MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
Libra Makowski - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Offtop (https://musicproducers.pl/forum-offtop)
+---- Dział: Przedstaw się (https://musicproducers.pl/forum-przedstaw-sie)
+---- Wątek: Libra Makowski (/temat-libra-makowski)



Libra Makowski - libra_makowski - 7.01.2015

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Nazywam się Sebastian Makowski tworzę pod pseudonimem Libra Makowski i jestem producentem muzycznym z Lublina.

Swoją przygodę z muzyką rozpocząłem w roku 1998. Zacząłem od tworzenia muzyki przy użyciu tzw. trackerów muzycznych. Początki jak to zwykle bywa, były trudne i żmudne. Jako osoba bez wykształcenia muzycznego w niektórych momentach „odkrywałem koło na nowo”. Jednakże jak sądzę pozwoliło mu to nie popaść w schematy i pozwoliło wypracowywać swój warsztat.

Szlifując mozolnie umiejętności, poszukując i podpatrując "jak to robią inni" dotarłem do drugiego etapu swojej twórczości. Pod pseudonimem DJ SpeeD zacząłem publikować muzykę w stylu Happy Hardcore. Odniosłem na tym etapie kilka drobnych sukcesów. Jednym z nich była pozytywna recenzja płyty demo i publikacja utworów w nieistniejącym już kultowym magazynie "Techno Party".

Inwestując w sprzęt i oprogramowanie rozpocząłem kolejny etap w swojej karierze producenta muzycznego. Zainteresowania skierowałem w kierunku muzyki techno, experimental, ambient. Z materiału który stworzyłem w tym czasie powstała pierwsza moja płyta: "Elastyka No.3 - Speed your generation". Album został wydany w ramach undergroundowego projektu lubelskiej wytwórni Catech Promotions. W związku z promocją płyty zostałem zaproszony do udzielenia wywiadów w internetowym radiu Radioactive oraz w Akademickim Radiu Centrum w Lublinie w cyklicznej audycji prowadzonej prze Alana White'a pt. Reakcja Techniczna. W tym czasie współpracowałem z Technikum czyli lubelskim projektem sceny muzyki elektronicznej, prowadzącym pod tą samą nazwą portal o clubingu, kulturze techno itp.
Współpracowałem z Muzyga.pl, stroną i forum dla miłośników muzyki elektronicznej również z lubelskiej sceny. Dzięki Muzyga.pl miałem okazję ponownie pojawić się na antenie radia Centrum tym razem w audycji Luizy Staniec - Twoje Demo.

Stałe zbieranie doświadczeń i własna edukacja muzyczna pozwoliły mi wypracować swój własny styl. Postanowiłem nie szufladkować się w ramach konkretnych stylów i zacząłem eksperymentować tworzyć muzykę z całego spektrum muzyki elektronicznej.

W 2009 roku zacząłem promować swoje produkcje na muzycznych portalach społecznościowych pod pseudonimem Libra Makowski.
Pierwszym z takich projektów jest portal jamendo.com na którym opublikował ponad 8 albumów długogrających. Ciepłe przyjęcie twórczości przez społeczność jamendo, dało mi energię do dalszych wytężonych prac nad kolejnymi projektami. Postanowiłem (dzięki również podpowiedziom fanów) założyć profile na portalach bandcamp, reverbnation, facebook. Uruchomiłem dodatkowo swój własny blog artysty na którym publikuję najświeższe informacje o swojej twórczości.

W 2012 skomponowałem i stworzyłem utwory do gry zręcznościowej pt. Aeroman.

W 2013 rozpocząłem współpracę z wokalistką z Meksyku – Araceli Collazo aka Paloma Negra. W 2014 współpracowaliśmy wspólnie w projekcie Hazana. Projekt związany jest z osobą Berethy Corte, meksykanki, która w ramach protestu przeciwko poniżaniu w Australii osób pochodzenia meksykańskiego, przejechała samotnie na rowerze dookoła cały australijski kontynent. Stworzyliśmy wspólnie utwory do filmu dokumentalnego opowiadającego historię Berethy oraz do serii spotkań odbywających się na obszarze całego Meksyku.
Owocem naszych dalszych działań jest wydanie 2 singli – Shy i I can feel you w ramach portalu jamendo. Współpraca rozwija się nadal i zaprowadzi nas nie wiadomo gdzie...


RE: Libra Makowski - OProject - 7.01.2015

Mocna biografia, witamy na forum... mam nadzieję że będziesz z niego czerpał sporo ale również podzielisz się swoim doświadczeniem :)
Czekam na twoje produkcje, zapoznaj się z regulaminem, żeby podzielić się swoją muzyką musisz napisać 10 postów :D
Chętnie posłucham twoich starych happy hardcore'owych produkcji ;)
Pozdro :D


RE: Libra Makowski - sowa - 8.01.2015

Witaj :)


RE: Libra Makowski - Zirds - 8.01.2015

Cześć!
Technikum Mechanizacji Muzyki czy tylko Technikum?


RE: Libra Makowski - Knifeman - 8.01.2015

Biografia bije na głowę

rozgość się na forum


RE: Libra Makowski - libra_makowski - 8.01.2015

Dziękuję serdecznie za miłe przywitanie! Najbardziej cieszy mnie wasze zdrowe podejście bez typowo polskiego zazdroszczenia. Cóż troszkę się tego zebrało ale na pewno na forum znajdują się uczestnicy o większym dorobku...

Cytat:Mocna biografia, witamy na forum... mam nadzieję że będziesz z niego czerpał sporo ale również podzielisz się swoim doświadczeniem Smile
Czekam na twoje produkcje, zapoznaj się z regulaminem, żeby podzielić się swoją muzyką musisz napisać 10 postów Cieszy
Chętnie posłucham twoich starych happy hardcore'owych produkcji

Z wielką chęcią podzielę się swoją twórczością! Oczywiście po napisaniu 10 postów ;). Miłe zaskoczenie jeśli chodzi o HH :D Oczywiście odkopię, podszlifuję i wrzucę na forum (swoją drogą będzie to napewno ciekawe doświadczenie).

Cytat:Cześć!
Technikum Mechanizacji Muzyki czy tylko Technikum?
Technikum i imprez organizowanych w dawnym Hadesie. Wtedy jeszcze jako SpeeD.

Cytat:Biografia bije na głowę rozgość się na forum
Dzięki serdeczne.

Dziękuję jeszcze raz wszystkim za ciepłe przyjęcie!


RE: Libra Makowski - Mat.Mor.Raw - 8.01.2015

Witamy :)
Jestem ciekaw, na jakich trakerach zaczynałeś swoją przygodę z muzykowaniem?


RE: Libra Makowski - libra_makowski - 8.01.2015

Cytat:Witamy Smile
Jestem ciekaw, na jakich trakerach zaczynałeś swoją przygodę z muzykowaniem?

Heh to żadna tajemnica. Trenowałem na Fast Trackerze. Początek na klonie Sound Blastera. Szumy, trzaski i inne przyjemności. Co do samego tworzenia to najpierw tworzyłem cały utwór. Następnie eksportowałem loopy dla poszczególnych instrumentów. Obrabiałem to w SF aby to jakoś brzmiało ale cóż nie były to instrumenty vst ;P i umiejętności były słabiutkie. Wszystkie te loopki wrzucałem do Acida i tam miksowałem. Cóż roboty było przy tym i nie chciało brzmieć jak prof hehe. Miło wspominam czasy, gdy udało mi się dorwać kartę muzyczną Gravis'a Ultrasound. Ci co tworzyli na trackerach wiedzą o co chodzi. Pięknie to grało. Poznałem też kilku ludzików, którzy cudne nuty w fast tracku robili. Ale to już kawał czasu. Później na szczęście trafiłem na FL i pracuję na nim do dziś.


RE: Libra Makowski - Zirds - 10.01.2015

Taa.. demoscena FastTrackerowców na Amidze mi się przypomniała... ja byłem zawsze laik w trackerach. W FF2 zrobiłem parę demek, które nigdy nie ujrzały świata dziennego...

Czemu nie przeskoczyłeś do zabawy w Renoise? Przecież to jeden z najlepszych współczesnych trackerów, który korzysta z VST i innych wtyczek.


RE: Libra Makowski - Mat.Mor.Raw - 10.01.2015

Fajnie, że jest trochę trakerowców na forum. Widzę, że miałeś systematyczny proces miksowania, szacunek.

Ja też swego czasu walczyłem z FastTrackerem, ale nie był dla mnie zbyt wygodny i intuicyjny do tworzenia. Ja wywodzę się ze ścieżki ScreamTracker, tak więc na swojej muzycznej drodze zaliczyłem ScreamTracker2, ScreamTracker3, ImpulseTracker, ModPlug Tracker.... a ostatnio pojawił się OpenMPT (czyli open source'owa wersja ModplugTracker, która zaczęła się prężnie rozwijać od jakiegoś roku).

Skoro zaczynałeś w FT, również polecam pobawić się w Renoise, wygląda na solidny współczesny DAW/Tracker.

@Generatorze, obawiam się, że FastTracker był na PC, a na Amidze był ProTracker ;)


RE: Libra Makowski - Zirds - 10.01.2015

(10.01.2015, 14:51)Mateusz Morawski napisał(a): @Generatorze, obawiam się, że FastTracker był na PC, a na Amidze był ProTracker ;)


Właśnie tego mi brakowało :)


RE: Libra Makowski - libra_makowski - 12.01.2015

(10.01.2015, 14:51)Mateusz Morawski napisał(a): Fajnie, że jest trochę trakerowców na forum. Widzę, że miałeś systematyczny proces miksowania, szacunek.

Ja też swego czasu walczyłem z FastTrackerem, ale nie był dla mnie zbyt wygodny i intuicyjny do tworzenia. Ja wywodzę się ze ścieżki ScreamTracker, tak więc na swojej muzycznej drodze zaliczyłem ScreamTracker2, ScreamTracker3, ImpulseTracker, ModPlug Tracker.... a ostatnio pojawił się OpenMPT (czyli open source'owa wersja ModplugTracker, która zaczęła się prężnie rozwijać od jakiegoś roku).

Skoro zaczynałeś w FT, również polecam pobawić się w Renoise, wygląda na solidny współczesny DAW/Tracker.

@Generatorze, obawiam się, że FastTracker był na PC, a na Amidze był ProTracker ;)

Zgodnie z zasadą nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, warto było się pomęczyć. Na pewno nauczyłem się z g.... bata nie ukręcisz (dźwięki kiepskiej jakości) i że próba wyprowadzenia czegoś takiego na odpowiedni poziom to duuuża harówka.

Impuls tracker'a też miałem przyjemność używać ale FT bardziej przypadł mi do gustu.
Widzę, że posiadasz duże doświadczenie w trackerach i jak rozumiem dalej tworzysz w takowych? :D. I jak daje radę?

Jeśli chodzi o powrót do korzeni to na razie raczej nie... Uwielbiam pracować w FL i chyba już przy nim zostanę. Ale co się będzie działo w przyszłości zobaczymy.