MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
ELECTRONICA Orionage - Vibration - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: ELECTRONICA Orionage - Vibration (/temat-electronica-orionage-vibration)



Orionage - Vibration - Orionage - 1.12.2014

Witam serdecznie, ostatnio skupiłem się na modyfikacji stylu i zrobieniu porządku w melodii. Oto efekt. Mam nadzieję, że przypadnie komuś do gustu.




RE: Orionage - Vibration - R3haB - 5.12.2014

Mroczny klimat, ładnie to wszystko się zgrywa. Clap za to okropny, potem już na szczęście bass zaczyna robić swoje, podoba mi się jego brzmienie. Raczej nie mam zastrzeżeń, ale motyw mnie nie porwał.


RE: Orionage - Vibration - Satesla - 5.12.2014

Mnie natomiast porwalo :) Mega klimat, mroczny :D opowiada jakas historie, dla mnie luxus. Od 1;50 swietnie gra, dobra robota :D


RE: Orionage - Vibration - Orionage - 6.12.2014

Dzięki serdeczne za opinie :) R3haB czy możesz bardziej rozwinąć swoją sugestię dot. czegoś, co określiłeś jako Clap, bo nie do końca ją rozumiem?


RE: Orionage - Vibration - Tomi - 6.12.2014

Interesujące, aż muszę przez Ciebie xd sobie zapodać Kate Bush



RE: Orionage - Vibration - Orionage - 6.12.2014

No właśnie Tomi, szukam też wokalu do tego kawałka ale idzie jak po grudzie.. no ni chuchuszki nie mogę znaleźć nikogo, kto by chociaż spróbował. Ale zwalam to na fatum, które wisi nade mną od pewnego czasu.
Może poleci kto jakiegoś czarnoksiężnika?


RE: Orionage - Vibration - Intransitive - 6.12.2014

Rzeczywiście perkusja pozostawia sporo do życzenia, np. efekty na nią nałożone mocno "postarzają" utwór, choć możliwe, że taki oldschool to celowy zabieg... W każdym razie ja tam słyszałbym parkusję a'la Tycho. Właściwie to mało jej do tego brakuje, ale diabeł tkwi w szczegółach. Piszę o tym wszystkim bo kawałek ma niesamowity klimat i bardzo dobre zestawienie dźwięków. Gdyby dopieścić tę perkę, byłoby pięknie... teraz jest bardzo dobrze:) Pozdro


RE: Orionage - Vibration - Orionage - 6.12.2014

Ok, faktycznie robiąc porównanie lepszej perkusji z poprzednią na mikserze wirtualnego dj'a jest wyraźna różnica. Załączam wersję number zwei: (tylko uprzedzam, że jakość dźwięku na zippyshare jest nie za dobra..)
[zs]http://www62.zippyshare.com/v/44831759/file.html[/zs]


RE: Orionage - Vibration - Tomi - 6.12.2014

(6.12.2014, 13:44)Orionage napisał(a): No właśnie Tomi, szukam też wokalu do tego kawałka ale idzie jak po grudzie.. no ni chuchuszki nie mogę znaleźć nikogo, kto by chociaż spróbował. Ale zwalam to na fatum, które wisi nade mną od pewnego czasu.
Może poleci kto jakiegoś czarnoksiężnika?

Jakiego wokalu szukasz?


RE: Orionage - Vibration - Orionage - 6.12.2014

Wiesz, w zasadzie chyba nie ma to znaczenia, czy będzie to wokal żeński czy męski, bo w obu przypadkach może to zabrzmieć dobrze. Nie chodzi mi o jakieś wstawki housowe tylko o zaśpiewanie schematu typu zwrotka-refren-zwrotka. W tym momencie gadam z panną, która jak twierdzi wchodzi tylko w taką współpracę, która przynosi zyski, i ja to doskonale rozumiem. Chyba nie ma lepszego sposobu na zarobienie pieniędzy na muzyce niż znalezienie miejsca, w którym będą chcieli twoją muzykę puścić. Tylko taka komercjalizacja od razu odbija się na utworach i dlatego tak trudno znaleźć kogoś, kto będzie chciał po prostu robić muzykę dla przyjemności i wtedy, gdy materiał będzie już gotowy i będzie pochodził prosto z serca, a nie z wyrachowania wyjść z tym na zewnątrz : )


RE: Orionage - Vibration - Tomi - 6.12.2014

(6.12.2014, 17:29)Orionage napisał(a): Wiesz, w zasadzie chyba nie ma to znaczenia, czy będzie to wokal żeński czy męski, bo w obu przypadkach może to zabrzmieć dobrze. Nie chodzi mi o jakieś wstawki housowe tylko o zaśpiewanie schematu typu zwrotka-refren-zwrotka. W tym momencie gadam z panną, która jak twierdzi wchodzi tylko w taką współpracę, która przynosi zyski, i ja to doskonale rozumiem. Chyba nie ma lepszego sposobu na zarobienie pieniędzy na muzyce niż znalezienie miejsca, w którym będą chcieli twoją muzykę puścić. Tylko taka komercjalizacja od razu odbija się na utworach i dlatego tak trudno znaleźć kogoś, kto będzie chciał po prostu robić muzykę dla przyjemności i wtedy, gdy materiał będzie już gotowy i będzie pochodził prosto z serca, a nie z wyrachowania wyjść z tym na zewnątrz : )

Wokal w numerze, to tak jak wisienka na torciku :) http://musicproducers.pl/temat-szukam-fajnej-stony-z-wokalami


RE: Orionage - Vibration - R3haB - 6.12.2014

(6.12.2014, 10:17)Orionage napisał(a): Dzięki serdeczne za opinie :) R3haB czy możesz bardziej rozwinąć swoją sugestię dot. czegoś, co określiłeś jako Clap, bo nie do końca ją rozumiem?

Clapem nazwałem dźwięk wchodzący w 0:42, faktycznie mogło Cię to trochę zmylić, więc przepraszam ;)


RE: Orionage - Vibration - Orionage - 7.12.2014

R3haB spoko :) Tomi dzięki za temat, pewnie coś wyszperam :)


RE: Orionage - Vibration - Zirds - 7.12.2014

Świetnie to brzmi. Bas przypomina mi Depeche Mode - It's No Good. Ogólnie fajnie, jest ciemno, ale nie mrocznie.


RE: Orionage - Vibration - shadowfinder - 8.12.2014

to piszczenie na poczatku troche denerwujace, ale bass arp fajny (obiznylbym tylko troche wolumen bassu). Tomy super, absolutnie w klimacie! Bardzo mi sie podoba zmiana rytmu na 1:54 oraz jak sie wtedy bass rozwija, to jest najlepszy moment kawalku. Ogolnie spodobal mi sie utwor, ma pewien klimat w sobie, pewna oryginalnosc, co juz niestety slysze coraz rzadziej na tym forum...


RE: Orionage - Vibration - Orionage - 8.12.2014

Dzięki Shadowfinder. Tak, to piszczenie bierze się z tego, że nie znalazłem u siebie żadnych dobrych stringsów :/
a powinna być tam wstawka z dobrego efektu tego typu. Na pewno muszę się tego pozbyć. Może polecisz mi jakiś darmowy vst albo jakiś niedrogi efekt dla skrzypiec? Używam Matnitrona, ale nie ma tej mocy, którą widzę w tym kawałku. Ewentualnie jak ktoś ma taki efekt i może mi dograć kilka dźwięków to byłbym bardzo wdzięczny :) Tak to właśnie jest, jak człowiek sprzeda pianino i keyboard i później wali się w głowę po co to było..


RE: Orionage - Vibration - proph3t88 - 9.12.2014

Początek jak z Archiwum X :) a reszta płynna :) fajna ale ta perkusja coś mi nie pasuje :) ogólnie na plus i ok :)


RE: Orionage - Vibration - Phil Wardeski - 13.12.2014

A więc tak. Całkiem ciekawy pomysł, podoba mi się lecz trochę bym tutaj pozmieniał, a mianowicie:
-dźwięk wchodzący w 0:10 mi nie pasuje do reszty, lepiej by pasowało coś ala gitara elektryczna
-dźwięk zaczynający się w 1:44 też mi nie do końca pasuje, ale może być
-wyrzucić trochę perkusje na przód, by była bardziej słyszalna i "wyostrzona"
-zmienić kicka, bo niestety brzmi jak sampelek :D
(To tylko moja opinia) +mam wrażenie że słaby miks wyszedł ;c
Natomiast bardzo chwytliwa melodia i ambitny pomysł sprawiają, że jest to niezły kawałek. :D


RE: Orionage - Vibration - aqmoolator - 10.05.2015

Jest to muzyka w klimacie jaki zdecydowanie preferuję. Sporo elektronicznych brzmień i ładnie ułożona harmonia. Klimat gdzieś u schyłku lat 80. Co akurat dla mnie jest wielkim plusem. Nieskomplikowana, ale naprawdę przyjemna kompozycja.