MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
PROG. Valter B - Never Forget (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: PROG. Valter B - Never Forget (Original Mix) (/temat-progressive-valter-b-never-forget-original-mix)



Valter B - Never Forget (Original Mix) - ValterB - 12.12.2014

Witam. Jest to mój pierwszy kawałek w takim wykonaniu, taki progressive trance bardziej. Chciałem spróbować czegoś innego niż zwykle, z góry dzięki za opinie i pozdrawiam. :)




RE: Valter B - Never Forget (Original Mix) - Herman - 12.12.2014

Trance to raczej nie takie tempo, ogólnie za wolne troche. Dzwięki poza jednym fx'em bardzo dobre, podobają mi się.


RE: Valter B - Never Forget (Original Mix) - ValterB - 12.12.2014

Utwór stworzyłem w 128 BPM więc mieści się że tak powiem w ramach Trance np. Progressive, nie każdy Trance to 138 BPM :) Pozdrawiam


RE: Valter B - Never Forget (Original Mix) - R3haB - 12.12.2014

Ładnie zacząłeś kawałek, ale brzmienie tego arpa późniejszego trochę zawadza (od 0:46). Słychać progresywne brzmienie, utwór rozkręca się powoli i stopniowo, co jest dużym plusem. Break brzmi trochę jak z innej piosenki, ale dźwiękowo jest wkomponowany w miarę dobrze. Niestety, fx, który wszedł od 4:01, jest fatalny i niestety nie pasuje w ogóle, powiedziałbym nawet że wstawiony trochę amatorsko. Przejście do dropa też trochę za długie, i ogólnie jakoś tak w nieodpowiednim momencie on wszedł. Cóż, mogłeś trochę urozmaicić motyw główny, dodać trochę mocy, której niestety w tym kawałku mi zabrakło. Progressive trance nie oznacza, że wszystko musi być opływowe, drop powinien nawet trochę kopnąć. Kawałek fajny, ale mi nie spodobał się zarówno technicznie, jak i melodycznie, kwestia gustu. Umiesz wypełnić tło, więc to też jest zaletą. Pracuj dalej i na pewno będzie wszystko jak należy, pozdrawiam!


RE: Valter B - Never Forget (Original Mix) - Revnotes - 12.12.2014

Brakuje m i jakiegoś napięcia, kompletnie mnie nie chwycił ten motyw, choć w breaku zaczynałem to czuć. Moim zdaniem taki średniaczek, za mało się tutaj dzieje, żebym się w tej muzyce zakochał, ale wykonanie jest na wysokim poziomie i na pewno nie jednemu się spodoba.


RE: Valter B - Never Forget (Original Mix) - Maison - 13.12.2014

Początek jak najbardziej na + podoba mi się, melodia też bardzo przyjemna, ogólnie dzwięki ładnie dobrane, ale trochę malo się dzieje, technicznie widać ze znasz się na rzeczy. Teraz to co mi się nie podoba to na pewno ten fx 4:05 żle brzmi , druga sprawa to tempo ciut szybsze , ode mnie całościowo 4/5


RE: Valter B - Never Forget (Original Mix) - ValterB - 13.12.2014

Dzięki Panowie za szczere słowa, postaram się wziąć Wasze rady do serca i następnym razem stworzyć coś lepszego. Pozdrawiam :)


RE: Valter B - Never Forget (Original Mix) - cinekkk1 - 13.12.2014

Początek fajny, perka brzmi ok :) Później wchodzi też soczysty kick :) Intro ogólnie spokojne, i nie jest nawet złe. Wszystko tu jest w miarę solidne, słucha się dosyć przyjemnie, może mi tu brakuje tylko jakiejś bardziej intrygującej melodii.


RE: Valter B - Never Forget (Original Mix) - Rafau - 14.12.2014

Jak Panowie wyżej, początek fajny. Brzmi na prawdę nieźle. Przyjemnie się rozkręca. Niektóre dźwięki jednak nie pasują do końca, pomyślałbym nad aranżem lepiej. Tło fajnie wypełnione.

4/5

Trance to i w 124 chyba gdzieś mi się obijał więc to tym bardziej może być ;P


RE: Valter B - Never Forget (Original Mix) - Łukasz - 17.12.2014

No dobra jedziemy :)

Kick ładnie łupie, loopy po panoramie rozstawione na razie wchodzi gładko.
Trochę się zawiodłem na przejściu bo mogło być bardziej progressive trancowe czyli troche uspokojenia. Bassik w miarę przyjemny. Trochę denerwujące powtarzające się synthy są wypiernicz bo wkurzają monotonia.
Crash troche za wysoki. Pady ujdą w tłoku chociaż mogłyby być bardziej deep jak dla mnie.
od 3:00 co to ma być ? ? przejście ?? kompletnie tam nie pasuje zrobione tylko dla bajeru bardziej przeszkadza niż poprawia cokolwiek. Melodia spokojna stonowana jednak strasznie dużo elementów bierze udział tam trochę jest swoisty chaos. Build up to jak dla mnie połączenie upliftu i progressive'u bo nie wiem co chciałeś osiągnąć.
Main part mnie nie powalił a tylko utwirdził w przekonaniu że musisz sporo popracować nad aranżacją jeszcze. Niektóre elementy nie łączą się ze sobą za bardzo. Przejścia i efekty także. Troszeczkę też bym skrócił utwór ;)

Pozdrawiam


RE: Valter B - Never Forget (Original Mix) - ValterB - 17.12.2014

Wielkie dzięki za konstruktywne oceny, było to moje pierwsze podejście do bardziej progrresive, fakt teraz po Waszych komentarzach zmienił bym dużo, ale następnym razem będzie lepiej. Pozdrawiam ;)