MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
FL STUDIO FL Studio: Dźwięk we wtyczkach - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: POMOC (https://musicproducers.pl/forum-pomoc)
+--- Dział: Hardware / Software (https://musicproducers.pl/forum-hardware-software)
+--- Wątek: FL STUDIO FL Studio: Dźwięk we wtyczkach (/temat-fl-studio-fl-studio-dzwiek-we-wtyczkach)



FL Studio: Dźwięk we wtyczkach - papkin - 23.12.2014

Cześć. Piszę do Was z prośbą o pomoc, sprawa wygląda tak: mam załadowany jakiś synth vsti (32 albo 64), otwieram jego interfejs - wszystko gra. Używam do gry klawiatury, żadnych zewnętrznych sterowników midi. Jednak gdy zmienię choć jeden parametr we wtyczce już nie moge wygenerować dźwięku za pomocą klawiatury, muszę wtedy zamknąć okno wtyczki i jeszcze raz otworzyć - znów działa dopóki nie "dotknę" żadnej gałki. Sprawa tyczy się zarówno wtyczek 64 bitowych takie jak mało znane OBXD (tutaj po zmianie parametru nagłówek okienka z nazwą wtyczki robi się szary, po kliknięciu na niego wtyczka znów działa, ale problem się powtarza) oraz 32 jak Massive (taki wybrałem przy instalacji), gdzie tak jak mówiłem - trzeba zamykać i na nowo otwierać okienko. Ktoś ma jakiś pomysł? Będę na prawdę bardzo wdzięczny za pomoc.

ps. Jeśli mam wklepane midi na jednym z tych syntezatorów, to podczas zmiany parametru gdy midi jest odtwarzane wszystko gra i dźwięk nie wycisza się.


RE: Dźwięk we wtyczkach - Knifeman - 23.12.2014

podpinam się do pytania


RE: Dźwięk we wtyczkach - piral - 24.12.2014

Sprawa dotyczy pewnie wtyczek zewnętrznych. Nie trzeba otwierać okienek jeszcze raz, wystarczy nacisnąć "powierzchnię" na przykład step sequencera, ważne żeby było to okno związane z FLem i wtedy wciskać klawisze.


RE: Dźwięk we wtyczkach - papkin - 24.12.2014

Tak, bo z FLowskimi pluginami taki problem nie występuję. Fakt, takie rozwiązanie jest lepsze (w OBXD wystarczy tylko kliknąć na górną krawędź interfejsu), choć jednak liczyłem, że można ten problem całkowicie rozwiązać ;) Dzięki za odpowiedź.


RE: Dźwięk we wtyczkach - suds - 24.12.2014

nie z każdą wtyczką tak jest. Niektóre efekty też tak działają, nie wiem od czego to zależy.


RE: Dźwięk we wtyczkach - Druii - 24.12.2014

Co prawda może nie jest to rozwiązanie problemu, o jakie Ci pewnie chodzi, ale mi takie problemy skończyły się z dniem kupna klawiatury midi z pokrętłami i suwakami i takie też rozwiązanie polecam.
Nie wyobrażam sobie teraz na dłuższą metę pracy bez tego narzędzia - w przypadku tych problemów, które Ty opisujesz - z odpowiednim sterownikiem(mającym pokrętła i/lub suwaki) możesz kręcić brzmienia na żywo, czy przełączać się między instrumentami bez użycia myszki :).
Coprawda takie ustrojstwo trochę kosztuje, ale w taką poprawę workflow wg mnie warto zainwestować.


RE: Dźwięk we wtyczkach - papkin - 24.12.2014

Właśnie planuje kupno tak czy inaczej jakiegoś sterownika. Dobrze słyszeć, że wtedy już na szczęście problem minie :D
Dzięki za odpowiedź.


RE: Dźwięk we wtyczkach - papkin - 28.12.2014

Znalazłem odp. na innym forum co do rozwiązania tego problemu z syntezatorem Massive.
Zacytuję tu post użytkownika Modruse:
"1. Odpalamy NI Massive w FL Studio.
2. W lewym górnym rogu syntezatora klikamy ikonę trybiku.
3. Z prawej strony mamy napis "Visual" oraz 3 opcje do zaznaczenia. Zaznaczamy opcję: "Don't allow keyboard focus"
4. Klikamy "Save now". Bądź "Save bank" i zapisujemy plik pod dowolną nazwą."