MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
StalkerCell - Behaviour (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: StalkerCell - Behaviour (Original Mix) (/temat-stalkercell-behaviour-original-mix)



StalkerCell - Behaviour (Original Mix) - STLKR CLL - 4.12.2014

Oto nowy traczek, w klimatach electro house. Wiem, że bardzo dużo trzeba poprawić, chciałbym go jeszcze trochę rozbudować, ale niestety lapek jest za słaby, by to wszystko pociągnąć. Tak więc oceniajcie :P




RE: StalkerCell - Behaviour (Original Mix) - Wizzardius - 4.12.2014

Widze na forum sie troche udzielasz, kminisz co zrobić by ZROBIĆ i jak zrobić "dobry wałek", co więcej napisałes "electro house" - więc mówie "nie pozostało mi nic innego niż przesłuchanie tego tu ;D"
Zacznijmy od intra: Według mnie brzmi bardzo spoko, ale staraj się intra urozmaicać, więcej elementów FXów pierdół i tego całego syfu. Teraz jest juz WEDŁUG MNIE dobrze, ale wciąż nad tym pracuj żeby było nie bardzo dobrze, a idealnie. Czyli tak:

Kończy się intro. Jesteśmy w 1:00. Wchodzi synth - fajnie brzmi, ale troche pusto tam, brakuje czegoś. jakiegoś downliftera dłuższego. Sam nie wiem czego, Twój wałek - kmiń czego ;d Od 1:30 wchodzi... lead? Melodia strasznie słaba, bez polotu. I wciąż troche pusto. Pomieszaj tam jakieś różne elementy. Ma się coś dziać. Dalej mamy build up. Wciąż mało elementów. Trzeba czuć, że wchodzi build up. Ja często na samym początku build upa daje subbas który schodzi piczem w dół.
http://musicproducers.pl/temat-electro-house-wizzardius-crunch-it-demo
tutaj od 0:45 np ;d
Dużo artystów robi podobnie. Snare też średnio pasuje, powinien mieć mniejsze uderzenie a więcej wysokich/średnich. Ma się tam wtapiać, a nie być głównym elementem.
Drop. Masz dobry patent na niego. Daj mi presety + midi a pokaże Ci jak zrobić z tego prawdziwą klubową jebanine. Jest dobrze, ale wciąż mało mocy.
Skoro masz taki drop, big roomowy, to breaka/intro powinieneś mieć mega pełnego tłustego, tak, żeby to wszystko ze sobą kontrastowało a u Cb wszędzie panuje mniej więcej taki sam poziom energii. Niby jest drop, wiadomo, że to drop, ale jednak nie czuć tego kontrastu tego pierdolnięcia. (lecz synthy i sam pomysł mają mega potencjał na mega mega jebnięcie)

Powiem tylko tyle, że raczej jesteś na dobrej drodze. Podejrzewam, że masz w głowie troche mętlik i bałagan - jak to wszystko zrobić, jak balansować energią, czym wypełnić pustke, jak uzyskać moc. Też tak miałem. Powiem więcej, mam nadal - ale troche mniej niż kiedyś. Polecam słuchać beatportu dział electro house. Albo wgl jakiejkolwiek dobrej klubowe jebaniny :D Jak masz pytania czy coś, to zapraszam na PW. Albo pisz tutaj ;d Jak serio chcesz, żebym pokombinował u sb cos z tym dropem to ślij wszystko na PW.


RE: StalkerCell - Behaviour (Original Mix) - STLKR CLL - 5.12.2014

Nie spodziewałem się, że będzie aż tak dobrze :D W sumie ten track jest tak jakby "czelendżem", który dał mi znajomy - chciał electro house, a ja niestety na "zamówienie" robić nie umie xD Poza tym dla mnie ciężko zrobić porządny, ryjący electro houseowy bas :P

Jeżeli o melodie chodzi, to nie chcę babrać się w akordy (na razie oczywiście :D), bo znów fałsze będą. Tego chcę uniknąć.

W sumie, Twoja pomoc się przyda, oczywiście. Chyba ty jedyny kierujesz się w electro housie "szerzej", nie? :)

Dzięki za opinię.


RE: StalkerCell - Behaviour (Original Mix) - Wizzardius - 5.12.2014

Weź no wyślij mi na PW cały materiał z dropu. Presety i MIDKI ;d Serio mam ochote coś z tego wymodzić. Tą melodie od 2:53 też zapodaj(preset dźwięku też). Zainspirowałeś mnie tym wałkiem. Jak mi coś wyjdzie to będe się z Tobą kontaktował :D
A jeśli chodzi o electro house, to bardziej ogarniam melbourne bounce i big roomy(można te gatunki uznac za podgatunki electro housu, tak myśle). Najczęściej mi wychodzi jakiś mix tego i tego.
Bo taki oldschoolowy, prawilny electro house to raczej coś takiego jak kolega Revnotes ostatnio zapodał

A w takim czymś już się za bardzo nie obeznaje ;d
(choć mam zamiar coś za jakiś czas w podobnych klimat pokminić)
Ale rzeczywiście jeszcze na forum nie spotkałem osoby która by miała zajawke podobną do mojej (na muzyke klubową) ;d A może sie ukrywają ziomeczky po jaskiniach :D


RE: StalkerCell - Behaviour (Original Mix) - djbesiky - 5.12.2014

Myślę, że jest dobrze uziemiony ma daleko od kilku rzeczy tam doskonałe winy ... idziesz w dobrym kierunku, po prostu dalej


RE: StalkerCell - Behaviour (Original Mix) - STLKR CLL - 5.12.2014

@Wizz - mnie ten typowy electro-house też zbytnio nie kręci :D Najbardziej z tych e-h podoba mi się styl Borgeousa - w refrenie coś na styl saw'a/square'a/"rwącego" basu... kręci mnie to :)

Poza tym - nie wkręcasz mnie? Serialnie mój track cię zainspirował? Jak tak, to chyba centralnie coś się zmieniło na "+" w moich utworach <hehe>


RE: StalkerCell - Behaviour (Original Mix) - Revnotes - 5.12.2014

Intro brzmi całkiem składnie, chociaż mogłoby bardziej rozpędzać, wprowadzić w klimat. Niestety gorzej wygląda to w breaku, melodia jest słabiutka sama w sobie i chyba tutaj wiele nie zdziałasz, poza tym jest sucho, brakuje ruchu. Podoba mi się ten wysterowany synth w dropie, ale też trzeba by nad tym popracować, żeby nabrało rumieńców.

Moim zdaniem słychać postęp, co na pewno Cię ucieszy, jednak to jeszcze wciąż muzyczna piaskownica. Sporo pracuj nad motywami, jeżeli to Ci pomaga, podglądaj innych, bo ten element najbardziej kuleje.


RE: StalkerCell - Behaviour (Original Mix) - ProCkers - 6.12.2014

Z całego kawałka dla mnie najlepsze jest intro, mimo tego że i tak jest średnie ;) Melodia i break są, słabe. Melodia nie ma tego czegoś, żeby porwała słuchacza, nie ma polotu. Jest bo jest i tyle. Ogólnie konstrukcja breaka słabo wprowadza nastrój przed dropem. No i drop. Nie wiem, czy taki był twój zamysł, czy tak wyszło, ale czego główny wobble dropu brzmi jakby miał obcięte wszystkie średnie i niskie częstotliwości? Mi się to nie podoba. Drop nie ma tej mocy. Nie ma pier*olnięcia, że bym chciał wstać i skakać :D Słabo jest jak dla mnie. Druga część kawałka to samo :)
Popracuj nad tym jeszcze.


RE: StalkerCell - Behaviour (Original Mix) - Mich - 6.12.2014

Fajna perka w intrze, samo intro dobrze wykonane.
Sama barwa tego dźwięku w 1szym breakdownie jest dobra. Pomysł dogrania tego pianinka też dobry, ale ta melodia jest po prostu słaba :D
Drop słabo pasuje do reszty, generalnie kawałek jest niespójny, niektóre pomysły ok, ale jako całość to nie gra.
No i pracuj nad chwytliwym motywem ;)


RE: StalkerCell - Behaviour (Original Mix) - Audionectic - 6.12.2014

Zgodzę się że jest postęp.Nie zauwazył nikt fałszów.Bo ich nie ma w końcu:)
Może i nie ma fajerwerków ale jest progres i to się liczy.Podglądaj i słuchaj ulubionych artystów "uchem producenta"zwracaj uwagę jakich oni dokonują rozwiązań aby numery nie były puste i budowały odpowiednie napięcie.Strona techniczna tez jest b. ważna i nie ma kompromisu raczej w tego typu stylistyce.Musi być żyleta :)
Wiec tutki i jedziesz dalej do następnego poziomu.


RE: StalkerCell - Behaviour (Original Mix) - Wizzardius - 6.12.2014

(5.12.2014, 17:07)StalkerCell napisał(a): Poza tym - nie wkręcasz mnie? Serialnie mój track cię zainspirował? Jak tak, to chyba centralnie coś się zmieniło na "+" w moich utworach <hehe>

Nie, nie wkrecam Cie. Twój track serio mnie zainspirowal. Gdy tylko skoncze "Crunch It" sprobuje cos wykminic z tym co mi wyslales. :))