham takie schranzowe klimaty (w sumie nie wiem czemu, przecie to tylko szum i bas xD) a skrecze świetnie wpasowują się pod bardziej hardstylowy klimat. Świetne połączenie gatunków z Twojej strony.
Ode mnie masz 4 za pierwszy i 5 za drugi co razem dodane a potem podzielone na 2 wychodzi 4,5 czyli to daje Ci 5 xD
Aha i tak jak inni mówią, promuj się stary! Może Ci się jeszcze uda zostać tą gwiazdą Q-dencu czy B2S'a ;) Masz naprawdę spore szanse (0% sarkazmu)
Pozdro i wszystkiego dobrego xD


RE: Thunder - Crystal Cloud +1 - Spidfirerz - 5.12.2014

Bardzo dobry Truck :D pokazales poziom ;) przypadl mi do uszu motyw tego wala , aż sobie pobralem xD kick nie twój ale kiedyś napewno taki wykrecisz. ;) Jak wszyscy wiemy dużo trzeba roboty wsadzić w tworzenie kicka :) pozdrawiam


RE: Thunder - Crystal Cloud +1 - Hola Flavio - 7.12.2014

Ooo :D Numer bardzo mi siedzi! Lead faktycznie troszkę za suchy. No i klimat paluszki lizać. Taki HS lubię :D


RE: Thunder - Crystal Cloud +1 - mario995 - 23.12.2014

Fajne brzmienie
Lead zupełnie spoko
Brawo :)


RE: Thunder - Crystal Cloud +1 - Head - 23.12.2014

Trochę późno ale:
(1.12.2014, 20:25)OldscoolProject napisał(a): Na prawde melodia i klimat wyśmienity... dla tego porwałem się na remix choc nie słyszałem finalnej wersji :D
(...)
Przyczepie sie tylko do kicka ze nie twój, mysle ze mógłbys zrobic podobny :P

No właśnie nw czy bym wykręcił, może niedługo... Twój remix genialny mimo że składany w ciemno :)


(2.12.2014, 15:13)woziu122 napisał(a): Ulala mr Headwave, uderzamy w klimaty cukierkowe? :D
Nie no zartuje, zawsze mi sie kojarzysz z ciezkim stylem wiec ten kawalek troche z innej paki ale okej, trzeba sie rozwijac.

Takie chwilowe rozwiązanie xd najpierw wpadła mi melodia z 2 climaxa a potem już poleciało :) nie martw się, zostaje w ciężkim klimacie - hard ma być hard i kropka ;P


(4.12.2014, 15:11)Adamzzz napisał(a): Head, nie bij, ale pierwszy motyw jakoś mi nie podszedł :(
(...)
Aha i tak jak inni mówią, promuj się stary! Może Ci się jeszcze uda zostać tą gwiazdą Q-dencu czy B2S'a ;) Masz naprawdę spore szanse (0% sarkazmu)

hehe w sumie fajne uczucie jak się komuś nie podoba xd co do promo to myślę, że za wcześnie, brakuje mi jeszcze do poziomu z którego chcę wystartować, ale...mam plany co do 2015 xd

Wszyscy napisał(a):Suchy lead
Już tak się obsłuchałem, że nie zwracałem na to uwagi, myślę, że trochę reverbu załatwiłoby tu sprawę.

Dzięki wszystkim za te ciepłe komentarze :) Czekam na wasze tracki szczególnie z działu Hard xd
Pzdr !