MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Dyskusje (https://musicproducers.pl/forum-dyskusje)
+---- Wątek: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. (/temat-najlepiej-sprzedajace-sie-gatunki-muzyki-do-2014-roku)



Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - Xorbolanid - 27.12.2014

[Obrazek: BEATPORT1.jpg]

Zostawiam, bo znów zgubię ;P

Dubstep już powoli dochodzi do dna. Co ciekawe, Prog House, DNB i Breakbeaty też powoli spadają. Jednak jakie ma to pokrycie z rzeczywistością? Ludzie będą słuchac co im się podoba - to i tak wiadomo.

To wykres popularności w Beatport, i tak. Da się zauwazyć trend "minimalistyczny", jakim cechują się Deep House, Tek House i Techno.


RE: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - Mich - 27.12.2014

To tylko beatport.
Dubstep wiadomo już nie cieszy się taką popularnością jak kiedyś, ale to nie prawda że całkowicie upada, gdyż znaczna część najpopularniejszych utworów po prostu nie jest wydawana na bp, tylko np. na iTunes albo są po prostu darmowe. To samo tyczy się np. Trapu. To po prostu nie jest muzyka "beatportowa", w przeciwieństwie do np House, co nie oznacza że nie jest popularna.


RE: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - K - 28.12.2014

Deep House zdecydowanie wszedł w tym roku na szczyt i to nie tylko na Beatport. Szczerze, słuchanie tego jakoś mnie nie kręci, ale często mam chrapkę zrobić coś spokojniejszego, bo i z miksem wtedy dużo lżej xD


RE: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - papkin - 28.12.2014

Jednak obserwując rynek zauważam, że deep house przeżył już ten boom, bo w pewnym momencie robili go chyba wszyscy, a i dało się wszędzie usłyszeć. Teraz raczej pora albo na tech house albo na jakąś mieszankę house z takimi rytmami jungle/afrykańskimi.


RE: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - R3haB - 28.12.2014

Widziałem ten wykres jakoś niedawno. Jak dla mnie to jest on mało adekwatny do rzeczywistości, bo wiadomo że beatport nie jest jedynym takim źródłem, jak tam napisał Mich. Choć i z kilkoma rzeczami trzeba się zgodzić, bo deep house'u jest sporo, a dubstep ostro spadł. Dziwi mnie wzrost electro, tutaj widziałbym nawet lekki spadek.


RE: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - Xorbolanid - 28.12.2014

Osobiście uświadczam wzrost popularności muzyki minimalistycznej.


RE: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - F.P.P - 28.12.2014

Że deep-y i tech-y szczytują od paru lat można zauważyć. Dla mnie zaskoczeniem jest wzrost trance-u i electro ?. Mały szczyt dnb w 2012 roku można tłumaczyć wysypem paru komercyjnych wersji.


RE: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - suds - 28.12.2014

Nie wiem jak jest na beatporcie, ale co z trapem? wydaje mi się że zajął miejsce dubstepu tak już z rok temu


RE: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - piral - 29.12.2014

Na beatporcie nie ma oddzielnego gatunku dla trapu. Głównie jest przypisywany do hip-hopu, ale czasem też trap jest w dubstepie, electronice a nawet electro housie.


RE: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - Rafau - 29.12.2014

Dla mnie osobiście nie jest to zaskoczeniem. Sam zauważyłem większe parcie obecnie na gatunki techniczne/minimalistyczne. Odnośnie dubstepu wiadomym było, że jest to gatunek o krótkiej żywotności. Era trance skończyła się kilka lat temu i gatunek utrzymuje się raczej na na stałym poziomie, głównie przez osoby które w późniejszym okresie zaczęły tego słuchać. Sam osobiście przestałem interesować się nowościami; bynajmniej tymi z mainstreamu.


RE: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - RaNi/Works - 29.12.2014

Ten wykres już dość dawno widziałem... te wyniki już takie nowe chyba nie są :D


RE: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - Xorbolanid - 29.12.2014

Na zakonczenie roku jak znalazł :D


RE: Najlepiej sprzedające się gatunki muzyki do 2014 roku. - marshin - 29.12.2014

ja uważam że jak ktos jest dobry to i tak znajdzie swojego odbiorce niezależnie od takich czy innych raportów....