MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum
OTHER CaffeineMC - Pure Abstract - Wersja do druku

+- MusicProducers.pl / Produkcja muzyki / Poradniki / Forum (https://musicproducers.pl)
+-- Dział: FORUM (https://musicproducers.pl/forum-forum)
+--- Dział: Archiwum (https://musicproducers.pl/forum-archiwum)
+--- Wątek: OTHER CaffeineMC - Pure Abstract (/temat-other-caffeinemc-pure-abstract)



CaffeineMC - Pure Abstract - CaffeineMC - 10.01.2015

w stosunku do poprzedniego spokojniejszy, sporo się narobiłem przy perce, jeśli coś nie stroi piszcie !




RE: CaffeineMC - Pure Abstract - Zirds - 10.01.2015

Pierwsze skojarzenie to Juno Reactor. Bardzo ładnie werble latają po panoramie. W 2:10 bardzo ładne psychodeliczne kwasy wchodzą. Szkoda jednak, że utwór mało rozbudowany melodyjnie. Po pewnym czasie bas staję się nudzący mimo, że kawałek jak mniemam miał brzmieć jak Trip lub psychodelic downtempo.


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - 5zym - 10.01.2015

swietna sekcja , podoba mi sie linia basu ,
perkusja troche za ostra jak na moj gust (hihati i werble)
i te wycieczki pomiedzy kanalami sa ok ale po jakims czasie wariuje blednik :)

ogolen calos ma niezly drive i dobrze sie slucha!
dobry dynamiczny mix
5/5


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - R3haB - 10.01.2015

Słychać pracę nad perkusją, tak jak napisał Gamma, werble dobrze poruszają się po panoramie utworu. Podoba mi się zwłaszcza użyty przez ciebie rezonans. Kawałek w sumie ma trochę z minimala*, ale dźwięków użyłeś ciekawych, szeroko i nieźle to wszystko gra, a bass kojarzy mi się trochę z italo xD Ogólnie dobrze, ale bardziej rozbudowaną melodię bym w przyszłości widział. Pozdrawiam!

*edit: poprawione :D


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - Zirds - 10.01.2015

(10.01.2015, 22:05)R3haB napisał(a): Słychać pracę nad perkusją, tak jak napisał Gamma, werble dobrze poruszają się po panoramie utworu. Podoba mi się zwłaszcza użyty przez ciebie rezonans. Kawałek w sumie ma trochę z minimalizmu, ale dźwięków użyłeś ciekawych, szeroko i nieźle to wszystko gra, a bass kojarzy mi się trochę z italo xD Ogólnie dobrze, ale bardziej rozbudowaną melodię bym w przyszłości widział. Pozdrawiam!


Nie myl pojęć ;) Minimal i Minimalizm to różne gatunki/style muzyczne. Są podobne w nazwie i strukturze dźwiękowej, ale rozróżnia je instrumentarium i przede wszystkim "epoka".
Minimal wywodzi się z muzyki Detroit Techno, a Minimalizm wywodzi się z podróży muzyków po orientalnych krainach, których kultura wyewoluowała do budowy prostych instrumentów będących czymś nowym dla osłuchanego już muzyka.
Warto na ten temat poczytać.
Jeżeli znasz producentów Minimalu chociażby w podstawie.. To podstawowymi kompozytorami Minimalizmu jest przede wszystkim Steve Reich, Erik Satie (bardzo polecam Gymnopedie.. [które na pewno znasz]), słynny Philip Glass (Koyaanisqatsi, OST z Iluzjonisty), John Cage.


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - CaffeineMC - 12.01.2015

dzięki za opinie, bardzo cieszy mnie skojarzenie z Juno, co do monotonni i melodyczności to są, jak mniemam, to moje największe mankamenty, z którymi walczę i będe walczył do upadłego ;]


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - OProject - 12.01.2015

Podoba mi się klimat :D
Perka dobra, choć może uciąłbym jej pow 12kHz :P
Bas mi jakoś się nie podoba :(
Góra mnie drażni lekko, ale miks dobry jest :D


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - Knifeman - 12.01.2015

no gratulacje - przeniosłeś mnie do Egiptu (albo w jakaś inną orientalną krainę, jednak coś nie tak, czemu tu tak czarno, i co robi ten koleś z biczem, dlaczego jestem związany? :e

nie napisze nic odkrywczego - perkusja wysokiej klasy, zarówno brzmienie jak i i ułożenie zasługuje na pochwałę

całość mimo oszczędnego dozowania kolejnych partii jest miła w odbiorze i nie nudzi. Brak jednak czegoś sprawiającego że musiałbym odsłuchać jeszcze raz. Wszystko da się wychwycić za jednym razem.

technicznie nic nie skalało mojego ucha

4/5 (czekam na album albo epkę)


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - abyssMB - 12.01.2015

mroczny klimat assasyn's lub mrocznej Arabii - kawałek w Twoim klimacie i stylu czyli Caffeine ąż prosi sie o jakiś motyw przewodni który nas porwie dalej bo tło jest super - świetnie sie tego słucha ale może jakaś solóweczka lub śpiew np tej psychodelicznej pielegniarki z Twojego logo i będzie jeszcze ciemniej i po prostu "bosko" miks jest na 5.
Lubie Te Twoje wałki bo są inne niż wszystko. Pozdro


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - Knifeman - 12.01.2015

(12.01.2015, 19:47)abyssMB napisał(a): śpiew np tej psychodelicznej pielegniarki z Twojego logo

To zakonnica <ayfkm>

@ CMC - musimy kiedyś coś razem zrobić


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - libra_makowski - 12.01.2015

Bardzo fajny kawałek! Jedyne co bym zmienił to uciął bym trochę góry z hit hatów itp. bardzo syczą i niestety po chwili słuchania uszy zaczęły boleć... Poza tym dark klimacik, super.


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - CaffeineMC - 13.01.2015

dzięki za kolejne odsłuchy i recenzje,

@ Knifeman - , mocne skojarzenia hehe, jeśli będziesz miał jakis pomysł na cooperate to wal,

@ abyssMB - co do śpiewu, to nawet próbowałem coś dopasować, ale nic nie "siadło" i odpuściłem, ale nie wykluczam, że na wersji bandcampowo/finalnej coś dojdzie, bo wiem, że aż sie prosi o "psychodeliczną zakonnico-pielęgniarkę" w tle ;D

@libra_makowski - naprawde tak źle z tymi hatami ? jak dla mnie jest ok, ale potestuje, dzięki


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - abyssMB - 13.01.2015

ja napisałem " pielęgniarka " a Knafeman napisał
Cytat:To zakonnica

Bo to zakonnico-pielęgniarka /chyba?/ ma krzyżyk - mam ciągle w pamięci poprzedni avatar CMC ten bardziej mroczny :).


PS : żeby nie dopisywać postów to sorki - zakonnica :)


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - CaffeineMC - 13.01.2015

niee abbysMB, to zakonnica, zmyla Cię to, że jest w negatywie i przez to habit ma biały ;]


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - droom - 14.01.2015

Lubie takie klimaty, zalatuje orientem.
Oj chyba z panorama przesadziles, za ostro wszystko lata, rozumiem rozlozenie i wariacje, ale w Twoim przypadku wyszlo to za ostro!
Mix umiejetnie sklejony, instrumentarium idealnie dobrane, klimat jak najbardziej, hipnotyzujace?oj tak!
podobalo sie, mimo rozlatanej panoramy w sekcji perkusji ;)
Pozdrawiam
DrooM


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - wasco - 14.01.2015

siemka. Utworek zajefajny, pod soundtracka "helikopter w ogniu" bym go podpią znaczy sie mogłby zastąpic tamten utworek jak lecieli na akcje. Instrumenty ktorych użyłes sa bardzo popularne na dalekim wschodzie.


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - Buramica - 16.01.2015

Świetny utwór, skojarzenie z Juno Reactor jak najbardziej trafne. Podoba mi się to rozłożenie perki w panoramie. Ciężki, mroczny klimat nadawał by się do gry typu Silent Hill. 5/5


RE: CaffeineMC - Pure Abstract - CaffeineMC - 16.01.2015

dzięki za kolejne odsłuchy

@droom, może w paru momentach mogłem rzeczywiście odpuścić "latającą perkę", jedna z pułapek osłuchania się z kawałkiem przez dłuższy czas, dopisane do listy "UWAŻAJ NA ... "

@wasko, @Buramica, nie ukrywam, że to jedno z dalekosiężnych marzeń, aby moja produkcja znalazła się na jkimś soundtracku do gry lub filmu, dzięki !


zauważyłem, że dostałem jakąś co najmniej jedną niską ocene, nie to żeby mi było smutno z tego powodu, ale wypadałoby to opatrzeć komentarzem ...