MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER Paweł Czerwiński- Sick Vision (Original Mix) - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER Paweł Czerwiński- Sick Vision (Original Mix) (/temat-other-pawel-czerwi%C5%84ski-sick-vision-original-mix)



Paweł Czerwiński- Sick Vision (Original Mix) - Tommy Reid - 28.12.2014

Hmmm..tak sie zastanawiam do jakiego gatunku przypisać to, co właśnie teraz udostępniam. Nie jestem właściwie pewien co to jest. Jest to track bardzo eksperymentalny, połączenie elektorniki, z jakimś techno. Co sądzicie o takim dziele? Ewentualnie gdzie mógłbym to wydać? Jest to track dość oryginalny jak dla mnie. Nie słyszałem czegoś podobnego. Moi rodzice słuchajać tego, pytali mnie co biorę. Hmmm
Pozdrawiam





RE: Paweł Czerwiński- Sick Vision (Original Mix) - R3haB - 28.12.2014

Hmm. Spory dość rezonans nałożyłeś na początkową melodię, może nawet za spory. Wytknę Ci pewien szczegół, mianowicie 1:26, przejście totalnie znikąd, zbyt nagle, zbyt nierówno. Melodia ogólnie słychać że przez trensowca robiona. Ten drop mógłby podejść pod techno, ale ciut za szybko dodajesz po sobie szczegóły i zacząłeś od zbyt zaawansowanej melodii, ten vocal do wymiany, poza tym delay na nim ciągnie się tylko na prawą, co jeszcze bardziej czyni go zbędnym. Tak samo jest z jednym hihatem w drugiej części dropa, znów gra na prawej. Potem już lepiej to brzmi. Motywy w sumie trochę odbiegają od siebie, ale ładnie łączysz to przejściami i potem już to się powtarza i jest dobrze. Outro tam na samym końcu tylko mi się nie spodobało, mógłbyś tak płynnie zwolnić tempo i byłoby jeszcze lepiej.

Ogólnie powtórzę - słychać że robisz Trance, charakterystyczny układ utworu. Warto eksperymentować, dużo rzeczy możesz się wtedy nauczyć i wykorzystać w praktyce, a może nawet iść w tym kierunku. Tutaj radziłbym oczywiście zostać w twoim gatunku. Swoją drogą - fajnie, że chwalisz się rodzicom swoją muzyką, w sumie też tak kiedyś robiłem.

A i właśnie - jedna rzecz mnie w tobie boli. Zauważyłem że ostatnio tylko wstawiasz tematy, nie komentując innym. Zachowujesz się, jakby to ująć, jak pijawka. Miło że chwalisz się swoimi osiągnięciami, ale pamiętaj że jesteś tu też po to, żeby dać trochę swojego doświadczenia dla innych. To tyle, kawałek ogólnie ciekawy. Pozdrawiam!


RE: Paweł Czerwiński- Sick Vision (Original Mix) - Mat.Mor.Raw - 28.12.2014

Gdyby Pink Floyd poszli odważniej w muzykę EDM, mogło by powstać coś w tym kierunku. Takie mam skojarzenie na początek. Kawałek mógłby się sprawdzić w soundtracku do jakiegoś kina moralnego niepokoju. Jest tutaj sporo zakręconych zmian tonacji oraz legatto na długich partiach instrumentu solowego. Tak jakbyś portretował zawiłą psychikę głównego bohatera. Ciekawa kompozycja, przyjemne brzmienie. Gratuluję :)


RE: Paweł Czerwiński- Sick Vision (Original Mix) - abyssMB - 29.12.2014

świetny psychodeliczny kawałek - bardzo ciekawy układ ciągle coś się dzieje, pitche bardzo oryginalne, podobają mi się te ciągłe zmiany - przyśpieszenia i zwolnienia. Gratki .


RE: Paweł Czerwiński- Sick Vision (Original Mix) - Tommy Reid - 29.12.2014

(28.12.2014, 21:37)R3haB napisał(a): A i właśnie - jedna rzecz mnie w tobie boli. Zauważyłem że ostatnio tylko wstawiasz tematy, nie komentując innym. Zachowujesz się, jakby to ująć, jak pijawka. Miło że chwalisz się swoimi osiągnięciami, ale pamiętaj że jesteś tu też po to, żeby dać trochę swojego doświadczenia dla innych [...] Pozdrawiam!

Dzięki R3haB za Twoją ocenę tej pracy, właśnie coś takiego chciałem przeczytać. Zrobiłem kawałek całkowicie eksperymentalny, całkowicie też dla siebie, by móc sprawdzić swoją wyobraźnię muzyczną. Przysiądę w wolnym czasie i wniosę parę poprawek. -
- co do rezonancji, fakt.. jest aż za duża!

Odpowiadając na Twoje słowa, faktycznie mało komentuję prac i postaram się wziąć Twoje słowa bardziej do siebie :) Nie mniej jednak, jest to uzależnione też od czasu jaki posiadam. Strasznie dużo działam muzycznie. Postaram się poprawić! Jeszcze raz dzięki

Pozdrawiam!