MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? [Rozwiązane] - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? [Rozwiązane] (/temat-co-wybrac-interfejs-audio-zewnetrzna-karta-dzwiekowa-rozwiazane)



Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? [Rozwiązane] - TheNY - 2.12.2014

Witam :)
Jakiś czas temu kupiłem laptopa, bo stacjonarka swoje lata już ma i muliła przy grubszych projektach. Do tej pory jako odsłuch służyły mi zwykłe głośniki soniacza. Teraz mam zamiar zainwestować hajsy w rzeczy związane z produkcją. W najbliższym czasie zamierzam tworzyć na słuchawkach na które planuję wydać 300 do 500zł maks. Ale z czasem będę odkładał także na monitory. Póki co mam tylko te głośniki. No i wiadomo jak to jest z zintegrowaną kartą dzwiękową w lapkach. Będę potrzebował zewnętrzną kartę dzwiękową/interfejs audio. Wiadomo, że nie kupię wszystkiego od razu, bo to wszystko kosztuje. Myślę, że najlepiej będzie jak kupię najpierw słuchawki i do następnej wypłaty będę hulał na zintegrowanej karcie. Potem mogę dokupić kartę zewnętrzną lub interfejs audio. No i pytanie co wybrać? Czy biorąc pod uwagę to, że przez najbliższe pół roku będę tworzył na słuchawkach i później dokupię monitory i być może kontroler midi lepiej zainwestować w interfejs audio? Czy zakup interfejsu ma sens skoro będę miał zintegrowaną kartę? Czy muszę zainwestować i w interfejs i zewnętrzną kartę dzwiękową?


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - Zirds - 2.12.2014

Interfejs=karta dźwiękowa. Polecam zajrzeć do działu sprzęt.


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - TheNY - 2.12.2014

Ok, dzięki za odpowiedź :) Poczytam sobie na temat interfejsów i poszukam odpowiedniego pod siebie. Tylko jeszcze tak żebym nie miał wątpliwości, że źle wydam hajs - co wy byście zrobili w mojej sytuacji? Czy po zakupie słuchawek następną rzeczą jaką powinienem zrobić to zakupić interfejs audio? Czy będzie mi on potrzebny do pracy na słuchawkach i czy jak go kupię to odczuję ewidentną różnicę w porównaniu do pracy bez niego? Czy może potrzebuję w ogóle czegoś innego by słuchawki zostały w pełni wykorzystane i mógłbym komfortowo dłubać w DAWie?


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - wnuki1990 - 5.12.2014

Polecam Focusrite Starlett 2i2, samjestem posiadaczem i jestemz niego zadowolony. Używam go głównie do nagrywania wokalu i efekty są spoko. Co do jakości to wiadomo nie myśl że jak podepniesz pod niego mikrofon od skype to dzieki niemu uzyskasz studyjną jakość :D ale dla porownania korzystam z majka poj za około 300 zł (czyli generalnie szit w świecie majków pojemnościowych) to jak go miałem podpiętego po mixer BEHRINGER za jakieś 250 zł a potem zainwestowałem w w/w interejs to podpinając tego samego majka jakość była o niebo lepsza, cena interfejsu to ok 550 zł. Polecam


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - TheNY - 9.01.2015

Nadszedł czas kupna interfejsu. 2i2 biorę pod uwagę na pewno, ale zdaję sobie sprawę, że nie jest mi taki potrzebny, bo interfejs będzie mi potrzebny tylko przy pracy z DAWem wyłącznie do produkcji. Podłącze do niego monitory i słuchawki. Nie będę nawet nagrywał wokalu, dlatego bardziej rozważam focusrite scarlett solo. Widzę, że posiada jedno wejście mikrofonowe, a nie dwa jak 2i2, co dla mnie nie ma znaczenia. Bardzo zależy mi na jednoczesnym odsłuchu na monitorach i słuchawkach. Z tego co wiem 2i2 taką opcję posiada. Nie wiem jak jest z Solo. Wie ktoś może czy ten interfejs ma taką opcję? Albo zna ktoś jakieś inne interfejsy poniżej 500zł posiadające taką opcję? Bardzo bym prosił o pomoc :)


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - weedplay - 10.01.2015

Może Tascam US-144 MKII ?


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - TheNY - 10.01.2015

Eee w tej cenie to brałbym sprawdzonego i cieszącego się dobrymi opiniami focusrite 2i2. Tylko cały czas zastanawia mnie focusrite scarlett solo. Tylko nie wiem jak jest właśnie z tym jednoczesnym odsłuchem, bo technicznie (jakość preampów itp.) myślę, że jest to samo co w 2i2 ...


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - formal - 10.01.2015

przeciez zobacz jakie solo na wtyki na monitory, najzwyklejsze czincze (niesymetryczne) :D jak sie nad tymi 2 modelami tylko zastanawiasz to bierz 2i2, on ma przynajmniej TRS
mozesz jeszcze rozwazyc presonus audiobox


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - TheNY - 10.01.2015

O dzięki, nie zwróciłem na to uwagi. Czyli minus dla Solo. Nie ograniczam się tylko do focusrite. Właśnie brałem pod uwagę presonusa audiobox usb. I raczej na tą chwilę stawiam na niego, bo jest prawie 200zł tańszy od 2i2. Czy 2i2 ma jakiś plus względem audioboxa usb, który jest wart tych 180zł? Biorąc pod uwagę to, że interfejs będzie mi służył tylko do lepszej reprodukcji dzwięku przy pracy na monitorach i słuchawkach ( ewentualnie w przyszłości do nagrywania gitary elektrycznej, bo znajomy ma zamiar zainwestować i się uczyć) Nie chcę przepłacać, ale jeżeli warto w moim przypadku dorzucić te 180zł to mogę dać tyle za 2i2. Zwłaszcza, że będzie to mój pierwszy i najprawdobodobniej ostatni interfejs ;)


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - formal - 10.01.2015

ja mam 2i2 nie testowalem presonusa wiec nie moge jako tako porownac. ale na goglach masz milion takich porownan. jeszcze mozesz pomyslec nad Steinberg UR22, tanszy niz 2i2.


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - Zirds - 10.01.2015

(10.01.2015, 16:11)TheNY napisał(a): O dzięki, nie zwróciłem na to uwagi. Czyli minus dla Solo. Nie ograniczam się tylko do focusrite. Właśnie brałem pod uwagę presonusa audiobox usb. I raczej na tą chwilę stawiam na niego, bo jest prawie 200zł tańszy od 2i2. Czy 2i2 ma jakiś plus względem audioboxa usb, który jest wart tych 180zł? Biorąc pod uwagę to, że interfejs będzie mi służył tylko do lepszej reprodukcji dzwięku przy pracy na monitorach i słuchawkach ( ewentualnie w przyszłości do nagrywania gitary elektrycznej, bo znajomy ma zamiar zainwestować i się uczyć) Nie chcę przepłacać, ale jeżeli warto w moim przypadku dorzucić te 180zł to mogę dać tyle za 2i2. Zwłaszcza, że będzie to mój pierwszy i najprawdobodobniej ostatni interfejs ;)

Pamiętaj o tym, że interfejs audio z niższej półki może generować szum lub zmieniać brzmienie (podbijać niektóre częstotliwości).
Warto poczytać opinie w internecie na temat tych interfejsów, ale z mojej strony wiem, że Presonus jak o Scarlett w cenie do powiedzmy 700 zł są na tym samym poziomie.


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - TheNY - 10.01.2015

Hmm ... poczytałem i opinie bardzo podzielone. Może trochę na plus 2i2. Korzystał ktoś może z Presonusa Audiobox USB? Występują jakieś szumy czy inne rzeczy uciążliwe w tym urządzeniu? Bo spotkałem się i z takimi wypowiedziami. Ma on także dużo pozytywnych opinii. Sugerując się ogólnymi opiniami na temat interfejsów niby nie zauważymy różnicy w odsłuchu np. z monitorów, ale znalazłem choćby taką wypowiedź:
"Focusrite Scarlett 2i2 to bardzo dobry interface jak nie najlepszy w tym przedziale cenowym, ale to już kwestia gustu ucha posiadacza bo jeśli lubisz bardziej oldschool'owe brzmienie to zapewni Ci je Presonus Audiobox ale jak pisałem wyżej jest to kwestią gustu i nie każdemu podoba się wszystko" Czyli to jaki wybiorę interfejs będzie miało wpływ na to co będę słyszał z monitorów ( a w efekcie na mix)?


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - polishguitarist - 13.01.2015

Ja używam E-MU 0204 i jak na razie (odpukać) nie miałem problemów więc POLECAM.


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - Zirds - 13.01.2015

Sam posiadałem EMU0404, ale trzeszczały po latach potencjometry więc sprzedałem.


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - polishguitarist - 13.01.2015

Z E-mu ludzie mają ogólnie problemy ze sterownikami i tego najbardziej się bałem przed zakupem. Mnie osobiście przekonała po prostu jakość rejestracji dźwięku...


RE: Co wybrać (interfejs audio/zewnętrzna karta dzwiękowa)? - TheNY - 14.01.2015

Ok, dzięki za odpowiedzi :) zdecydowałem się na jednak na focusrite 2i2 :)